Düzce Cam Düzcespor maçı vardı İnegölspor’la beraber, 3- 2 maçı kaybettik. Tribünlerde eylemler söylemler var, ‘Yönetim istifa. Topçular eksik oynuyor.’ diye. Spor camiasında futbol kültürü olmayan bir insan olarak oradaki futbolcuların cansiparane bir mücadele verdiğini gördüm. Özellikle Fethiye'de ve Düzce’de de şunu fark ettim, bu kadar aksilik, sıkıntılı ve cezalı bu kadar futbolcuları böyle pırasa gibi doğrayan hakemler olabilir mi ya, çok enteresan. Hakemler özel mi seçiliyor onu da anlamadım çok enteresan bir yapı var orada.

İkincisi Düzce Cam Düzcespor Kayyım Başkanı Muzaffer Leblebici bildiğimiz, tanıdığımız devletle siyasetle hiyerarşi düzeninde usul adap bilen birisi. Adam yaklaşık 5 milyon kendi imkanlarıyla kendi değerleriyle, bildiğimiz o belki eksiktir fazladır bilemiyorum, bu kulübe kendi öz değerlerinden destek sağlamış vaziyette. Adam parayı veriyor, imkan sağlıyor, mücadele veriyor, oradan temin etmeye çalışıyor, bir kavga veriyor, tribündekiler Muzaffer Leblebici’ye ağzına geleni söylüyor. Kim bu söyleyenler, yiyiciler, bazı kurumlarda çalışan adamlar. Adam parasıyla kendine sövdürüyor. Netice itibarıyla bir kaos var. Kurt ağacı içinden yermiş öyle der büyükler. Maalesef isimlere giremiyorum ama detay ve genel olarak baktığımız zaman, enaniyeti olanlar menfaati olanlar kini olanlar nefreti olanlar bütün faturayı öncelikle Muzaffer Leblebici ve akabinde de Faruk Özlü'den kesmeye çalışıyor işin özü aslında bu. Yani bu spor camiasına, siyaset camiasına katkısı olmayan yani posası çıkmış malzeme gibi olan insanlar da toplumun önüne çıkmaya çalışıyor, hiçbir enerjileri yok. Tahammül edilemeyen adamlar Düzce'nin siyasetine Düzce'nin sporuna yön vermeye kalkıyor. ‘Düzce Cam Düzcespor ligden düşermiş.’ düşerse dünyanın sonu gelmez, başaracakmış başardığı zaman bir onurumuz olur. ‘Nimetin kıymetini bilmeyeni kölelik bekler’ deniliyor. Bunun üzerinden ne siyasetçiler büyüsün ne siyasetçiler küçülsün Düzce Cam Düzcespor büyüsün kim küçülürse küçülsün kim büyürse de büyüsün hiç önemli değil ancak burada bir oyunlar var çok entrikalar var, herkes bir oyun kuruyor herkesin başka bir hesabı var fakat bütün hesapların başındaki iki tane isim bir bedel ödeyecek. Öderse dünyanın sonu olmaz yani bugün Muzaffer Leblebici başkanlıktan giderse Faruk Özlü seçim kazanamazsa Düzce Cam Düzcespor’dan veya Düzce Cam Düzcespor bundan dolayı ligden düşerse dünyanın sonu mu değil yaşam devam ediyor.

Düzce Muhasebeciler Odası Başkanı Birol Aksu Cumhuriyet Halk Partisi'nde etkili bir isim. Oyun kuran bir isim. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu oda başkanı seçilmesinde mutlak etkisi de var ama bu arkadaş Cumhuriyet Halk Partisi'nde geçen haftaki kongrede Ankara'daki delegasyonda yer almak adına yani CHP'de bir adım atıyor. Gayet doğal. Burada da kabul görmüyor partisi tarafından. Kabul görmeyince de muhabir arkadaşımız Savaş Arı bunu haberleştiriyor. Haber olmasının sebebi delegasyonda delege seçilmediği partisinden istifa ediyor. Tabii bunun teyidi için o dönemin İl Başkanı Semih Cemşit aranıyor, kendisi aranıyor ‘Şu anda bunun haber olmasını istemiyorum açıklama yapmayacağım.’ diyor haber çıktıktan sonra arıyor Savaş Arı’yı. O beyefendi kimliğiyle entelektüel kimliğiyle sinkaflı konuşuyor ve diyor ki, ‘Seni Düzce'de gezdirmem.’ Her şey doğru. İyi ki seçilmemişsin. Demek ki layık değilsin ki seni partililerin oraya seçmemiş ve gitmişsin partinden istifa etmişsin, bu haber. Yani sen nesin ki, sen kendini ne zannediyorsun ki, hiçbir şey olmadığın ortada zaten, bir ekmeğe katık olsaydın orada seni seçerlerdi seçmemişler, seni adam yerine koymamışlar, diplomalı bir cahil halini görmüşler ama sen bunu haber yapana dümdüz sinkaflı konuşuyorsun, hakaret ediyorsun tehdit ediyorsun. Muhasebeciler Odası Başkanı’sın senin her tarafın başkan olsa ne olur? Savaş’ta Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuş, daha konu yeni önümüze geldi. Siyaset riyaset er meydanında azgın bir kısrağın üzerinde kılıç sallamaya benzer o kısrağa binecek yürek onu tutacak bilek ve hoş görecek bir asaletin yoksa siyasetten uzak duracaksınız. Kimse buraya himmetle minnetle gelmiyor insanlara hizmet ve umutla geliyor. Birol Aksu senin her tarafın başkan olsa ne olur bir daha tekrar ediyorum sana yazıklar olsun. O isminle o cisminle o bizim basın mensubumuza bizim arkadaşımıza ettiğin küfürleri de şimdi git inkar et bakalım.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN