"2023 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri”ne az bir süre kaldı. Takvim daralıyor... Kısa bir zaman sonrası Türkiye genelinde sandığa gidilecek. Düzce hem cumhurbaşkanını hem de milletvekillerini seçecek. 
"Düzce'yi mecliste nasıl bir vekil temsil etmeli?" sorusuna Düzce’de yaşayan seçmenlerden yanıt aradık. 
Vatandaş, beklentisindeki milletvekili profilini Öncü Haber mikrofonlarına aktardı. 
Düzce temsilinde kabiliyeti yüksek adayları işaret eden kentimiz seçmenleri, "çalışkan bir milletvekili" profili çizdi. 
Genel kanaatte, seçim döneminde değil, sonrası geçim döneminde de halkla bütünleşen milletvekili profiline işaret eden vatandaşlar, mevcut milletvekillerinden de "ne ölçüde memnun" olduğuna satır açtı. 

"Gençlerimizin kötüye gidişini görüyorum. Madde bağımlı sayısında artış var" diyerek konuşmasına başlayan Ahmet Can, "Yaşı küçük çocukların elinde dahi görebiliyorum. Bu konuya, "dur" denilmesi lazım. Bunun başına da birisinin geçmesi lazım artık. Milletvekili aday ismi vermek istemiyorum. Madde bağımlılığını önleyebilecek birisi çıkarsa daha iyi olur. Mevcut milletvekilleri iyi, şu anda memnunum. Diyecek başka bir şey yok, elde imkan yok" diye konuştu.

"2023 Seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir aday görmek istiyoruz." diyen Mahmut Baran, "Düzce'de CHP'nin önerdiği bütün adayları destekliyorum. Mevcut milletvekillerinden memnun değilim. İyi bir çalışmalarını görmedim. Ceplerini doldurmanın peşindeler" dedi.

"Düzce'de modern bir şehir görmek istiyorum ve modern insanlar" sözleriyle, milletvekili aday profilinden bahseden Gülhan Akçaabat,  "Aday olarak zihniyeti iyi, güçlü, kuvvetli ve Düzce'ye yararı olacak, halkın ve insanların arasında olacak birisi olmalı. Sadece seçim zamanı hal hatır edip kapımızdan gitmeyecek adaylar istiyoruz. Mevcut vekillerden memnun değilim. Ben onları bir tek seçim zamanı gördüm, bir daha görmedim." dedi. 

"Güzel ve gelişmiş bir Düzce görmek istiyoruz. Sadece bir ay dolaşıp sonrası senelerce koltuğuna oturan adaylar istemiyoruz." cümleleriyle açıklamalarda bulunan Nurgül Bilir, "Düzce'deki milletvekillerini tanımıyorum. Çünkü, sadece bir ay dolaşıyor sonrasında sağ selamet gidiyorlar. Mevcut vekillerden memnun değilim. Biz esnafız ve esnaflara hiçbir destek ve yardım yok. Sadece para almasını biliyorlar." dedi. 

"Milletvekili olarak çalışkan birisi olması lazım, tembel olmaması lazım." sözlerini kaydeden Mustafa Arı, "İşi götürmesi lazım. Mevcut milletvekilleri biraz yavan. Çalışkan, ileri görüşlü milletvekili lazım" dedi.


"Halkın içine giren halkla istişare eden milletvekilleri görmek isterim." diyen Orhan Demir, "Bir doktor vardı aday diye söylenen iyi bahsettiler. Bir tek Ayşe Kesir var, ara sıra halkın arasına girip çıkıyor." dedi.

"Çalışkan ve iyi bir aday görmek isterim" diyen Ahmet Balcı,  Bizim Karadere Mahallesi var. Asfaltla mahalleyi ayıdılar. Böyle nasıl milletvekili oluyor. Niye ayrım oluyor? Vekil için hiçbir isim yok" dedi. 

"Düzce'nin vekillerini seçim zamanı görüyoruz, seçimden sonra yallah." diyen Mahmut Şir, "Ne derdiniz var diye soran yok. Mevcutlardan memnun değilim. Onları görmedik, tanımadık seçim zamanı hariç." dedi. 

"Çalışan bir aday olsun. Bize başka ne lazım." diyen Saatçi İlhan, "Mustafa Keskin adaymış diye duydum. Temiz insan, çalışkan insan ve inşallah olur. Mevcutlardan mennun değilim, öğrenmiyor, gezmiyorlar, ilgilenmiyorlar. Çarşının göbeğinde esnaf olmama rağmen görmüyorum. Seçimlerde Ak Parti gümbür gümbür gelir inşallah.  CHP kazanamaz burada. 65 yıldır olmadı yine olmaz." dedi.