ASİL VE YEDEK ÜYELER SEÇİLDİ ASİL VE YEDEK ÜYELER SEÇİLDİ

Öncü Haber’in saha ekipleri, İlçe İlçe, Mahalle Mahalle gezerek vatandaşların nabzını tutarken, www.oncurtv.com’dan da dev bir anket düzenlendi.

Adayların alfabetik sıraya göre yazıldığı ankette: Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu, AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, DEVA Partisi Belediye Başkan Adayı Murat Caymaz, MHP Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser yer aldı.

Ekran Görüntüsü 2024 02 23 154241

14 bin 187 kullanıcının oy kullandığı ankette, Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, verilen oyların yüzde 30,2’sine denk gelen 4281 oy alarak birinci sıraya yerleşirken, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, 3231 oy alarak, yüzde 22,8 ile ikinci sıraya yerleşti.

Özlü-5Keleş-1

Adaylığı açıklandıktan sonra iyi bir çıkış yakalayan ve halkta karşılık bulan MHP’li Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, oyların yüzde 20’sine denk gelen 2842 oyla üçüncü sırada yerini alırken, Eser’i dördüncü sırada, oyların yüzde 16,6’sına denk gelen 2356 oy ile DEVA Partisi Belediye Başkan Adayı Murat Caymaz takip etti.

EserCaymaz

Ankete katılan isimler arasında 5. Sıraya ise, yüzde 10,4’e tekabül eden 1477 oyla Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu yerleşti.Davut-2

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine ilişkin olarak Öncü Haber kullanıcıları tarafından gerçekleştirilen bu anket, nihai seçim sonuçlarına ilişkin resmi bir veri oluşturmamakla beraber, adayların oy oranlarının birbirilerine yakınlığı, Düzce’de seçimlerin bıçak sırtı bir şekilde geçeceği yönünde sinyaller verdi.

Öte yandan www.oncurtv.com’da seçime ilişkin ilçe anketleri de yayınlanacak.

Haber – Ahmet Çelik