AK PARTİ ESKİSİ İLE YENİSİ İLE BAYRAMLAŞTI, BİZ DAHA VARIZ MESAJI VAR!

Bayramınız mübarek olsun. Öncü Medya ve Türkseven ailesi olarak bizleri izleyen herkesin kurban bayramı mübarek olsun. AK Parti'nin ve MHP'nin bir bayramlaşması vardı. AK Parti özellikle eski ve yeni siyaset yapan tüm isimleriyle beraber bayramlaşmaya yoğun bir ilgi gösterdi. Bu da biz daha varız bu sahada anlamında bir mesajdı. Özellikle iki bayramdır, il başkanlığının ‘bayramdan 2-3 gün önce niye bayramlaşma yapıyorsun, bizim geleneğimizi niye bozuyorsun, bizim birliğimizi ve beraberliğimizi niye ortaya çıkarmıyorsun?’ dercesine eski milletvekilleri siyasi partilerin AK Parti'de görev yapmış çoğu isim oradaydı, Hikmet Keskin'den Osman Çakır'a kadar.

MHP BAYRAMLAŞMA GELENEĞİNİ BOZMADI

Milliyetçi Hareket Partisi'nin de geleneksel olarak her bayramın ikinci günü saat 14:00'deki bayramlaşmasına partililer, Ticaret Odası Başkanı Erdoğan Bıyık da katıldı.  Faruk Bey belediye başkanımız daha önceden, bayramdan önce il dışına tatile gitti. O katılamadı ancak bayramlaşma güzel oldu.

Bizim eskiden bayramlaşmalarımız vardı. Devlet protokolü, o gün bütün resmi kurumlarda toplanır bir arada bir bayramlaşırdı. Güzel bir töreydi. Devlet, millet buluşmasıyla millet bayramlaşmada sarılırdı. Bu sabah bayram namazından sonra camiye doğru gidiyor. Tabii camide de olsun. Ancak devletin asaletiyle, milletin ferasetinin buluştuğu bayram buluşmaları nazarı itibara alınmalı.

Ben orada devletimin bütün yetkililerini görmek isterim. Çünkü illerde devletin temsilcisi Sayın validir. Valinin himayesindeki, riyasetinde tüm birimlerle beraber orada ben bulunmak isterim, vatandaşlarımız da bulunmak ister. Bunun yavaş yavaş kapsama alanından çıktığını görüyoruz, bu pek bizim Türk devlet geleneğine uygun bir şey değil. Bunun yaşam bulması lazım, hayat bulması lazım. Devlet asaletinin ve devlet muhabbetinin vatandaşla bir konsensüs halinde olmasında fayda var.

Herkeste bir bayram telaşı var, ancak alışveriş merkezlerinde şurada burada hiçbir şekilde bir tasarruf yok. Yani kafelerde oturmalarda, kalkmalarda hiçbir şekilde çok büyük bir tasarruf yok. Ekonomik sıkıntıdan bahsediyoruz, ya ekonomik sıkıntı görülmüyor, yaşam alanlarına baktığınız zaman. Ama diğer konulara baktığınız zaman tabii ekonomiden ranttan en çok beslenenlerin yaşam kalitesi düşüyor. Bir de tatil var. Eskiden Sıla-i Rahim yapılırdı. Sıla-i Rahim sünnettir, bizim inancımızda, ananı atanı say, bereket büyüklerle beraberdir diyen Şeyh Edebali'nin, bizim manevi liderimiz öyle derdi. Şimdiki tatiller, bayramın birinci gününde birkaç anne babayı ziyaret et, teyze, hala, amca, akraba yok

Oradan da fotoğraflar, selfiler. Bir millet asaletiyle ve kültürüyle yücelir, kültüründen özünden koptuğu zaman, geleneğinden göreneğinden anneannesinden uzaklaştığı zaman millet olma şuurunu kaybeder. Biz aile olarak, millet olarak birbirimize gerek milli kültürümüzde gerek dini kültürümüzde dayanışmayla, sosyal yaşamdaki paylaşımla ayaktayız. Ancak şu anda asalet git gide deforme oluyor, özelliğini kaybediyor. Bu millete ana, baba, çocuk yok, çekirdek aile öğretildi. Kim diyor bunu? Bize aşılayan kim? Bunu bize öngören kim? Babaanneden, dededen asaletini almayan bir evladın, bir torunun, bir gelinin, bir erkeğin bu memlekette faydalı olma şansı yok. Torunlar asaletini dededen öğrenecek, babaanneden öğrenecek, anneanneden öğrenecek. Biz aile olmaktan, Türk milli kültürünü ve İslam dinindeki o geleneği kaybetmek üzereyiz. Artık bu millet özüne dönmeli, ananın babanın, asaletin gereğini ve üslubunu gerek sıla-i rahimlerle, gerek mezarlık ziyaretleriyle, gerek bayramlaşmalar yaşamadığımız sürece biz işte tarihte ve gelecekte o şanlı kudretli millet olma idrakinde git gide uzaklaşırız.

BEÇİ’DE HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Bu arada Beçi’den bahsetmiştik. Zengin züppelerin, kart hovardaların, zamparaların alanı oldu demiştik. Malumun ikrarıydı. Devlet, güvenlik güçleri başta Sayın valimiz olmak üzere tüm noktalarda gerekli tetkikatı, tahkikatı yapıyorlarmış. Biraz daha hızlı bir şekilde, biraz daha hassas bir şekilde yapacaklarını öğrendik. Bundan da memnun olduk. İnşallah bu millet diniyle ve milliyetiyle örtüşerek yaşayarak, bayramda, düğünde, cemiyette olursa gelecek yüzyılda dünyada söz sahibi olur. Yok birilerine özenmeye devam edersek, özenti haline girdiğimiz milletin oyuncağı oluruz, kuklası oluruz. İnşallah 21. yüzyıl Türk'ün yüzyılı olsun, milletin yüzyılı olsun. Türk dünyasının ve İslam aleminin yüzyılı olsun.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;