Metin Yüksel kimdir?

Öğrencilik dönemi boyunca İslâmî öğrenci hareketlerinde hep ön safta bulunan ve 19 yaşında şehadet şerbetini içen Akıncıların lideridir METİN YÜKSEL

Metin Yüksel, 17 Temmuz 1958 tarihinde Bitlis'te dünyaya geldi. İslam Âlimi Sadreddin Yüksel'in evladıdır.

Henüz 9 yaşındayken ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşti.

Hayatının bundan sonraki kısmında İstanbul'un Fatih ilçesinde yaşayan Yüksel, öğrencilik hayatı boyunca İslâmî hareketlerde her zaman ön safta yer aldı ve Akıncılar isimli öğrenci hareketinin lideri oldu.

İslâmî görüşleri ve karşı görüşlü kişi ve örgütlerle mücadeleleri meşhur olan Yüksel, 12 Eylül Darbesi öncesi dönemin sağ-sol çatışmalarında Millî Selametçi kanadın gençlik lideri haline geldi.

26 Ekim 1977 tarihinde üç arkadaşı ile birlikte sekiz sol görüşlü kişinin saldırısına uğrayan Yüksel, ikisi midesine, biri de dizine olmak üzere üç kurşun yarası almasına rağmen çatışmadan sağ kurtuldu.

Sonrasında 23 Şubat 1979 tarihinde, Cuma namazını kıldıktan hemen sonra Fatih Camii'nin avlusunda  saldırıya uğrayan Metin Yüksel, kısa ömrünü adadığı İslam yolunda şehadet şerbetini içerek Rabb'ine yürüdü.

ErdoğanTUNA  kimdir?

Baba Adı :Hasan Tuna .1956 Yılında Gümüşhane’nin Şiran Kazası Telme Köyü’nde dünyaya gelen Erdoğan Tuna “Bu bozuk düzenin kahredici illetleri dururken, müslümanın gülmeğe vakti asla olamaz.” diyerek ifadelendirdiği; bozuk düzenle olan mücadele azmini, daha küçük yıllarda yakalamıştı.

 23 Aralık 1977 Cuma günü beraberinde üç arkadaşıyla akşam namazından dönen Erdoğan Tuna 50-60 kişilik grubun saldırısına uğradı. 14 yerinden aldığı bıçak yarasıyla hastaneye kaldrılan Erdoğan Tuna gerekli Tıbbi çalışmalara rağmen 25 Aralık günü ruhunu rahmana teslim etti.