Gündemimizin en önemli maddesi, uyuşturucu. Düzce’de yaşanan hal içler acısı. Akşam saatlerinde 22- 23 yaşlarında birisi uyuşturucudan girdiği bunalımdan anne ve babasına bıçakla saldırdı. Emniyet, asayiş, sağlık birimleri derken insan hakları beyannamesindeki toleranslarla kişi hastanede kaldıktan sonra dışarıya çıktı, ailenin tedirginliği var. Konuyu yetkililerle görüştük, en son Düzce Valisi Selçuk Aslan’a konuyu izah ettim, Vali Bey bütün inisiyatifi üzerine aldı gerek ailenin can ve mal güvenliği gerek genç kardeşimizin sağlıklı tedavi edilmesi için gereğini yaptı. Bu bireysel ama toplumsal noktada korkunç bir sıkıntı var. Devlet elinden geleni yapıyor. Sayın Vali Selçuk Aslan, Sayın Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Sayın Düzce İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder’le birlikte, durmadan mücadele devlet adına son safhada veriliyor.

Öncü Haber Ekibi olarak hafta sonu ‘Namet fabrikasında çalışan işçi inşaattan düştü.’ haberini yaptık. İnşaattan düştü ama inşaata çıkıştığı sırada fizyolojik problem yaşamış ve kolunda delikler, cebinde şırınga bulunmuş, savcılık otopsi incelemesine başladı. Üniversitede okuyan genç, inşaatta çalışan bir insanın da ortak noktası uyuşturucu illeti. Gençliğimiz gidiyor, aile bağlarımız gidiyor, geleceğimiz gidiyor, uyuşturucu illetinin bir yaşamı nasıl bitirdiğini ama bedelinin ömür boyunca devam ettiğini yaşayan birsiyim. Ama burada şu çok önemli, ‘Kızı deli olanı anası övermiş, kızı akıllı olanı el övermiş.’ denilir ya, Allah kimseyi evladıyla imtihan etmesin. Ancak bu uyuşturucu illetiyle ilgili elimizden ne geliyorsa, devlet millet iş birliğinde, evladımızı takip ederek, insanların nerede nasıl hareket ettiğini hiçbir şekilde tolere etmeyerek devletin yetkili birimlerine söyleyelim ve yardımcı olalım. ‘Memurlar bu işi biliyor.’ Kim biliyorsa deşifre edin. Söyleyin. Bize devletin ilgili birimlerine söyleyin. Bize söyleyin böyle bir şey varsa biz valimize, emniyet müdürümüze söyleyelim.  Uyuşturucu illetinde neler yaşadığını, ailesine neler yaşattığını bilenler daha iyi anlıyor. Anlamayanlar da anlayacak. Tedbir alınmazsa, emniyet, asayiş birimlerine bilgi verilmezse anlamayanlar da anlayacak. Ancak bildiğimi anlatıyorum ama onlar yaşıyorlar. Devletin valisi, başsavcısı, emniyet müdürünün her anlamda bu mücadelede samimi duruşu var, biz uyuşturucuyla ilgili gördüğümüz ne varsa ilgili birimlere bildirmemiz gerekli. 112’yle yetkililere ulaşıyorsunuz. Allah’tan sonra güvenin bu 112’ye. Başka şansınız yok. Düzce’de uyuşturucuyla ilgili mücadelede, üstünü kapatmaya çalışmayalım, bunun ayıbı yok, geleceği var.

“İhanetin mükafatı olmaz, bedeli vardır ödenir ödettirilir”

Düzce Cam Düzcespor’un bir maçı oldu. 6- 0 yenildik. En kuvvetli takımları yendik, ligde en alt seviyedeki takımdan gol yedik. Bu bir tesadüf mü? Değil. Teknik direktör değiştikten sonra futbolculara bir hâl oldu. Düzce Cam Düzcespor yenildiği zaman biz üzülüyoruz. Bunun üzerinden siyaset yapmanın, riyaset yapmanın, iktidar mücadelesi vermenin anlamı yok ki. Ancak ihanetin mükafatı olmaz, bedeli vardır ödenir ödettirilir. Birkaç tane futbolcu yapılan değişikliklerden sonra bu tür manevraya gittiyse, bunda da bizden bir el varsa yazık. Düzce Cam Düzcespor kimin elinde olursa olsun, Düzce’nin bir markası. Bir musibet yaşandı, nasihat çıkaralım. Biz olan hukuklara sahip çıkmazsak biz olamayız. Yönetimi, gidişatı eleştirebilirsiniz ama mağlubiyete sevinmemeliyiz, rezil olmaya sevinmemeliyiz. Düzce Cam Düzcespor inşaların enaniyetinin ve beklentilerinin karşılık bulacağı bir konumdan daha da büyük yerde. Bolu’ya bağlıyken biz Düzceliydik, Düzce il oldu biz bunu unuttuk, bunun birileri tarafından hatırlanması lazım.

CHP’de hafta sonu kongre yaptı. Özgür Özel de geldi. Düzce siyasetine ülke siyasetine hayırlara vesile olsun. Ancak Birol Aksu ‘Kurultay delegesi olamadım.’ diye partisinden istifa etmiş. ‘Ben varsam partim var, yoksam partim olmaz.’ diye bir anlayış yok. CHP, Talih Özcan seçildikten sonra Necmi Hoşver, Avni Akyol gibi taban siyasetiyle insanlara dokunmaya başladı. İl Başkanı seçilen Özcan Dağıstanlı’yı da tebrik ediyorum. CHP’lilerdeki, ‘CHP’lilerin bilmedikleri şey olmaz ama vatandaş bir şey bilmez.’ mantığını Özcan kırdı. Özcan tabanda insanlarla kaynaşma sağlamış. CHP ve Talih Bey Düzce’de çok dikkatle izlenmesi gereken bir siyasetçi ve inandığı gibi sonuçlandırırsa Düzce siyasetinde çok sürprizler gelişebilir.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN