banner851

banner955

CUMAYERİ’NDE 1 HAFTADIR YAYILIYOR

Cumayeri’ne bağlı Avlayan Köyü sınırları içerisinde Melen Suyu kenarındaki alana dökülen ne olduğu belirsiz madde üzeri toprakla kapatılsa da yağan yağmurlarla ortaya çıktı. Variller içinde koyu kırmızı renkteki atıkların burun yakan ağır kokusu nedeniyle kimyasal madde olduğundan şüphelenen çevre sakinleri Cumayeri İlçe Tarım Müdürlüğü ve Cumayeri Belediyesine yaptıkları başvurulardan bir haftadır sonuç alamadıklarını belirterek İstanbul’un su havzasında olan Melen Suyu’na doğru yağmurlarla akan maddeye karşı önlem alınmasını istedi.

Cumayeri 09.12.2021, 16:32 10.12.2021, 13:19
10951

Cumayeri’ne bağlı Avlayan Köyü sınırları içerisinde Melen Suyu kenarındaki alana kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce dökülen ne olduğu belirsiz madde üzerine dökülen toprağın yağmurlarla taşınmasının ardından ortaya çıktı.

Yağmur sularıyla toprağa yayılan ve İstanbul’a içme suyu sağlayan Melen Çayı’na ulaşmasına da birkaç metre kalan içeriği bilinmeyen madde çevre kirliliğine yol açtı.

Zararlı kimyasal şüphesi

Burun yakan ağır bir kokuya sahip olan, variller içerisindeki koyu kırmızı renkteki maddenin zehirli kimyasal madde olabileceğinden şüphelenen çevre sakinleri paniğe kapılırken ilgili kurumlara yaptıkları başvurulardan sonuç alamamaktan yakındı.

‘Kurumlar ilgilenmiyor’ iddiası

İddiaya göre kirliliğe neden olan madde ve sorumluların tespit edilmesi talebiyle Cumayeri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne başvuran vatandaşlar ‘İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvurun’ cevabı aldı. Konuyla ilgili Cumayeri Belediyesi’ne de ulaşan çevre sakinleri, buradan da bir sonuç alamadı.

Kokudan yanına yaklaşılmıyor…

Son çare olarak Öncü Haber’e ulaşan vatandaşlar ilk kez 1 hafta önce tespit edilen ve bu süre içinde yayılmaya devam eden maddenin kokudan yanına bile yaklaşamadıklarını belirterek karşı yetkilileri göreve davet etti. Halk, üzerinin toprakla kapatılmasıyla organize bir iş olduğu izlenimi veren maddenin ne olduğunun tespit edilerek toprağı, suyu ve havayı kirleten sorumlu kişilerin cezalandırılmasını istiyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (9)
Cahil ordusu 13 ay önce
Cahil ordusu toplanmış yorum yapıyor burada acaba ne bilip konuşuyorsunuz. Dikkatli bakarsanız varillerde uyarıcı bir yazı yok kimyasaldir şudur budur. Bu bildiğiniz gıda maddesi yada en fazla şekerdir. Yıllardır laboratuvar da calisiyorum . Döküm yeri nedir nasıldır bilmem ama bu bildiğiniz şeker yada gıda maddesi. Kimyasal böyle olmaz. Döken kişi belki döküm olarak hatta yapmıştır bilemem de emin olun bu kimyasal değil..
VATANDAŞ 12 ay önce
GELDİ ÇEVRE VE KİMYA MÜHENDİSİ. HABERDEKİ FOTOĞRAFTAN ANALİZİNİ YAPTI HEMEN. KOKUYU DA İNTERNETTEN HİSSETTİ.
Sensin cahil 12 ay önce
Emin olmadığın konuda, milleti emin olun diye ikna edemezsin. Cahil
öncü37 13 ay önce
10 yıldır duruyor, hiç ilgilenen yok.
Ağaya beleş 13 ay önce
Vatandaşa gelince yere çöp atma, çimenlere basma diye uyarırlar. Fabrika sahiplerine herşey serbest
Mustafa37 12 ay önce
Vatandaş hiç çöp atmaz zaten değil mi. Sırf yazmak için yorum yapma.
Garip gureba 13 ay önce
Aman fabrikalara ceza kesmeyin onlar işsize iş imkanı veriyor. Bizim sağlığımızın içine etseler de önemli değil. Çalışma hayatındaki anlayış maalesef böyle.
CAN 13 ay önce
BUNU YAPANLAR BELLI FIRMALAR BUNLARA CEZA DEYIL HAPIS CEZASI ÜSDÜNEDE MILYON TL CEZA KESECEN
Konuralp 13 ay önce
Konuralpte de vardı bugün bunu aynısı bir iki parça çöp konteynırının yanında.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız