BORÇ BATAĞI YETMEDİ, HAZIRDAKİLER DE GİDİYOR

Okan Yanmaz başkanlığında, mali olarak tarihinin en kötü dönemini yaşayan Akçakoca Belediyesi, bir yandan borçlarla boğuşurken, diğer yandan yönetimdekiler hazırdakileri satarak kaynak oluşturmaya çalışıyor. Buna son örnek, Kamelya Restoran’ın satışa çıkarılması oldu. Daha önce Akçakoca turizmine can suyu olması amacıyla yüz binlerce lira harcanarak alınan Pusula Katamaran’ı tanınmış bir satış sitesi üzerinden satılığa çıkartan Okan Yanmaz yönetimi, bu satıştan umduğunu bulamayınca gözünü diğer taşınmazlara dikti.

İSRAF YÖNETİMİNE YENİ HALKA

Yerel seçimlere 1 yıldan az süre kala meclisten geçirmek istediği ek bütçede 3.5 milyon TL gibi bir rakamı keyfi harcamalara ayırmaya çekinmeyen Yanmaz ve ekibinin, eski başkanlara göre israf yönetimine yeni bir halka daha eklendi.

1 TANE BÜYÜK PROJESİ YOK!

Asıl amacı Akçakoca Belediyesi üzerinden ilçeyi kalkındırmak olması gereken ancak daha bir tane bile büyük yatırıma imza atamayan Başkan Okan Yanmaz, şimdi de boşalan belediye kasasını önemli bir mülkü satarak doldurma yoluna gitti.

YANMAZ TALİMATIYLA SATIŞ

Yanmaz’ın talimatı ile belediye mülkü Kamelya Restoran ihaleyle satışa çıkarıldı.

Belediye Encümen Salonu’nda gerçekleşen satış ihalesi, başkan yardımcıları Yüksel Yılmaz ve Şenol Yazgan’ın başkanlığında encümen üyelerinin huzurunda gerçekleşti.

HER İKİSİ DE 22.5 MİLYON TL TEKLİF VERDİ

660 bin lira teminatla girilen satış ihalesine iş insanı Ziya Genç ve Kamelya Restoran’ın mevcut işletmecisi Yücel Çelik katıldı.

İki dosyanın kapalı teklif dosyaları encümen üyelerinin önünde açıldı. Tesadüf eseri her iki talibin de kapalı teklif bedeli olarak 22 milyon 50 bin lira verdikleri görüldü.

Daha sonra sözlü açık artırma işlemine geçildi. En az 20 bin lira olarak artırım yapılabilen ihalede, taraflar karşılıklı olarak 3’er defa artırımda bulununca, rakam 22 milyon 210 bin liraya ulaştı.

KAZANAN MEVCUT İŞLETMECİ OLDU

Tarafların ortak talebiyle ihaleye 5 dakika ara verilip, ara sonrası kaldığı yerden devam etti. Yeniden sözlü teklifler ve fiyat artırımları yapılırken, Yücel Çelik’in verdiği 22 milyon 290 bin liralık teklif sonrası diğer girişimci Ziya Genç ihaleden çekildiğini beyan etti.

İhale sonrası tarafla el sıkışıp tebrik ifadeleri kullanırken, Kamelya Restoran’ın bulunduğu yer, 22 milyon 290 bin liraya mevcut işletmecilerine satılmış oldu.