banner851

banner955

"İKTİDAR BATAN GEMİDEN MAL KAÇIRMA PEŞİNDE!"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, gece saatlerinde doğalgaz ve elektriğe yapılan zamma tepki gösterdi. Başkan Cemşit enflasyona ivedilikle çare bulunması gerektiğini belirtti.

Siyaset 02.09.2022, 14:00 02.09.2022, 18:40
1256

Gece doğalgaza bir dev zam daha geldi. BOTAŞ'tan yapılan açıklamaya göre; elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 49,5, sanayide kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 50,8 ve konutlarda kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 20,4 zam yapıldı.

Konuyla ilgili eleştirilerde bulunan ve iktidarın Karadeniz’de bulduğu doğalgazın akıbetini hatırlatan Başkan Cemşit," Beklenen oldu ve Eylül ayı bize zam olarak geri döndü. Maaşlara zam yaptım diye övünen AKP, yaptığı zammın bin katını fahiş zamlarla geri aldı. Ülkenin sanayisini de, esnafımızı da zor durumda bıraktı. Bu ekonomik krizde çare bulağına, yancılarını zengin etmek yerine vatandaşı düşüneceğine tam tersini yaptı ve yine her şeyin acısını bizlerden çıkardı. Sözde geçtiğimiz yıl müjde müjde dedi. Doğalgaz bulduk artık Türkiye en önde dedi. "Sabredin, doğalgaz  zenginiyiz" dedi ama yine bu söylemleri de boş çıktı. Ne konuyla ilgili açıklama yapıyor ne de halkı rahatlatıyor. Tam tersine zam üstüne zam yapıyor. Erdoğan halkı kandırıyor. Batırdığı gemiden son malları kaçırmaya çalışıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar adaletten kaçamayacaklar. Yaptıkları her şeyin hesabını hukuk önünde, halka verecekler. “şeklinde konuştu.

Yorumlar (2)
Madur 4 hafta önce
Daha bunlar iyi günler iki ay sonra bakacaz memleketi batırdılar bakacaz sandığa bundan sonra
Yazıklar olsun 4 hafta önce
Ya güldürmeyin. O medet umduğunuz gencliğe bu memleketi 70 yıl nasıl soydugunuzu anlatın, o zamanlardaki yokluğu ve o yoklukta bile zam üstüne yapılan zamları, mesela kuyruklarda gece gündüz beklemeleri,mesele o parti bu parti meselesi değil, zihniyet meselesi. Değil miki " Köylüyü sever gibi görünüp, Köylüye(tek tük küçük bakkalın radyo satmasınlar) köylere radyo ulaşmasın ki Ajans dinlemesinler, herşeyi öğrenip başımıza çıkarlar, diyen bir zihniyet siz değil misiniz, şimdi vatandaşın köylüsü de şehirliside her şeyi biliyor, ben bilmeyenlere açıyorum, o yüzden sizin iktidar olmanızı istiyorum çünkü o bilmeyen ve kandırdığını o gençlik gözleriyle görüp, kulaklarıyla duyup anladıklarında siz bir 100 yıl daha iktidar göremezsiniz. Ha bir 5 yıl zaman kaybı olur ama ülke olarak çok şeyi kaybeder, Allah yinede size iktidar yüzü göstermesin.
27
parçalı bulutlu