Düzce Demir ve Madeni Sanatkarlar Odası’nın dün akşam düzenlediği iftar programı geniş katılımla gerçekleştirildi. Programa katılan mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, oda başkanı Murat Geçici tarafından karşılandı.

Whatsapp Image 2024 03 14 At 20.57.10

“BİROL ŞAHİN’E “DENSİZ” DEDİ… “BİROL ŞAHİN’E “DENSİZ” DEDİ…

“KSS’nin altyapı sorununu çözerek modern bir hale kavuşturacağız”

İftar programının ardından konuşma yapan Başkan Özlü, Küçük Sanayi Sitesi’nin altyapısını tamamlayarak modern hale getireceklerini söyledi.

Başkan Özlü,   “Gerçekten büyük bir birlik ve beraberlik var. Biliyorsunuz geçenlerde bir sel afeti oldu. Küçük Sanayi Sitesi, selden zarar gördü. Biz de bu selden sonra tüm itfaiye araçlarımızı, temizlik ekibimizi gönderdik. Bu selden sonra düşündüm ki; burada bir şey yapmak lazım. Küçük Sanayi Sitesi’nin altyapısı için bir proje hazırladık. Bu projede yağmur suyu, kanalizasyon ve içme suyu hatlarıyla, aydınlatma sistemini projelendirdik. Belediye olarak işçilik ve malzeme fiyatı üzerinden yapacağız. Sanayi Bakanlığımızla kredi konusunu konuşacağız. Küçük sanayi sitesinin bugüne kadar yapılamamış altyapı işlemlerini, biz tamamlayacağız. İnşallah önümüzdeki bir sene içerisinde küçük sanayi sitesinin kanalizasyon, aydınlatma altyapısını tamamlayarak, modern bir site haline getireceğiz” dedi.

İskanı olmayan esnaflara ‘İskan’ sözü

Küçük Sanayi Sitesi’nde iskanı olmayan 500’den fazla esnafa iskan vereceklerinin sözünü veren Özlü, “Projeye uygun olmak kaydıyla bütün dükkanların iskanını vereceğiz. İskan alamamış arkadaşlarımız rahatsız olmasınlar, iskanlarını vereceğiz. 500’den fazla dükkan var. İnşallah şimdiye kadar yapılmamış olan küçük sanayi sitesinin altyapısını belediye olarak yapacağız” ifadelerini kullandı.

Oda Başkanı Murat Geçici ise iftar programına katılması nedeniyle, Başkan Özlü’ye teşekkür etti.

HABER: Savaş ARI