Cumhuriyet’imizin 100. senesinde tüm Türkiye bu coşkuyu kutladı, bu heyecanı kutladı, çok yaşa Cumhuriyet.

Cumhuriyet’imizi kuran ve bu konuda, bu hususta mücadele veren aziz büyüklerimize, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına bu millete bu coğrafyada, o günkü şartlarda o günkü emperyalistlerle yapılan mücadele ile beraber gelinen noktada emek verenlerden Allah razı olsun, hayırlı niyetlerle bu millete bu ümmete hizmet edenleri muvaffak etsin hayırsız niyetlerle olanları da amellerle muamele eder zaten Allah'ın işine fazla karışmaya gerek yok.

Türk devletleri kendi içinden kurulmuş kendi içinden yıkılmış. Devletin bir sahipleri var, devletin bir hakimleri var, karar vericileri var. İçten Türklerin kurduğu devletler 90 ve en geç 100. yılda dünyada 1 numara, 2 numara, 3 numara, 4 numaralı denge güç olmuş. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin nerede olduğunu siz karar verin.

Cumhuriyet’imizi kutlarken Gazze'de insanlık ölüyor, Sayın Cumhurbaşkanı ve Devlet Bahçeli devlet diliyle, devlet aklıyla, millet bütünleşmesiyle dünyaya bir mesaj verdi ve orada bir şey söyledi, “Bir gece ansızın gelebiliriz.” ama CHP genel başkanlığına aday olan bir zat çıktı, “Hamas terör örgütüdür” dedi. İsrail'in diliyle konuştu. İsrail'in istediği gibi konuştu. Ya neredeyiz, insanlık nerede bu nerede? peki buna oy veren herkes bunun gibi mi düşünüyor? Ben şunu söylüyorum, siyonist zihniyetteki tüm markalara boykotun Düzce'de devam etmesi lazım. Yani bu ülkede uzlaşma helalleşme adına Sayın Kılıçdaroğlu'nun ortaya koyduğu bir doğruyu bir dakikanın içinde bitirecek bir genel başkan adayı. “Hadi oradan” demek lazım ona.

Düzce Belediyesi'nde bir gece yarısı operasyonu yapıldı cuma günü. Beytullah Yılmaz, belediye başkan yardımcılığı yapan en özel kalem, uzman olduğu bir alanda yani İtfaiye Müdürlüğüne gönderildi. Gönül Hanım vardı bizimle beraber Muhtarlarla Konuşuyorum programında Muhtarlar Müdürü olarak bize mihmandarlık yapmıştı. Gönül Hanım da neden Teftiş Kurulu Müdürlüğüne atandı bilmiyorum. Destek Hizmetleri Müdürü değişti ama çok enteresan bir isim geldi, Burçin Sarıcan. Burçin Sarıcan hakikaten AK Parti'nin ilk kurucu Gençlik Kolları Başkanlığı’nda başlamış, siyasetin her haline vakıf. Arka toplayan bir model Burçin. Biz bugün Sayın Hasan Şengüloğlu ve Sayın Özkan Çakır'la beraber kendisine hayırlı olsun ziyaretine bulunduk. Daracık bir odada yani Başkan’ım. Yani orada hiç etkisi olmayan adamlar geniş geniş odalarda, Burçin Sarıcan hakikaten pozisyon ve aksiyon adamı. Faruk Özlü’nün isabetli kararlarından bir tanesi.

Özkan Çakır da bir ilki başlattı. Bütün milletvekili aday adaylarıyla beraber Umre'den hacdan döndükten sonra bir organizasyon yaptı ve bu muhteşem bir şekilde devam ediyor. Her dönem aday adayları Özkan Çakır gibi ve onlar gibi düşünürse bu güç bu etki her zaman ve her zaman kendiliğinden gelişmez tesadüf değil bir tevafuk olsun İnşallah, Özkan Çakır da bu işin önderliğini yaptı şimdi güzel bir şekilde devam ediyor ve Düzce'de bir iki başlattı.

İsmail Bayram'a MHP'liler teklif etmiş, ‘Belediye başkan adayımız ol’ demiş. MHP'li oradan çıkar çıkmaz Faruk Özlü’nün haberi olmuş Nasıl olduysa? Tabiri caizse siyaset ısınmaya başladı. Kimse şu anda gerçek görüşünü gerçek niyetini ortaya koymuyor, bunun içtimai sebebi var, ekonomik sebebi var ancak 2024'e belki seçim olmayadabilir, Türkiye bir savaş halinde. Yani bugün siyasette manevra yapmaya çalışanlar az dikkat etsin. Rengini belli etmesin. Seçim olmayabilir. Ama hiç seçim olacakmış gibi çalışıp olmayacağını da hesap ederek alana, siyasete, arenaya inmek lazım.

Akçakoca’da MHP aday arıyor. Mehmet topuzla görüşülmüş, Dergah Akça’yla görüşülmüş, Mehmet Topuz daha önceden adaylık için AK Parti'den müracaat etmişti, MHP aday arıyor, Okan Yanmaz’a ne oldu bilmiyorum, Gümüşova’da başka bir çalışma, siyaset yavaş yavaş ısınmaya başladı ama burada bir hakikat var, siyaseti bir amaç olarak değil araç olarak görmek lazım. Siyaseti amaç olarak görenler mutlaka o siyasetin rüzgarına kapılacak ama siyaseti bir araç olarak görenler ve sadece ‘insanlara hizmet edeyim faydalı olayım dünya ve ahirette benim de çoluğumun çocuğum dünyada neslime ahirette de kendime bir kazanım sağlayım’ diyenler bu işte kazanandır. Siyaseti amaç olarak görenler kaybeder araç olarak görenler kazanır. İnşallah hayırlara vesile olur.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN