banner615

banner614

banner701

KOLOĞLU: PİSTİ SENEYE BİTİRMEYİ PLANLIYORUZ

banner619

Dünya şampiyonu eski milli motosikletçi AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Düzce'nin Cumayeri ilçesinde inşası devam eden pistte incelemede bulunup, yetkililerden bilgi aldı.

Cumayeri 17.08.2020, 22:57 18.08.2020, 16:08
3562

Sofuoğlu, ismini taşıyan yarış pistini Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu ile birlikte inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. 

Gazetecilere açıklama yapan Sofuoğlu, pistin halka hizmet eden bir tesis olmasını amaçladıklarını söyledi.

Bölgede büyük bir yatırımın olduğunu belirten Sofuoğlu, "Burada yaklaşık 2,5 senelik bir çalışmanın ürünü var. İşin büyük kısmını bitirdik. Artık neredeyse 'Asfaltını dökelim ve pistimizi açalım.' diyebileceğimiz bir yatırım var. Başkanımızın sahip çıkması çok önemliydi. Başkanım da sahip çıktıktan sonra inşallah biz de gereğini yapacağız. Konuyu Tarım Bakanı'mıza taşıdık ve durumu anlattık. Projeden çok memnun kaldı ve 'Ben de bu konuda gönüllüyüm, destek olacağım.' dedi." diye konuştu.

Sofuoğlu, pistle ilgili evrakların Gençlik ve Spor Bakanlığına aktarıldığını dile getirerek, "Bakanlığımızın 'Burası bir spor tesisidir.' demesini bekliyoruz. Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu, birçok projemize destek olduğu gibi bu projemize de destek olacaktır diye umut ediyorum. Türkiye'de ihtiyaç duyulan motor sporu tesisi gerçek olacaktır." ifadelerini kullandı.

Herkese açık bir tesis olacağına dikkati çeken Sofuoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada drift yapmak, yarış yapmak isteyenler yapsınlar. Her şeyin kontrol altında tutulduğu şekilde yapılsın. Çok görüyoruz, motorcular ve otomobil sürenler hem kendi ölümlerine hem de başkalarının hayatını kaybetmesine sebep olabiliyorlar. O yüzden biz burayı bitireceğiz. Hem halkın hem de federasyonların daha rahat kullanabileceği tesis yapacağız. Motor sporlarında ve otomobil sporlarında Türkiye'yi temsil eden isimler var. En büyük sıkıntıları, antrenman yapacakları tesisleri yok. Biz burayı bitirdiğimizde gelecekler ve burada turnuvalarına hazırlanacaklar."

Pistin sporculuk döneminden gelen bir hayal olduğunu anlatan Sofuoğlu, "Buranın eksikliğini sporcu olduğum zamanlarda hep yaşadım. Tamamlandığında, inanıyorum ki önümüzdeki 50 yıl Türk motor sporlarına ve sporcusuna hizmet edecek bir tesis olacak. İşletmesi kalıyor sadece. İşletildiği zaman buradaki bölge belediyesine de katkı sağlayacaktır. Bölgeye de çok faydalı olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Koloğlu: "Dünya sporuna hep birlikte bir tesis kazandıracağız"

Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, bölgenin daha önce mesire alanı olarak kullanıldığını aktardı.

Alanın yarış sporlarına uygun hale getirilmesi için, evrakların tamamlanmasının ardından büyük oranda altyapı çalışmalarının yapıldığını belirten Koloğlu, "Pistin Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsisiyle ilgili çalışmalar devam ediyor. Üç bin 500 metre uzunluğunda, hem motor hem de otomobil sporlarının yapılabildiği bir pist olacak. Düzce'ye, Türkiye'ye hatta dünya sporuna hep birlikte bir tesis kazandıracağız." şeklinde konuştu.

Yorumlar (6)
hakan 3 ay önce
3 senedir gidip geliyor neyin peşindesiniz?
Başkan 3 ay önce
Ne yapılmış 2,5 senede görünen bir şey yok.Bir Greyder ve bir kaç kapyonun çalışması ile malzeme dökülüp silindir ile ezilerek bir aylık ekip çalışması sonucu yapılacak bir iş.Yandaşlara para ezdirilmiş gibi duruyor 2,5 sene.Kim gidecek o pistte merak ettim.Şehir dışından godomanlar gelir.Bizim insanımız elektrikli mobilet kullanıyor Sn Sofuoğlu ölü yatırım.Bize un şeker yağ lazım erzakların fiyatları ile uğraşın insanlar para yetiştiremiyor.
Esma 3 ay önce
Seneler bitmez.olmadi bidahaki sene.araziler parsellenmis,fiyatlar büyükşehirlerde yarışıyor.masAllah
Düzce aşığı 3 ay önce
Yahu kardeşim bir seferde maşaALLAH deyin rabbim kolaylık versin deyin hayırlı olsun vatana millete deyin yok öle olacak yok böle olacak diye atıp tutmayın olduğunuz yerden yarım akılla cevap vermeyin
Recep çevik 3 ay önce
İyi güzelde düzcede motosiklee binmek yasakk hemşerim yasakk inanmıyosan git polise sor
Sosyal insan 3 ay önce
Kasksız ehliyetsiz binme kardeşim polisle ne alakası var polis senin can güvenlini düşünüyor
25°
açık