Düzce’de seçime güçlü ve halkta karşılığı olan adaylarla girmek isteyen CHP, merkez ve 3 ilçede adayını kuvvetli ihtimal kesinleştirdi. CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın teşkilatlar ve vatandaş nezdinde yaptığı istişareler ışığında sandıktan zaferle çıkması beklenen isimlere yoğunlaşan genel merkez, sokağın sesine kulak verilmesini istedi. Bu doğrultuda haftalardır yürütülen çalışmalarda sona gelen CHP İl Teşkilatı, Düzce merkez, Akçakoca, Gölyaka ve Yığılca için hazırladığı aday dosyasını parti üst kuruluna sundu. İşte CHP’nin seçimi kazanacağına inandığı o isimler…

Rıdvan Bilgin

DÜZCE MERKEZ İÇİN HALKTA KARŞILIĞI OLAN RIDVAN BİLGİN

Düzce Belediye Başkan adaylığı için CHP Milletvekili Talih Özcan’ın çalışkanlığına ve yerel yönetimde sağlayacağı başarıya güvendiği emekli bürokrat Rıdvan Bilgin isminde karar kılan teşkilatın, sadece CHP tabanı değil, CHP’li olmayan seçmenlerin de sevgi ve saygısını kazanan Bilgin’in tıpkı genel seçimde olduğu gibi sandıktan zaferle çıkacağına inanıyor.

Fikret Albayrak

AKÇAKOCA’DA TECRÜBELİ İSİM: FİKRET ALBAYRAK

Düzce’nin denize açılan penceresi ve en büyük ilçesi olan Akçakoca’da 2009-2014 yılları arasında başkanlık koltuğunda oturan Fikret Albayrak, Akçakoca’yı bir mühendis gözüyle planlı kent haline getirmek için hiçbir yerel yöneticinin yapamadığı bir mücadele örneği sergileyerek hafızalara kazındı. Memleketini özlenen günlerine geri döndürmek için yeniden göreve talip olan Albayrak’ın hem halkın kendisine gösterdiği teveccühü hem de geçmişteki tecrübesini göz önünde bulunduran CHP, tekrar Albayrak ile Akçakoca’da kazanmak istiyor.

GÖLKAYA’DA ‘HASAN İMAMOĞLU’ SESLERİ

Gölyaka’yı CHP belediyeciliği buluşturmak için ince eleyip sık dokuyan teşkilat, yine Gölyakalılar’ın destek vereceği bir isimle yola çıkma kararı aldı. Gölyaka’nın tanınan iş insanlarından olan Hasan İmamoğlu’nun CHP Gölyaka Belediye Başkan Adayı olarak göstermesine kesin gözüyle bakılıyor.

Önder Atasoy

YIĞILCA’DA BAŞARILI EĞİTİMCİ ÖNDER ATASOY

Yine 2009-2014 tarihleri arasında CHP’li belediye tarafından yönetilen Yığılca’da bir kez daha aynı başarıyı yakalamak isteyen genel merkez, saha çalışmaları, partililerle görüşme ve Düzce Milletvekili Talih Özcan ile yapılan istişareler sonucunda rotasını başarılı bir eğitimciye çevirdi. CHP, Yığılca’da müzik öğretmenliği yapan Önder Atasoy’un kolu ‘Adayımız’ diye kaldırmaya hazırlanıyor.

Talih Özcan

YILMAZ DÖNEMİ GİBİ ÖZCAN DÖNEMİ DE BAŞARIYLA KONUŞULABİLİR

Öte yandan bir önceki yerel seçimde milletvekili olan MHP’li Ümit Yılmaz’ın etkisiyle MHP’nin 5 belediyeyi birden kazandığı Düzce’de, şimdiden CHP’nin ayak sesleri duyulmaya başlandı.

Genel seçimde Düzce’de bir ilki gerçekleştirerek Talih Özcan ile seçimi kazanan CHP, yerel seçim sürecinde partisinin kazanması için sahada çok yoğun çalışma sergileyen Özcan ile tarih yazmaya kilitlendi. Tıpkı eski vekil Ümit Yılmaz döneminde MHP’nin 5 belediye kazanması gibi 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde bu kez CHP’nin Vekil Talih Özcan’ın pozitif etkisi ve doğru direktifleri ile aday gösterilen tüm belediyelerin kazanıldığı seçim olması hedefleniyor.

MERKEZ VE 3 İLÇE DIŞINDA ADAY GÖSTERİLMEMESİ GÜNDEMDE

ESNAFIN SORUNLARINI TEK TEK DİNLEDİ ESNAFIN SORUNLARINI TEK TEK DİNLEDİ

Öte yandan CHP Genel Merkezi’nin Düzce merkez, Akçakoca, Gölyaka ve Yığılca dışındaki ilçe ve beldelerde son dakika değişikliği olmazsa aday çıkarmayacağı kulislerde konuşuluyor.