Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de büyük bir heyecana sahne olan 31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda seçmen tercihini yaptı. Öncü Haber ekibi seçim sonuçlarının sıcağı sıcağına nabzını tutmak için sokağa çıktı ve vatandaşlara, ‘Düzce’de seçim sonuçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?’ sorusunu yönetti.

“BELEDİYEYİ KURTARMADAN, AKÇAKOCA’YI KURTARAMAYIZ” “BELEDİYEYİ KURTARMADAN, AKÇAKOCA’YI KURTARAMAYIZ”

Görüşünü aldığımız vatandaşların birçoğu yeniden belediye başkanı seçilen Dr. Faruk Özlü’yü desteklerken, bazıları Türkiye genelinde alınan sonuçların AK Parti açısından iç açıcı olmadığını söyledi.

“Düzce’de olması gereken oldu”

Dr. Faruk Özlü’nün seçilmesi ile birlikte Düzce’de hizmetin kazandığını ifade eden Ayfer Ateş, “Olması gereken oldu. İnsanlar memnunmuş, tekrar seçildi. Bence Düzce’de hizmet kazandı. Hizmetten memnun olmasa, insanlar tekrar seçmezdi. Düzce için hayırlı olsun. Önemli olan insanlara faydalı olmak, kapısını çaldığında insanların rahatlıkla gireceği bir başkan olmak gerekir. Demek ki öyleymiş” diye konuştu.

“Çıkan sonuçtan memnunum”

Sandıktan çıkan sonuçların kendisini memnun ettiğini ifade eden Sibel Çağlar, “Bence memnunum çıkan sonuçtan. Herkese başarılar diliyorum. Şehrimiz için hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

“Amacımıza ulaştık”

Yeni dönemde Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve ekibine başarılar dileyen Emine Aslan, “Gayet güzel geçti, amacımıza ulaştık. Buradan Faruk Özlü’ye, selamlarımızı iletiyorum. Yeni dönem hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

“Düzce’nin eksikliklerinin giderilmesini istiyorum”

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve yönetiminden yeni dönemde eksik kalan hizmetlerin tamamlanmasını isteyen İdris Aslan’ da “Çok iyi oldu. Hayırlı olsun herkese. Köprüler yapacak pazaryerinin orada. Çarşının işlerinde biraz sorunlar var. Eksiklikler var yani” ifadelerine yer verdi.

“Düzce’de AK Parti, Türkiye’de CHP kazandı”

Düzce’de AK Parti’nin seçimleri kazanmasına rağmen Türkiye Genelinde CHP’nin büyük bir başarı elde ettiğini söyleyen Mehmet Miroğlu, “Sürpriz bir şey olacaktı, ama olmadı. Değişmesi lazım. Düzce’de AK Parti, ama Türkiye’de CHP kazandı. Kimse beklemiyordu. Hayırlı olsun” açıklamalarına yer verdi.

Yerel seçimlerin, Düzce’de oldukça güzel bir havada geçtiğinin altını çizen Selami Mısrakoğlu, “Yerel seçimler çok güzel bir havada geçti. Vatandaşımız çok duyarlı davrandı. Kimse, kimseye bir şey demeden, şehirlerin seçimlerini yaptılar. Bakanımızın kalmasını istiyorum. Ama Özlü, biraz aktif davranıyor. Vatandaşa gidip durumun nasıl, ne iş yapıyorsun dediği yok” açıklamalarında bulundu.

“Faruk Bey çalışıyor, dürüst…”

Yeniden belediye başkanı seçilen Faruk Özlü’nün dürüst ve çalışkan yapısının olduğunu dile getiren Kemal Yılmaz, “Hükümet için biraz zayıf oldu. Dediği yerleri kazanamadı. Vatandaş ders verdi. Düzce normal yüzde 30’unu Faruk Bey’e verdiler. Çalışıyor, dürüst. Gördüğünde merhaba ediyor. Yanlışı vardır, insan sonuçta. Düzceliler kazandı, bence iyi oldu. Hizmetlere, bıraktığı yerden devam eder” dedi.

“Faruk Özlü’yü destekledim ve kazandı”

Yerel seçimlerde Faruk Özlü ile birlikte Düzce’nin kazandığını belirten Yasemin Korkmaz şu ifadeleri kullandı:

 “Bence güzel oldu, Düzce’miz kazandı. Ben Faruk Özlü’yü seviyordum zaten, destekledim ve kazandı. Vatana millete hayırlı olsun.”

“İnşallah Faruk Özlü iyi çalışır”

Osman Kucur da seçimlerin Düzce’de istediği gibi sonuçlandığını kaydederek şu ifadelere yer verdi:

“Düzce’deki yerel seçim beklediğimiz gibi oldu, herhangi bir sürpriz olmadı. İnşallah Faruk Özlü iyi çalışır.”

“Düzce’de Düzce kazandı”

Başkan Özlü’nün Düzce’ye güzel hizmetler sunduğunu açıklayan Hikmet İzmirli ise, şu ifadelere yer verdi:

“Faruk Bakanımız, güzel hizmet verdi. Halkta bunu gördü, demek ki tercihini ondan yana kullandı. Düzce’de Düzce kazandı.”