Düzce iller bölgesi bazında 5. derece turizm alanında. Milletvekillerimizin girişimi, Sayın Faruk Özlü'nün çabaları ve tabii sayın valinin de emeği ile Düzce’nin turizmde daha yüksek bir mertebe olan 6. dereceye yükseltilmesi değerlendiriliyor ki bu turizm yatırımları noktasında, turizmin önünün açılmasında mükemmel bir haber. İnşallah Düzce deniziyle, doğasıyla, yaylasıyla her Allah'ın verdiği tüm güzellik coğrafyasıyla bize bu adım büyük şeyler kazandıracak. Çok faydalı şeyler olacak ve belediyelerin İller Bankası'ndan gelen geliri de artacak. Aynı zamanda bölgemizin bu bakir coğrafyanın turizmle ve dünyayla tanışmasına sebep olacak. Gerek Konuralp’teki çalışmalar gerek Akçakoca'nın cazibesi gerek yaylalar gerekse belediyelerimizin farklı yerlere yapmış olduğu sosyal alanlarda insanlar huzur buldu. Cumartesi-pazar havalar sıcak, güzeldi. Mesire alanlarında insanlar doğayla kucaklaşmanın, huzurun keyfini yaşadılar. Burada belediyelerin gerçekten ama gerçekten emeği tartışılmaz. Bu konuyla ilgili başta Faruk Özlü ve milletvekillerimize, bunda emeği geçen siyasi ve bürokrasideki herkese şimdiden teşekkürler.

BU HAMLE; COĞRAFYANIN DÜNYAYLA VE ÜLKEYLE BULUŞMASINI SAĞLAYACAK

İnşallah tam geçmedik ama geçme aşamasındayız, 6. kademeye geçtiğimizde turizm noktasında bölgemizde çok güzel şeyler olacak. Özellikle Faruk Özlü'nün bu anlamda yapmış olduğu çalışma kayda değer. Devletin dili, bürokrasinin dili ve siyasi tecrübe olduğu zaman, bir araya geldiği zaman böyle güzel sonuçlar alabiliyoruz. Hakikaten bu konuda emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Hadis-i şerifte diyor ya ‘Üç kişinin amel defteri kıyamet kopuncaya kadar kapanmaz. Hayırlı evlat yetiştiren anne babanın, alim yetiştiren alimin, topluma hayır hasenat hizmetlerinde bulunan idarecilerin.’ Belediye başkanının, valinin, müdürün, amirin hepsi topluma hayır ve hasenat yapıyor. İnşallah turizm bölgesi kazandırılmasında emeği geçen tüm emek veren siyaset ve bürokrasideki herkesin defterlerine yazılsın.

AKÇAKOCA VE TÜRKİYE’DE YIKIMLAR DEVAM EDECEK

Akçakoca'da ruhsatsız yapılar yıkılıyor. Aslında yıkım tüm Türkiye genelinde yapılıyor. Tüm sahillerimizde kıyı kanununa muhalif olan bütün yapılar yıkılıyor. Çevre Bakanlığı’nın bir genelgesi var. Önceki Başkan Okan Yanmaz döneminde buralara tolerans gösterilmiş ama yıkılması için Akçakoca Belediye Meclisi’nce karar da alınmış. Bütün her şey Fikret Albayrak’a enjekte edilmiş. 15 Haziran'a kadar Türkiye genelinde bütün tespitler yapılacak. İçişleri Bakanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın koordinesinde illerde valiler, ilçelerde kaymakamlar bu yıkımları tartışmasız şekilde devletin tasarrufuyla yerel yönetimin de uyumuyla yıkacak. Bunun üzerinden kimsenin siyaset yapmaya veya siyasi rant elde etmeye acizliğine düşmemesi lazım.

GÖNÜL ABLA DUR DURAK BİLMİYOR

Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Gönül Asuk, Faruk Bey'in talimatıyla tüm ilçelerde, tüm merkezlerde, belediyelerin olduğu her yerde bu yeni çıkacak olan kanun ve mevcut sokak hayvanları kanunu ile ilgili bir çalışma başlattılar. Her yeri geziyorlar, tespitler yapıyorlar, müdahil oluyorlar. Devlet adamlığı ve siyasette bir öngörü lazım. Düzce'de bu Kabalak Köyü sınırları içinde bulunan alanda bir hayvan barınağı açılmıştı, o zaman ‘Açılsın-açılmasın’ tantana olmuştu. Bugün bunun ne işe yaradığı görüldü. Özellikle AK Parti Grup Başkanvekili’ne Sayın Faruk Özlü'nün bu konuyla ilgili brifing vermesi, bir sunum yapması ve bu kanun noktasında altyapı oluşturuyor olması da beni bir Düzceli olarak çok memnun etti. Siz de memnun olun. Sayın Faruk Özlü'nün gerek barınak gerek bu alanda yapmış olduğu çalışmayla beraber bir pilot bölge ve bir çözüm merkezi noktasında katkı sunması Düzceliler’in medarı iftarı. Bu arada bazen eleştiriler de var. ‘Düzce'deki işi çözdün mü de Türkiye'deki işi çözeceksin?’ diyen de var. Peki bunu söyleyen adam veya bu algıyı üretenler, sizi yukarıda kim muhatap alıyor? Bizim belediye başkanımızı muhatap almışlar, bu konuda fikrini düşüncesini, tespitini, çalışmasını kanun maddesinde değerlendirmek üzere dinlemişler. Bundan daha büyük şeref var mı? Bunu eleştirenler kim? Evinde belki sözü geçmeyen adamlar. Netice itibariyle iş yapanın kılıç kuşananın. Biz şu anda Düzce olarak adım adım ilerlemeye başladık. Güzelleşmeye başladık, artı değerler katılmaya başladı.

ÖZLÜ SÖZ VERDİYSE YAPAR

Başımızdaki idarecilerin vizyonu, misyonu, bakışı, yaklaşımı bir devlet aklı ve devlet riyasetine uygun bir perspektifte veya paralelde yürürse işte böyle sonuçlar çıkar. Ben Faruk Özlü ile gurur duydum, siz de gurur duyun. Bugünlerde bir dedikodu var. 300 dönüm bir alan var. Mobilya sektöründe burası merkez haline getirilecek. Dedikodu şu; ‘Burayı satacak, belediyenin borçlarını ödeyecek. Düzce Belediyesi'nin şu anda bulunduğu bina var. Bina alttan su alıyor, üstten yağmur iniyor. Bina tamamen böyle çürüme noktasına gelmiş. Burası yıkılacak, buraya iş yeri yapılacak. Belediye valiliğe geçecek, valilik yeni bir bina yapacak.’ Tasarruf tedbirleriyle nasıl olacak? Söz vardır iş bitirir, söz vardır baş götürür. Nasıl olacağını görürüz. Faruk Özlü dediyse yapar, biraz zaman alır ama yapar. Sayın bakana sordum. ‘Hayır satılmayacak, biz burayı belediyeye yük olmadan yapacağız.’ dedi. İki öküzün önüne bir saman çuvalı, bir balya samanını paylaştır, bir çiftliğin kaderine yön vermeye çalışıyorlar. Cahil olmak ne güzel her şeyi biliyorsun. Herkes bir şeyler konuşur ama önemli olan icraat. Önemli olan yapılan işlerin kısa, orta ve uzun vadede Düzce'ye yansıması. Faruk Özlü bir söz verdiyse sözünde durur, sözünü yerine getirir.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;