Gazze'de insanlığı öldüren işgalci, terörist devlet İsrail'in askerlerini İsrail'i kahhar sıfatıyla kahretsin inşallah diyelim.  

Hani bir söylem vardır başbakanlar değişir ama başbakanlıktaki koridordakiler değişmez diye.

Düzcemiz’de öyle uygulamalar, öyle yönetimler, öyle yaklaşımlar var ki örneğin Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi yönetiminde bir zamanla kimin eli kimin cebinde olduğu belli değildi. Hangi şirketin ne iş yaptığı belli değildi. Dönemin sayın valisine seslenmiştim fakat usulüne uygun şekilde işi kapattılar.

Benim elime bir belge geçti. Belgede diyor ki; “Gümüşova organize sanayi bölgesinde firmanıza tahsis edilmiş olan altyapı temel İnşaat ve harfiyat çalışması yapılmak istenmektedir. İlgili panelde altyapı temel inşaat harfiyat çalışmasının yapılmasında Gümüşova Organize Sanayi Müdürlüğü’nce bir sakınca bulunmamaktadır.” Karayollarının arazisi için, Gümüşova organize sanayinin müdürü, Ahmet Serdar Erdem bu izni veriyor.

Ben Ahmet Serdar Erdem’i severim. Ama onun sevmediği bir Cumhurbaşkanı var, onun sevmediği Numan Kurtulmuş var. Sosyal medyasından yapmış olduğu paylaşımlarda sevmediğine dair ifadeleri var. Bunları kenara koyduk. Ama karayollarının arazisinde inşaata izin veren yazı veriyor. Bir eldiven firmasına.

Ankara'dan bizi aradılar. Bunu eldiven firmasına verin diye. Nerede bu firma? Oraya bir zamanlar totem dikiliyordu, bir şovlar yapılıyordu. İşte anlatmaya çalıştığım konu bu. O gün 3 lirayken bugün 15 lira olan Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi ve bazı

bölgelerde özellikle önceki yönetimdeki ticaret ve sanayi odasının dokunduğu her yerin gözden geçirilmesi lazım.

Düzce'de nimetten faydalananlar hiçbir külfete dahil olmuyorlar. Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi veya diğer bölgelerde arsa spekülasyonu yapan, arsadan rant kazanan ve bu arsaları alıp da yatırımları yapılmayan, tahsisleri yapılmayan bir şekilde buralardan nemalanan insanlar Düzceli değil. Ama bunları kandıranlar, başını

tutanlar, yazıyı yazanlar Düzceli. Orada rant dönüyor, döndü ve dönmeye devam ediyor.  Buraya gelenler, Organize Sanayi Bölgesi’nin faydası olduğundan yatırım yapıyor. İstanbul deprem riski var, Sakarya, İzmit, Gebze, Dilovası dolmuş. Bundan dolayı insanlar buraya geliyor.

Bizde hava kirliliği var. Türkiye’nin en kirli havasına sahip il Düzce. Buraya gelip 1 koyup 5 kazanıyorlar. Ama buna da birileri el tutuyor. Ahmet Serdar Erdem önceki yönetim tarafından oraya geçirildi, hala devam ediyor. Ama hala oradaki düzen değişmiş değil. Bir zamanlar devlet büyüklerimizin ismiyle devam ediyordu.

Düzce müfettişlikten gelme, devlet aklı olan devlet fikri olan bir sayın valimiz var. Selçuk Aslan. Sayın valim, burayla ilgili bir değerlendirme yapmanızda fayda var diye düşünüyorum.

Sosyal medyada bir fotoğraf var. Mehmet Keleş iyi partiden aday oldu. Gümüşova'da daha önce MHP'den seçilen bir il genel meclisi üyesi iyi partiye geçti. Bunlar

Yunus Özay Er ile iyi Parti il başkanıyla Muharrem Tozan’ı ziyaret etti. Burada diyor ki ben iyi partinin adayıyım. O zaman MHP ne yapacak?

Kenan Sübekçi diye başkan yardımcısı var. Gece karanlığında başka bir formatta, gündüz aydınlığında başka bir formatta. AK Parti ile de görüşüyor, MHP ile de görüşüyor. 2 kişiye kişi bir bilet kesiyor. Yani bunu ben siyasi partilere sordum. Sübekçi MHP'den Belediye Başkan Yardımcısı yani Gümüşova Belediyesinin imar

ettiği, tımar ettiği altyapısını kurduğu, üst yapısını konuşlandırdığı, daha sonra da biz burayı yönetemiyoruz, zarar ediyoruz dediği yeri, belediyeden tahsisi kaldırıldıktan sonra kendi şahsını alıp kazanan bir belediye başkan yardımcısı. O da Yörük malıyla kurban kesen modellerden. İlhami Caboğlu’na sesleniyorum. Gümüşova'da eliniz kolunuz kırılmış öyle görünüyor.

Akçakoca’da esnaf arasında bir anket yapılmış. Yapılan ankette Belediye Başkanı olarak kimleri görürsünüz? Fikret Albayrak için %50, Cüneyt Yemenici için %25.5, Okan Yanmaz için %18.5, Özkan Atıcı %6 olarak sonuç çıkmış.

Yığılca'da Bünyamin Başkan iddialı bir şekilde çalışmalarının başladığını duyduk. Bünyamin Başkan hakikaten samimi bir şekilde iyi niyetiyle ve Düzce Yığılca’da gönüllerde yer tutmuş birisi olarak Rahim Çam’dan sonra belediye başkan adaylığında mücadelesini veriyor.

Kaynaşlı'da Birol Şahin yine aday. Cumayeri’nde Mustafa Koloğlu var. Hani o arabalarla beraber tatillere giden çakallarla gezen ama gerçekten de insanlara dokunan biri. Ama Yörük malıyla kurbanı kesiyor. Onun karşısına da çok kuvvetli bir aday çıkıyor. AK Parti'den Selim Metin. İl genel meclisinde genel sekreter yardımcısı, yılardır bu işin içinde.

Gölyaka'da bir gönül adamı var. Yakup Demircan. Ama karşısına eski AK Partili yeni İyi Partili belediye başkan adayı var. Onun da bayağı bir işi zor. Garanti olanların başında Beyköy var. Osman Başkan o zaten orada bir ekol. Çilimli de Muhsin Başkan var. O da bir ekol olmuş.

Boğaziçi'ndeki İbrahim Başkan mektuplarla uğraşıyor. Düzce'de Mehmet Keleş diyor ki; billboardlar senin olsun sokaklar benimdir. Ancak ben o rüzgarı göremedim. YÖREX Antalya fuarı var. Sayın Düzce valimiz, sayın rektörümüz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı sayın Erdoğan Bıyık, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın

Mehmet Pazvant, Düzce Belediyesi Beltürk şirketinin yetkilileri, Düzce'yi tanıtmak

için var gücüyle çalışıyorlar. Hepsini tebrik ediyorum. Gölyaka Belediye Başkanı Gölyaka'nın güzelliklerini anlatıyor. Muhsin Yavuz Çilimli belediye başkanı siyah pirinç üzerinde bir propagandası var. Akçakoca zaten turizmde Türkiye'de ilklerden.  Mehmet Nazım Pazvant da orada, Akçakoca’yı anlatıyor.

Düzce turizmde hamle yapmaya hazırlanıyor, buradan bu sonuç çıktı. Ben size söylenmeyen iki konudan bahsedeyim. Düzce'de Atlı Spor Kulübü kuruluyor, yeri hazır. Sayın Faruk özlü bu konuda çok büyük gayret gösterdi. Çok muhteşem bir proje.

Türkiye'de at tutkunu olan insanlar atlarını oraya bağlayacaklar, atlara bakımları yapılacak. Parkurlar olacak, insanlar gelecek.

Geleni gideni Düzce’de ağırlamamız lazım. Yatak sayımız çok düşük. 5 yıldızlı Otel için hareket başladı. Düzce'nin 5 yıldızlı oteli için çok hızlı bir süreç başlatıldı. Yakın bir zamanda da neticelenecek.  Düzce'nin turizmde yatak kapasitesine ve turizmdeki kalitesine kalite katacak.

PROGRAMIN TAMAMINI BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ...