banner851

banner614

DEVA BAŞKANLIĞI’NDA SONA DOĞRU GELİNDİ

banner619

Ali Babacan Başkanlığındaki DEVA Partisi’nde Düzce İl Başkanlığı için beş isimle görüşüldüğü öğrenildi. AK Parti Düzce Milletvekilliği ve İl Başkanlığı yaptıktan sonra DEVA Partisi Kurucular Kurulunda yer alan Metin Kaşıkoğlu sürece dahil olmazken komisyonun Düzce’de İl Başkanı olacak isimler üzerinde yaptığı çalışmalarda sona gelindi.

banner846
Siyaset 02.07.2020, 15:22 02.07.2020, 19:36
8868
DEVA BAŞKANLIĞI’NDA SONA DOĞRU GELİNDİ
banner844

Düzce İl Başkanlığı için Cemal Kazak, Ozan Yahşi, Cemal Aksan, Erdoğan Bıyık ve Murat Caymaz ile Ankara’dan gelen heyetin görüştüğü öğrenildi.

MHP’den Belediye Başkan Aday Adayı olan Cemal Aksan ile Aksanın işyerinde İl Başkanlığı için DEVA Partili heyetle görüşüldü. Heyet yapılan görüşmede MHP’den başkan adayı olan Aksanla ilgili somut bir adım atmadan değerlendirmelerini sürdürdü.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Düzce Şube Başkanı AK Parti’den milletvekili aday adayı olan Cemal Kazak da DEVA Partisi’nin İl Başkanlığı için gelen heyetle görüştü. Yapılan görüşmeden sonrada Kazak'ın İl Başkanlığı için istişare niteliğine bir görüşme yapıldığı ve gelen heyette Cemal Kazak’ın tanıdıkları bulunduğu öğrenildi.

MHP’den Düzce Belediye Başkan adayı olan Erdoğan Bıyık’ta DEVA Partisi İl Başkanlığı için eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ekibi tarafından aranıp davet için randevu talep edildiği öğrenildi. MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun yanında yapılan görüşmede Bıyık’ın bu teklifi kabul etmeyip randevu vermediği, siyasi yaşamında MHP ile devem edeceğini söylediği öğrenildi.

Düzce’de iş insanı olarak ticari faaliyetlerini sürdüren Ozan Yahşi de DEVA Partisi İl Başkanlığı için görüşmelere dahil olanlardan. DEVA heyeti Yahşinin il başkanı adayı olarak değerlendirmelerde bulunduğu yapılan görüşmeden sonra değerlendirmenin devam ettiği öğrenildi.

AK Parti’de Mehmet Keleş döneminde Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Murat Caymaz ile görüşen heyet yapılan değerlendirmeden sonra Caymaz’ı Ali Babacan ile görüştürmek için Ankara’ya çağırdığını, Ankara’da bir otelde Babacan’la bir buçuk saatlik görüşme yapacağı kulislerde dolaşmaya başladı.

DEVA heyetinde Metin Kaşıkoğlu’nun bulunmadığı ancak Düzce’de siyaset yapan Kaşıkoğlu, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a yaptığı açıklamada değerlendirmelere katılmadığı belirterek  “Ben bir haksızlık olmasın diye hiçbir değerlendiremeye katılmadım. İsimler konusunda fikir sorulursa söylerim. İsimler konusunda bir değerlendirme yaparsam bu siyasete dahil olacak  arkadaşlara haksızlık olur kanısındayım” diyerek Düzce’de partisinin il başkanlığı tespit sürecine dahil olmadığını söyledi.

Düzce ye gelen DEVA Partisi’nin 7 numaralı komisyonunda başkan olarak THY Eski Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin görüşmelerde bulundu.

Karlıtekin Öncü Haber’e yaptığı değerlendirmede “Görüşmeler iki boyutlu devam etti. Bizimle birlikte olmak isteyip müracaat edenlerle de görüştük onların tavsiye ettiği isimlerle de görüştük. Ayrıca dostların tavsiyesi ve referanslarına dikkat ettik. Düzce zümrüt gibi bir memleket. Kıymetini bilin birlikte bilelim” dedi.

Yorumlar (22)
Tek kelimeyle yazıklar ol 12 ay önce
Dürüst insan belli oluyor, Erdoğan bıyığı kararından dolayı tebrik ediyorum, Cemal Aksana gelince hayal kırıklığı yaşattı. Yazıklar olsun.
Cumayeri 12 ay önce
İşte.mhp.farkı.tebrikler.erdoğan.bıyık
Halk 12 ay önce
Başlamadan bitecek parti yazık bütün batıkları zengin etmek istiyorlar anlaşılan piyasa borçlarından yılllardır düzceye giremeyen ozan hele en beteri
Ferdi 12 ay önce
hepsinin de derdi memleket yada vatan degil.makam sahibi koktuk sahibi olmak.hangisi ne hizmeti yapmış.bir çoğu nu duzcede tanıyan yoktu.akp olduğunda var di.reisde koparma ümidi. Hepsini toplasan 1 adam etmez.sirada çöken insanların koltuk sevgisi.dukkan isletemeyen birsey yollamayan insanlarla dolu.koktuktayken reis ayrıldıklar mi güya iftiralara baslar.insanlarda hic sormaz sen bu zamana kadar neden söylemedin diye.ama ona bahanesi olur .bilmiyordum ki derler.gecin bu hayalleri reisden baskasi yalan.dava ise derdiniz vatansa milletse çöpçüluk bile yapacaksın.yarali parmağa isemeyen adamlar cikmis ..
TARAŞ KÖYLÜ 12 ay önce
Adam gibi adam MURAT CAYMAZ inşAllah o olur
Rıza 12 ay önce
Koltukta otururken herşey iyi. Amaaa koltuk altlarından alınıncaa hoop başka partiye. Demekki neymiş? Derdimiz millete hizmet değilmiş.
Cafer 13 ay önce
Bu ismi Geçenlerin hepsi artık demode oldu Avcunuzu yalarsınız siz daha...
mete 13 ay önce
deva partrisi düzcedeki yapılanmasıyla yine yiyicileri bir araya getirmiştir ve gözümde bitmiştir..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık