Cumhuriyet Halk Partisi kurultayını yaptı. İlk turda değil ama ikinci turda Özgür Özel CHP Genel Başkanı seçildi. Düzce'deki 6 kişilik delegasyonun tamamı Özgür Özel'e oy verdiği görülüyor.

Kongrede iki tane konuşmacı vardı. Akçokoca’dan Tuğrul Abanoz diğeri de Gölyaka’dan Abdullah Bey. Tuğrul Abanoz’un konuşmasını dinledim. Basına servis yaptı bir solcu havasıyla. “Dervişler memleketi olmayacak.” sloganıyla.

Konuşulmaması gerekenleri konuşmuş. Tuğrul Abonoz sen neyin kanını, canını verdin. Kanın, canın döküldüğü yer Gazze. İnsanlığın öldüğü yer Gazze.

Oy verdiğin Özgür Özel, Gazze'de vatanını, milletini, namusunu ve dinini kurtarmaya çalışan Hamas’a terörist diyen bir Genel Başkan. Cumhuriyet Halk Partisi'nin başına geçti. Çığırtkanı da Tuğrul Abanoz. ‘Kan alırmış, kan dökermiş.’ Sen ne anlarsın kandan dökmeden. Siyaset bu mudur?

Hepsinden önemlisi o konuşmaya kadar o Kemal Kılıçdaroğlu seçimi alacak gibi bir hava vardı. İsrail'in önündeki İngiliz efendilerinin yapısına paralel konuşma yapılınca seçimin kaderi değişti. Kılıçdaroğlu'nun daha milli, daha vatansever ve milli değerlerine hitap ettiğini düşünüyorum.  

Cumhuriyet Halk Partisi şu anda tavşan bir Genel Başkan’a sahip. Tuğrul Abonoz gibi ne zaman ne diyeceği belli olmayan, söylemiyle eylemi birbirine tutmayan ve hepsinden önemlisi hiçbir şekilde söylediklerini hayata geçiremeyecek bir şovmenler tarafından Düzce'de yapılanmış durumdadır.

Talih Özcan Düzce'nin evladı. Muhafazakara da sosyal demokrata da sosyaliste de liberal yaklaşımla yaklaşan bir Özcan. Bu seçimden daha güçlü çıktığını zaman gösterecek. Siyasette ne zaman ne olacağı belli değil.

Akçakoca’da bir Belediye Başkanı var. Eleştirdiğimiz zaman şahsi deniliyor. Bu kurumları bu kamuoyunu şahsileştirmek söz konusu olamaz. Ancak mahalle yanıyor Gazze yanıyor, insanlık ölüyor.

Bu Belediye Başkanı birileriyle oynuyor, her tarafı sallanıyor. Yetmiyor, Özel İdare tarafından kiralanan bir restoranda briç oynuyor. Akçakoca Belediyesi briç turnuvasına onları da getiriyor. İçkiler, eğlenceler… Mahalle yanıyor, bizimki saçını tarıyor. Mahalle yanıyor, bizimki oynuyor.

MHP'nin Belediye Başkan Adayı ve sözde MHP'li. Ama özünde ne olduğu meydana çıktı. Yazıklar olsun. İnsanlık ölürken, Müslümanın kanı dökülürken bu memlekette ekranların karşısına geçip de oynamanın bir anlamı var. Her şeyin bir zamanı var.

Sayın Devlet Bahçeli, Sayın İl Başkanı İlhami Caboğlu. Biz bunun arkasında kalmayız diyen bir liderin Belediye Başkanı bu konuda hassasiyet varken çıkmış çiftetelli oynuyor. Bunu da sosyal medyada paylaşıyor. Genel Başkan başka bir şey söylüyor, Belediye Başkanı başka bir şey. Oradaki mülklerin Özel İdare kapsamında değerlendirilmesinde fayda var.

Muncurlu Kadın Hastalıkları ve Çocuk Acil ve Çocuk Hastalıkları ek binası açıldı. Siyasiler de oradaydı. Düzce'de sağlık alanında, insanlık alanında doğan yavrularımızın sağlığı noktasında büyük bir açık kapatıldı. Ayşe Keşir bir müjde daha verdi. Kalp hastalıkları için bir adım daha atıldı. Ercan Öztürk önümüzdeki günlerde bir müjde vereceğini söyledi. Bu emeği gösteren başta Yasin Yılmaz ve tüm emek verenlere Ayşe Keşir, Ercan Öztürk ve ismini sayamadığımız kim emek verdiyse Allah razı olsun. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyen Şeyh Edebali'nin nasihatının hayat bir yerdi.

Öncü Haber ekibi oradaki insanlarla iletişim kurdu. Nasıl buldunuz diye. İnsanlar memnun fakat ulaşımda bir sıkıntı var. Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, ulaşım için bir plan yaptık dedi. Buraya insanların ulaştırılması noktasında biraz daha hassas olmalarında fayda var. İnsanlar da bunu bekliyor.

Dr. Faruk Özlü ve ekibinin buraya biraz daha hassasiyet göstermelerinde fayda var. Kurdeleyi keserken fotoğraflarda da var. Düzce Belediyesi Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, oraya gelmiş. Bir makas veremediler. Eliyle mi koparacak ki bu kurdeleyi. Belediyede Başkan Vekillerine bir oda tahsisi, bir araba tahsisi yok. Bence çok emeği var otursun arabayla da gezsin. Bedelini Hüdaver abi ödemiyor. Çok ağrıma gitti. Bir makas veremediniz.

Düzcespor kayyımı Muzaffer Leblebici ve Karaman Döküm’ün sahibi Sinan Kadri Kahraman görevinden istifa ettiler. Bir açıklama yaptılar. Muzaffer Leblebici diyor ki, “Şirketim olarak Düzce Cam Düzcespor’a 5 milyon feda olsun.” Sinan Kahraman da ‘2 milyon 170 bin lirayı hediye ettim. Biz paramızla burada hakaret yerken, paramızla laf dinlerken laf artık daha duramayız.’ sonucu çıkıyor. Düzcespor Kayyım heyetinde sivil otoriteden kimse kalmadı. Artık Düzce Cam Düzcespor meselesinde bir yere gelinmesi lazım.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN