Eski belediye başkanı Mehmet Keleş sosyal medyasında bir fotoğraf paylaşmış. Fotoğrafta Düzce Belediyesi'nin başlattığı Kırım Türkleri için Kültür Evi’nin inşaatı var. Keleş orada manidar bir fotoğraf vermiş. Ne diye bu fotoğrafı verdi sormadık, ama bazı dostlar, bazı insanlar bunu bizle paylaştığında ‘İnşaat işleri daire başkanı mı, Faruk Özlü’ye biat mı etti; yani bu fotoğrafı niye verdi?’ diye tartışmalarına sebep oldu. Sosyal medyadan bu paylaşımı niye yaptı, önümüzdeki günlerde bunlar ortaya çıkar.

Haber merkezimizden arkadaşlarımız sahaya inerek insanlara ‘Mehmet Keleş'i nasıl bilirsiniz?’ diye sormuşlardı. Dediler ki ‘Mehmet Keleş’i biz çok severiz, İYİ Parti’den aday olmuş ama biz ona oy verirsek, ya AK Parti'de olması lazım, ya da MHP'de olması lazım.’ Burada İYİ Parti ile AK Parti'den ve MHP'den nasıl bir oy devşirecek, nasıl bir çözüm bulacak onu bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var; bir simitçi fırınında insanlarla diyaloglarında, çok yani çözüm amaçlı, siyaset amaçlı görüşmeler yapıyor. Enteresan olan şu; o simitçi, o simitçi fırının sahibi Dr. Faruk Özlü’yü gördüğü zaman el pençe saygıda, sevgide, hürmette, samimiyette ve sadakatte eksik bir iş yapmazken, diğer tarafta Mehmet Keleş'in ‘Meclis üyesi kim olsun olmasın’ diye çalışmalar yapıyor, siyaset ve hayat böyle bir periyotta gidiyor.

İlhami Caboğlu, Milliyetçi Hareket Partisi'nde belediye başkanlarını çağırdı. Birol Şahin istifa ettirildi. 4  Belediye Başkanı kalmıştı ve 4 belediye başkanından 3 tanesi gelmiş. Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan gelmemiş. Yani şimdi belediye başkan yardımcısını, MHP'den Belediye Başkan adayı gösterme noktasında duyumlar var. Muharrem Tozan’ın da İYİ Parti’den Belediye Başkan adayı olacağı söyleniyor. Muharrem Tozan’ın birçok duruşunu, takdir etmekle beraber her şeyi herkesten çok bilip dünyada doğrucu Davut gibi, ondan doğru olmayan bir model havasında oluşunu benimsemeyen bir düşüncem var.  Yani ‘herkes yanlış da sen mi doğrusun?’ derler adama.  Ama adamın doğru olduğu bir şey var. İlk seçildiği günden itibaren, Ümit Yılmaz Milletvekili, İlhami Caboğlu İl Başkanı, Gümüşova Belediyesi'nin oradaki Gümüşova OSB'de yüzde 30'a yakın bir oranda hissesi var, bu yönetimine girmesi lazım. Ama bunun müdafaasını ne İlhami Caboğlu yapabildi ne de Ümit Yılmaz yapabildi ve anlatamadılar. Önceki Vali Sayın Zülkif Dağlı döneminde bir itilaf yaşanmıştı. Netice itibarıyla Muharrem Tozan’ın yerinde olsam ben de gitmem. Adamın hakkını hukukunu belediyenin kamunun faydası olacak şekilde müdafaa etmemişsin ki, yani Yalova Kaymakamı gibi seni niye dinlesin de gelsin değil mi? Caboğlu’na karşı, Ümit Yılmaz'a karşı adam haklı orada ama kendi işlerini kendi hesaplarına uyanları en üst seviyeden neticelendirirken Belediye Başkanının hakkını müdafaa edemeyen İl Başkanın davetine katılmadığı zaman, bir şey demeye hakkın yok, katılmaz adam. Adam da haklı bence İlhami Caboğlu kendini sorgulasın.

Akçakoca'daki öğrenci yurdu ile ilgili bir haber düştü kamuoyuna. Haberin mahiyeti de şu, ‘makarnada kurt çıktı’…  ‘Protein desteğinin üzerine destek koymak için mi?’ yok. Demek ki tarihi geçmiş, kurtlu bir makarna…  Bir de ‘Düzce’deki yurtlarda da domuz eti çıktı yemekten’ diye bir şey var. Bunları bu şekilde kim yapıyorsa, nasıl bir etkiyle yapıyorsa, buna kim göz yumuyorsa ve bunun için de müeyyideler uygulanmıyorsa… Ben buradan Sayın Vali’me sesleniyorum; ‘Sayın Valim Tarım İl Müdürlüğünde domuz eti kullanıldığına dair veya domuz eti belirtileri çıktığına dair Kredi Yurtlar Kurumu kapsamında bir yemek çıktı. Bu bekliyor rafta, şimdi Akçakoca’da da domuz etinin bonusu gibi makarnada kurt çıktı ve bu adamlar hala bu öğrencilere hizmet ediyorlar. Bu nasıl olacak? Ondan sonra da biz burada konuları farklı şekillerde gündeme getirdiğimiz zaman da insanlar çok değişik değişik yorumlar yapıyor. Yani devletin de burada bütün birimlerin temsilcisi Sayın Vali Selçuk Aslan'a bu konuyla ilgili hassasiyetle bir çözüm üretmesi ve bu millete domuz eti yedirene bu millete kurtlu makarna yedirene misliyle bunun bedelinim ödetilmesi noktasındaki tasarruflarını tensiplerini bekliyoruz.