Türkiye adım adım 31 Mart 2024 yerel seçimlerine giderken, ana muhalefet partisi CHP Türkiye genelinde doğru adaylarla yola çıkmak için ince eleyip sıkı dokuyor. Partinin güçlü olduğu bölgelerde aday adaylığı bolluğu yaşanırken, CHP Genel Merkezi de aday belirlemede kritik rol oynayacak olan önseçim kararı aldı.

PARTİ YÖNETİCİLERİ İLE BİRLİKTE TSO YÖNETİMİNİ ZİYARET ETTİ… PARTİ YÖNETİCİLERİ İLE BİRLİKTE TSO YÖNETİMİNİ ZİYARET ETTİ…

CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, aday belirleme çalışmaları çerçevesinde en az 1000 seçim çevresinde ön seçim yapılacağını açıkladı. Açıklanan ilçeler arasında CHP’li Akçakoca eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak ve tarih öğretmeni Mustafa Yıldız’ın CHP Akçakoca Belediye Başkan aday adayı olduğu  Akçakoca ilçesi de bulunuyor.

Önümüzdeki günlerde yapılması beklenen önseçimlerde sandıktan çıkacak sonuçlar, CHP Genel Merkezine götürülerek, burada 2 isim arasında değerlendirme yapılacak.

Düzce’de sürpriz aday çıkacak!

Öte yandan Düzce’de CHP’nin yerel seçimlerde güçlü bir adayla gitmek için çalışma yaptığı partinin kulislerinde konuşuluyor.

HABER: Savaş ARI