banner851

banner614

01.09.2021, 10:01 1017

GERÇEKLERİ GÖRMEK İÇİN

Bazen gerçekleri görmek lazım, görülen gerçeği de her toplulukta dile getirmek gerekir. Tabii gerçekleri dile getirebilmek için de, olayı yaşamış olmak gerekir.

                Bugünkü yazımda bir gerçeği dile getirmeye çalışacağım.

                Tarih: 14 Temmuz 1999

                  Yer: Düzce Kızılay Düğün Salonu (Cedidiye Mahallesi Kızılay İş Merkezi 4.kat Düzce)

              Konu: Düzcespor’un seçimli kongresi.

                Kongre salonunda 500 kişilik DÜZCESPOR taraftarı ve kongre üyeleri hazır durumda. Kimi seçmek için, kimi seçilmek için, kimi de seyretmek için hazır ve nazır bir şekilde kongrenin başlamasını bekliyor. Bu hazır ve nazırların içinde çok önemsenen kişilerin olması da herkesin dikkatini çekiyor. Bu önemsenen kişilerin kimliği önemli değil, temsil ettikleri koltukları çok önemlidir.

                O gün, kongresi yapılan DÜZCESPOR, 3. Lig’den 2. Lig’e çıkmış bir kulüp.

Kongrede ki en dikkat çekici birinci konu; DÜZCESPOR’u 3. ligde şampiyon yapmış olan Haşim ALTAN başkanlığında ki yönetimin olağanüstü bir kararla DÜZCESPOR’u bırakmak istemeleri.

Hâlbuki şampiyonluğun mimarı olan Haşim Altan ve ekibine taraftarın desteği sonsuzdu. Neden bırakmak istiyorlar, neden şampiyonluğun tadını bir üst ligde yaşamak istemiyorlar. Bu mesele ne o gün irdelendi, ne de sonraları.

                O gün (kongre günü) “acaba Haşim Altan ve ekibi neden DÜZCESPOR’u bırakıyor”u sorgulamadan Bayram Ali Kubilay başkanlığındaki Muharrem Özçiftçi, Burhan Dursun, Bayram Koç, Aydın Çarıkçı, Mustafa Doğan, Talat Cap, İhsan Çetin, İsmail Şeker vb gibi arkadaşlarla kurulan yönetim DÜZCESPOR’u yönetmek üzere kongrede listeyi divan başkanlığına verdiler. Bu listeyi verirken bir talepleri vardı. (Bu taleplerin ederi  ; kulübün yıllık tüm giderlerin  %20 si kadar olan iaşe ve ibate gideri ile kulüpte çalışanların maaşlarının ödenmesidir.) Bu taleplerin  kabul görülmesinden sonra , divana verilen Bayram Ali Kubilay başkanlığındaki yeni yönetim kurulu listesi genel kurulca onaylandı.

                1999-2000 sezonu için bütün hazırlıklar en iyi şekilde yapıldı. Takımın Teknik Kadrosu Düzceli ekipten oluşturuldu.(Nurettin KOÇ –Özgür Oral –Seçkin ASUK) Düzcespor’un Takım kadrosunda ise 7 (yedi) Düzceli kardeşimiz vardı. Şampiyon takımın kadrosu korunmuştu.

Sorgulanması, irdelenmesi gereken gerçeklerden birkaçı;

  1. Takımı Şampiyon yapan yönetim neden bir üst ligde devam etmek istemez.
  2. O gün (şampiyon ) takımın kadrosunda 7 (yedi) futbolcu Düzceli olmasına rağmen bugün neden hiç Düzceli yok.
  3. O gün Düzcespor Teknik Kadrosu Düzcelilere teslim edilmişti. Şimdilerde neden teslim edilemiyor.
  4. O gün Düzcespor’un antrenman sahası bulamazken bugün çift antrenman sahası ve otel konforunda tesisleri mevcut.
  5. O gün Şehrimizdeki semt sahaların onarımları konuşulurken, bugün Spor Şehri Düzce projeleri konuşuluyor.

Gerçekleri konuşmak için o günlerle, bu günleri karşılaştırmak gerekmez mi… 30

Yorumlar (7)
Düzcespor vatandaş 4 hafta önce
Herkes kendi yönetimindeki hataları yanlışları baksın sonra eleştiri yorum yazsın 2 lig 3 lig en sonun amatöre düşüren (düzceli teknik kadrodur) araştırırsanız öğrenirsiniz
Düzcespor vatandaş 4 hafta önce
Paylaştık neden yayımlamıyorsunuz
Düzceli halk 4 hafta önce
Geçtiğimiz yıl sezonu takım misafir evcekte yemek daveti veren geçmişte Düzcespora kulüp başkanlığı yapmış Bayram Ali Kubilay kendisiydi !!!
eski yöneticilerden 4 hafta önce
Düzcespor tesisleri o dönemde acaba kimin arsasına yapılmıştı? ve şimdi bu tesisler kimin ?
KIRMIZI ŞİMŞEKLER 4 hafta önce
Takımı amatöre düşüren başkan bu takımın yeni sezonda yönetime girdiniz de ne oldu kırmızı Şimşeklere bi tane otobüs kaldıramadınız şimdi çıkııpta ne anlatıyorsunuz biz biliyoz beyin ne olduğunu bırakın bu işleri bu takımı yanlız bırakmayan Gökhan KAPOĞLU ve yönetimi hiç satmayanda Kırmızı Şimşeklerdir önce bi otobüs kaldıramadınız şimdi konuşuyorsunuz adaletli olun ne yaptınız Düzcespora
Kırmızı Şimşekler Taraftadir Derneği
Düzceli halk 4 hafta önce
Dün akşam gönderdiğim mesaj yayınlamadınız.
onur 4 hafta önce
edepten bahseden sahtekarlar ya hiç utanma duygunuzda yok bak herkez senin yaptıklarını bir bir sayıyor hiç yüzün kızarmıyormu bu kadarmı surat yok anlamıyorum gökhan kapoglunu cekemeyen başarılı olucak diye önüne taş koymak isteyen alçaklar