Bazı haber sitelerinde Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş Müdürlüğünün şehir içi ulaşımı sağlayan özel halk otobüsü sahiplerine ödeme yapmadığı yönündeki iddialara ilişkin S.S. Düzce Özel Halk Otobüsleri Taşıma ve İşletme Kooperatifi Başkanı Gürkan Özbakır’dan açıklama geldi. İddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade eden Başkan Özbakır; ‘İddialar gerçeği yansıtmamaktadır, Belediye’yle aramızda mali olarak mutabık kalmadığımız hiçbir konu yok.’ ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde bazı haber sitelerinde Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş Müdürlüğünün ‘uğur böcekleri’ olarak tarif edilen şehir içi ulaşımı sağlayan küçük minibüslerin sahiplerinde anlaşma doğrultusunda ocak ayından itibaren ödeme yapmadığı haberleri yayınlanmıştı. Bu haberlere ilişkin Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş Müdürlüğüne bağlı faaliyetlerini yürüten S.S. Düzce Özel Halk Otobüsleri Taşıma ve İşletme Kooperatifi Başkanı Gürkan Özbakır’dan açıklama geldi. Özbakır, bu iddiaların gerçekleri yansıtmadığını ifade ederek şunları söyledi:

“DÜZCE LİSESİ DE BİZİM 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DE” “DÜZCE LİSESİ DE BİZİM 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DE”

IMG_1726

“Bazı yerel basın yayın organlarında çıkan "aylardır ödeme alamıyorlar", "hat sahipleri şikayetçi" gibi haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Ulaşım A.Ş alt yüklenicileri olarak, hat sahipleri olarak gerçeği yansıtmayan bu haberlerden rahatsızız. 2023 yılına kadar tüm hizmet alacaklarımız zamanında ödenmiş, 2023 yılında da karşılıklı mutabakat ile sözleşmelerimiz yenilenmiş ve hizmet bedellerimiz bizlerin lehine revize edilmiştir.

Basında çıkan haberlerin aksine; araçlarımızda kullandığımız mazotun tamamı Ulaşım A.Ş tarafından karşılanmaktadır, bu sayede ne mazotçu ile ne de petrolcü ile bir borç alacak sorunumuz olmamaktadır. Taşımacılıkta biriken para hiç aksamadan hesaplarımıza günlük olarak yatmakta, bu sayede de günlük nakit ihtiyacımız karşılanmaktadır. Aylık hak edişimiz ile günlük hesabımıza yatan para arasında kalan fark miktar da karşılıklı anlayış çerçevesinde ulaşım aş tarafından her zaman olduğu gibi bir takvim çerçevesinde tarafımıza ödenmektedir ve ödenecektir. Ulaşım A.Ş alt yüklenicileri ve hat sahipleri olarak, değerli bakanımız belediye başkanımız Dr. Faruk Özlü ‘nün kurduğu tüm Türkiye’ye örnek olan bu şehir içi taşımacılık modelinde, her zaman belediyemizin ve başkanımızın yanında olacak, kimin ne dediğine aldırış etmeden düzce halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Kamuaoyuna saygıyla duyururuz.