UZMANINDAN DÜZCELİ VATANDAŞLARA “HAVUZ” UYARISI UZMANINDAN DÜZCELİ VATANDAŞLARA “HAVUZ” UYARISI

Düzce merkeze bağlı Çay Mahallesi’nde, bir vatandaşın iddiasına göre, sorumsuz vatandaşlardan kaynaklı olarak yaşanan elektrik problemleri, mahalle sakinlerinin tepkisine yol açtı. 


Konu ile ilgili şikayetini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na gönderen bir mahalle sakini, mahallede yapılan düğünlerde, ses sistemleri ve ışıklandırmalar için elektrik direklerinden usulsüz hat bağlandığını öne sürdü. Kaçak olarak elektrik kullanıldığını ve bu nedenle hanelerde voltaj düşüklüğü yaşandığını vurgulayan tepkili vatandaş, bu durumun evlerdeki elektronik eşyalara zarar verdiğini belirtti.  

Kaçak Elektri̇k
Konuyla ilgili şikayetlerini SEDAŞ’a iletmelerine karşılık kurumun duyarsız kaldığını öne süren mağdur vatandaş, kaçak kullanımla etkin mücadelenin sözde kaldığını vurguladı.
Öncü Haber muhabirine yaşanan mağduriyetle ilgili değerlendirmelerde bulunan mahalleli, “Biz ilgili şikayetimizi SEDAŞ’a yaptık, ama bizimle ilgilenmediler, ‘Hukuki yollara başvurun.’ dediler, SEDAŞ duy sesimizi!” ifadelerini kullandı.

Editör: Zeki Aşıkoğlu