TV100’ün Güne Bakış programında Hande Aydemir’in canlı yayın konuğu olan İYİ Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, 2024 Vizyon ve Projeler içinde yer alan gelecek dönem için Düzce projelerini anlattı.

Programda, düzenlenen iftar programı üzerinden Düzce mevcut Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye yüklenen Keleş, "Şimdi de dev çadır kurarak, pahalı konuklar getirerek, Faruk Özlü reklamı yapıyorlar. Bizim Düzcelilerle iftar yapmak için, küçük bir çadır kurmamıza izin vermiyorlar. Dev afişlerinin milyonlarca liralık parasının nereden geldiğini açıklayamayan Faruk Özlü, şimdi de Ramazan ayını ve dini duyguları kullanıyor. Düzceyi çadıra sığdıramazsınız." diye konuştu.

“Düzce’yi en iyi tanıyan, bu alanda en yüksek tecrübeye sahip olan aday benim”

Düzce'yi ve kendisini tanıtarak söze başladığı programda, 35 yılı aşkın kamu idaresi ve yerel yönetim tecrübesinden örnekler veren Başkan Keleş, “Bu şehri en iyi tanıyan aday benim, Düzce'nin insanını, sokağını, kültürünü en iyi bilen ve bu alanda en yüksek tecrübeye sahip aday benim." dedi.

“Ben Düzce için doğmuşum”

Hande Aydemir'in "Görüyorum ki Düzce için yaratılmışsınız" demesi üzerine "Şöyle diyelim. Ben Düzce için doğmuşum” ifadesini kullandı.

“Düzce’nin en önemli sorunu ulaşım”

Hande Aydemir'in Düzce’nin en önemli sorunu nedir sorusuna, "Ulaşım" diye cevap veren Keleş, Düzce'nin içinden geçen D-100 karayolu aşta olmak üzere otoban bağlantısı ve çevre yolları entegrasyonunun olmamasının ciddi bir sorun olduğunu, şehir içi ulaşım ve trafikte ciddi sıkıntı yaşadığını anlattı.

“Düzce bölgenin en pahalı suyunu kullanıyor”

Ulaşım sorununun yanı sıra, Düzcelilerin bölgenin en pahalı suyunu kullandığını, buna rağmen  su sıkıntısı yaşandığını savunan Keleş, hava kirliliği gibi ciddi bir sorun teşkil ettiğini söyledi. 

“Düzce tarım, turizm, sanat ve spor şehri olmalı”

Gelecekte yaşanması muhtemel sorunların da bugünden önüne geçilmesi için projeler ürettiklerini belirten Başkan Keleş “Bu şehre yeni bir istikamet tayin etmek üzere göreve gelmek istiyoruz. Şayet önlem alınmazsa, Düzce'ye doğru bir istikamet veremezsek, gelecek yıllarda bu şehir havası solunmaz, suyu içilmez, toprağı işlenmez bir yer olacak. Düzce tarım, turizm, sanat ve spor şehri olmalı.” Diye konuştu.

Keleş'in projeleri sunucuyu bile şaşırttı: "ilk defa duyduğum, çok orijinal projeler"

“ÜLKE SİYASİ TARİHİNE ALTIN HARFLERLE YAZILACAKTIR” “ÜLKE SİYASİ TARİHİNE ALTIN HARFLERLE YAZILACAKTIR”

TV100 canlı yayınında Düzce için projelerini anlattığı bölümde Hayvan Hastanesi Projesinden de bahseden Başkan Keleş “Gerek evlerimizdeki evcil hayvanlarımız için, gerekse sokaktaki can dostlarımız için bir hayvan hastanesine büyük ihtiyaç var. Göreve geldiğimizde ilk işimiz bunu hayata geçirmek olacak.” deyince Hande Aydemir "Başkanım bunu ilk defa sizden duyuyorum. Çok güzel ve çok orijinal bir proje." dedi. Hande Aydemir'in övgüsüne teşekkür ederek karşılık veren Başkan Keleş, bir başka projesi olan Hasta Yakınları Misafirhanesi'ni, üniversite öğrencileri için dev Kampüs Evi Projesi'ni anlattıkça haberci Hande Aydemir adeta şaşkınlığını gizleyemedi ve "İlk defa duyduğum çok orijinal projeler. Umarım diğer belediyelere de örnek olur." Açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI