Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici Kaynaşlı’ya geliyor. İlk defa bir genel başkan bir belediye başkan adayının seçim döneminde projelerini açıklamaya geliyor. Bu hakikaten Düzce için büyük bir mutluluk ve gurur. Kaynaşlı’da biliyorsunuz Erol Bayraktar belediye başkan adayıydı. Büyük Birlik Partisi'nden daha önceden de AK Parti'den aday adayıydı. Oradan olmayınca Büyük Birlik Partisi'ne geldi. İyi Parti ile Deva Partisi'nin ilçe başkanlarını da meclisine alarak büyük bir güç oluşturdu. Birol Şahin biliyorsunuz Yeniden Refah’tan aday. Birol Şahin'le Eftal Altundal arasında bir sıkıntı var. ‘Sen Kaynaşlı'ya pavyon açmaya mı geleceksin?’ diyor. Eftal Başkan da iki dönem önce seçimi kaybettikten sonra vatandaşın yanına hiç uğramamış. 40 yıllık kani oldu mu yani derler gelmiş ‘Şimdi ben adayım.’ Ne kadar kabul görür bilmiyoruz. Ahmet Türkmen Kaynaşlı'da yaşıyor. Kaynaşlı'da bütün partilerin adayı var. 7 belediye başkan adayı var. Yani bütün partiler burada aday gösterdiler.

Selami Savaş AK Parti'nin belediye başkan adayı Yığılca başkan adayı Canan Hanım'la beraber sabah programındaydı. Yığılca'da durum bir hayli bulanık. Selami Savaş’a Rasim Çam Milliyetçi Hareket Partisi'nin Belediye Başkanı açıktan destek veriyor. Belediye başkanlığına aday adaylığı sürecinde Ramazan Baltacı diyor ki ‘Başkan sen aday mısın? O zaman ben adayım.’ Bunun arkasından aday olunca bu işler burada karışıyor. Ramazan Baltacı’ya da Yeniden Refah’tan aday olan bizim Muzaffer destek veriyor. Yığılca'da Milliyetçi Hareket Partisiyle AK Parti kafa kafaya gidiyor. Selami Savaş'ın iddiasına bakarsan ‘4 partinin hepsinin aldığı oydan fazla oy alacağım.’ diyor. Yığılca’da işler karışık her yerde karışık, aslında çok yerde karışık.

Gölyaka'da Bekir Akbulut insanların gönlünde bir muhabbeti olan Yeniden Refahın adayı. Ama önceden İyi Parti'nin adayıydı. Vatandaş dedi ki ‘İyi partiye oy vermeyiz, sen yeniden refahtan aday olursan yanına geliriz.’ Yeniden Refah’tan yola çıktı. Muzaffer Coşkun, Fehmi Coşkun rahmetli başkanın oğlu Muzaffer Çoşkun da Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday oldu. Yakup Demircan da AK Parti'nin ikinci dönemini elde etmek için mücadele içinde. Orada ne olacağını kimse bilmiyor. Yakup Demircan’la Muzaffer Coşkun arasında bir sonuca gidileceği ihtimali var.

Gümüşova’da Kenan Sübekçi karşısında Ercan Çakır var. Fahri Çakır'ın kardeşi. Muhtemelen görünen o ki Gümüşova'da da öncelikle Kenan Sübekçi ile Ercan Çakır seçimde yarış edecekler. Kenan Sübekçi’nin bu seçimi alabileceği yönünde bir değerlendirme var.

Boğaziçi var. Bir haber düştü, bir açıklama yaptı Mehmet Kütükoğlu. Yeniden Refah Partisi'nin başkan adayı diyor ki ‘İbrahim Ercan'la AK Parti ile ittifak değiliz.’ Yeniden Refah’ın bir oy alabileceği bir yerden bir hanımefendi arıyor Kütükoğlu’nu. ‘Siz İbrahim Ercan'la ittifak mısınız? Bize biz zaten beraberiz dedi.’ diyor. İbrahim Ercan seçimi kazanmak adına biraz da böyle sıkıntıya girdi. İttifak muhabbetiyle beraber seçmenini ne yapmaya elinde tutmaya çalışıyor. İşi çok zor. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi'nin öğretmen adayı Muzaffer Hoca da bu konuda hakikaten gönüllerde iyi bir yer kurmuş. Seçim ortada Yeniden Refah, Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti noktasında seçim ortada.

Çilimli’de her zaman söylediğimiz kamuoyunun da bildiği ‘Ben bu belediye başkanlığını yapamam ben aday değilim, ben bu işi beceremem.’ demesine rağmen AK Parti'den aday yapılan biri var. Onu da yedeklediler. Yanına Orhan Kansız ilçe başkanını koydular ki eğer beceremezsin bu işi bir iki sene içinde bakacağız seni alırız, meclis üyelerinden Orhan Kansız’ı başkan yaparız gider diye bir yaklaşım da var. MHP’den İsmail Bayrak var. İkisi arasında çok ciddi bir rekabet olacağı ve Yeniden Refahın oradaki adayının da Ak Parti tabanından oy alacağı düşünülürse Milliyetçi Hareket Partisi adayının e İsmail Bayrak’ın bu seçimde ipi göğüsleyeceği konusunda bir temayül var.

Düzce'de şunu gördük yaptığımız haberler yaptığımız eleştiriler veya yorumlarda Davut Güloğlu’na yorum yapıyorlar. Çilimli’den, Hendek’ten, Trabzon’dan. Bu tür şirketlerde veya seçimlerde adayları beğenmek ve yorum atmak üzerine 10 lira 5 lira 3 lira neyse bir rakam belirliyorlar. Bunlar bu işi yapıyorlar. Karıncalar grubu diyor ki ‘Ben senin beğeni sayısını 10 bin artırırım. Gayet nizami bir şekilde biraz fake var içinde, biraz kek var biraz ekmek var.’ İnsanlar belirli bir para karşılığında evde otururken bu beğenileri yapıyorlar. Bu arada bizi de eleştiriyorlar ‘Özlü Medya mısınız siz? Düzce'nin A Haberi misiniz?’ Düzce'nin insanıyız, Düzce'nin menfaatlerini kolluyoruz. Düzce'nin menfaatlerinden tahsilini bilmediğimiz bir adam var karşımızda. Davut Güloğlu sevgili sanatçı arkadaşımız hangi okul mezunu hiç sordunuz mu? Çok güzel bir şovmen olabilir, ben ona hiçbir şey demiyorum. İlkokul mezunu adam ya. Bugün ben en azından bir liseyi bitirdim, üniversiteyi bitiremedim ama bir lise bitirdim. İlkokul mezununun projeleri varmış. Kaynak nerede? Biz Düzce basını olarak şunu anlatmaya çalışıyoruz. Düzce'yi bazı değerlerine değer katarak anlamak lazım. Detayına girmiyorum ama bir ilkokul mezunu sosyal medyada ve diğer mecralarda binlerce yüzlerce haber var. 66 bin lira haciz borcu için sevgilisiyle beraber oğluyla beraber bir evden atılmış. Güneş balçıkla sıvanmaz. Düzce'nin eğitimini görmüş, bu memleketin tozunda, toprağında, havasında, cenazesinde, duygusunda ve hastanesinde, postanesinde hayatını idam ettirmiş bir Mehmet Keleş var, Faruk Özlü var, Yılmaz Eser var, Murat Caymaz var. Bunlar Düzce'nin değerleri. Üniversite mezunu, kendi alanlarında, ticaretlerinde bir yere gelmiş insanlar.

Yılmaz Eser demişken bu geçtiğimiz günlerde Sağlık İl Müdürlüğü tarafından açılan bir tesis vardı. Bu tesisin müteahhiti Yılmaz Eser’di. Buraya davet edilmedi. Normalde mütahitler bir iş yerini yaptığı zaman bir eserini yaptığı zaman inşaatını yaptığı zaman açılışta çağrılır. İş güzelse tebrik edilir. Burada her şey yerine getirilmiş ama sağlık il müdürlüğünden Yılmaz Eser çağrılmamış.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;