Öncü Medya ekibi olarak herkesin emeğine saygı gösteriyoruz. Medya grup olmak için yazılı, görsel ve iletişimsel medyanızın olması lazım. Bünyemizde radyo var, gazete var, internet sitesi ve televizyon var. Düzce’nin tek ‘medya’ olarak ifade edilecek kuruluşu. Ama bunun sorumluluğu bir o kadar da ağır. Yedi kocalı Hürmüz gibi herkesi memnun etmeye, kimseyi de sıkıntıya sokmadan evin içinde dolaşmaya çalışıyoruz.

Nasreddin Hoca eşekle evladıyla giderken pazarda hoca eşeğe binmiş. Çocuğu yularından çekerken, demişler ki, ‘Koskoca adam utanmıyor musun çocuğa eşeği çektirmeye ?’ Doğru bulmuş ve inmiş Hoca. Çocuk binmiş. Başka bir yerden geçerken demişler ki, ‘Olur mu velet eşekte, sen yulardasın.’ Doğru bulmuş, inmiş. Başka bir yerden geçerken ikisi de inmiş. Demişler ki, ‘Eşek taşımak içindir. Siz niye binmiyorsunuz?’ Herkesi memnun etmek isteyen kimseyi memnun edemezmiş. Edemiyoruz da. Eleştirdiğimiz için eleştiriliyoruz. Biz gerçekten mazlum, doğru, ahlaklı, dürüst insanı incitmekten ve kırmaktan korkuyoruz. Diğerleri teferruat.

CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz açıklama yaptı. Açıklama şu; Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü, turizm faaliyetleri adına Akçakoca’daki Vilayetler Evi Kalkın projesini yaptı. Yukarı Mahalle’de konaklar var. Bunları İçişleri’nde alıp işletmesini Beltur’a kazandırdı.

Yine orada Meta tesisleri vardı. İnsanlar düğüne, bayrama giderdi. Orası da Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri statüsüne geçti. Akçakocalılar faydalanamaz oldu. ‘Bildiğim bir şey var. Akçakoca’nın malı deniz, yemeyen …’ dedi.

Fatih Sultan Mehmet Han Bizans’ın içine casus koyuyor. Hani ‘Kırmızı kar yağar anca olur bu iş.’ deriz. Bizanslılar, casusun olduğu yapının içinde görüşürken ‘Türkler İstanbul’u fetheder ama gemiler karadan yüzmeye başlayınca.’ diyor. Fatih sonrasında ‘İstanbul’u fethettik Allah’ın izniyle.’ diyor. Ruhun şad olsun. Bu vatanı kuran herkesten ismini sayamadığımız devlet büyüklerinden Allah razı olsun.

Fatih Sultan Mehmet’in sözü var. ‘Bizim yaptıklarımıza karşı taraftakiler hayalleriyle yetişemez.’ Ey Tuğrul Abanoz, bir tespit yapıyorsun, haklılık payın var. Ama orada bir ‘Sırtlan’ diyorsun. Akçakoca’nın tarihinde olmadığı kadar satılmış, sıvanmış. Krediler çekilmiş, nereye gittiği belli değil. Makam aracında uyuşturucudan tut, hangi aşkın hangi illegal filmin döndüğü belli değil. Bu tesisler nasıl emanet edilir? Biz elimizdekinin kıymetini bilmemişiz. Bu işin ehline geçmiş. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü bütün bölgede turizm konseptini birbirine entegre yapmak için adıma başlamış. Aydınpınar Tesisleri’nde Bungalov evler ve yakın zamanda da beş yıldızlı otelin yapılması için yola girildi. Bugünlerde İnşallah neticesi gelir.

Düzce'ye bir beş yıldızlı otel kazandırmak Akçakoca'da bir gününü geçiren insanın Düzce'nin yaylalarında, birçok güzel yerinde, Yedigöl’de, Yığılcaspor üzerinden bu çalışmayı yapmış. Alkışlanacak şeye, şapka çıkarılacak şeye muhalefetle laf olsun diye konuşmanın anlamı yok ki. Bakın bu tesisler bu anlayıştaki bir belediyeye satan eş dost ilişkileri yapan belediyeye teslim edilemez. Seçimi kazanırsın, alırsın iradeyi eline gelirsin dersin ki, ‘Beltur’a ben de ortak olayım, ben de bu işletmenin kenarından tutayım.’ Ama bu sırtlan kelimesi olmamış yani. Tipik bir CHP'li ifadesi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü hakikaten Düzce'de turizm konusunda muhteşem bir strateji izliyor. Başkan Özlü’yü eleştirelim, kabul.

Somut verilerle konuşun, işkembeden konuşmanın anlamı yok. ‘Sen çok kolluyorsun Başkan Özlü’yü.’ deniliyor. Ben Başkan Özlü’yü kollamıyorum. Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz. Akçakoca Karadeniz sahili 3 tane mavi bayrağını kaybetti. Turizm vasfında olan bir ilçe turizm vasfından çıktı. Mavi bayrak demek kaliteli sahil demek. Dünya standartlarında denize girilecek yer demek. Bu bayraklar gitti. Bundan sonraki süreçte turizm sadece deniz değil adam yatacak, kalkacak. Düzce’nin şelalelerine gelecek. Aydınpınar'a gelecek Güzeldere'ye çıkacak. Bu şelaleler gezilecek. Yaylalar gezilecek, bir konsept oluşturuluyor.

Aklınızın ermediği şeye, ‘Kedinin ulaşamadığı ciğere mındar’ demesi gibi Yeniden Refah Partisi ilçe teşkilatı da bir açıklama yapmış. Yaptığınız açıklamanın bir tutarlı tarafı olacak. Düzce medyasında Başkan Özlü’yü bizim kadar eleştiren bir medya kuruluşu da yok. Yapılan işleri de takdir eden bir yapıda basın mensubu kardeşiniz olarak Başkan Özlü’yü tebrik ediyorum. Düzce gelecekte Sapanca gibi bir birçok ile, ilçeye birçok turizm merkezine örnek olacak. Karga ötecek ki bülbülün sesinin tadı ortaya çıksın.

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ı seviyorum sevimli bir insan ama bir evi Düzce'de bir evi Hacıyakup'ta. Oy kullanabiliyor mu, kullanamıyor mu tartışmaları var. Bugünlerde bize bir bilgi geldi. Onu değerlendirdik. Fatih Mahallesi 701. Sokak varmış. Yakup Başkan orada kiralık bir ev tutmuş. Köyde olsa oy kullanamayacak, şehir merkezinde olsa oy kullanamayacak ama evde kimin oturduğunu bilmiyor. Yakup Başkan'a bunu sorunca canı sıkıldı. Dedim ki ‘Başkan burada iki tane kuvvetli rakip var.’ Fehmi Coşkun vardı efsane Belediye Başkanı güzel bir insandı. Onun oğlu var Milliyetçi Hareket Partisi'nde aday olmuş. Bir de Bekir Başkan var o da efsane başkan. ‘Ben onlara geçen sene bin 500 fark attım, bu sene 2 bin olur.’ dedi. Gölyaka'daki durum bu. Netice itibariyle siyaset yavaş yavaş ısınıyor. İnşallah hayırlara vesile olacak. Yakup Başkan o evde, kiralık evde kim oturuyor? Onu çok merak ediyoruz. Bunu önümüzdeki günlerde değerlendirirsiniz.

Listeler Ankara'ya da gitti. Dün bir selfie vardı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük. Aracın içinde gülüyorlardı. Oğuzhan Küçük öyle bir poz selfie yapmış ki ben Beyköy Belde Başkanı Osman Kılıç'a oradan bir göndermenin olduğunu tahmin ediyorum. Karamanın koyunu sonra çıkar oyunu.

Önümüzdeki hafta 2024'ün Ocak ayının 5'inde bu işler belli olacak. Adam oturmuş da berbere demiş, ‘Saçım ak mı kara mı?’ Berber ‘Şimdi keseceğim. Önüne dökülünce görürsün.’ demiş. Kimin saçı ak görürüz. Tasarruf dahilinde artık son karar genel merkezin.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Rıdvan Bilgin aday mı açıklanacaktır. Bir doktor bir de eski CHP İl Başkanı Semih Cemşit var. Bu 3 kişi aday adayı oldu. Rıdvan Bilgin de gelebilir, Semih Cemşit de gelebilir. Cumhuriyet Halk Partisi'nde iki isim bir tanesi Düzce merkezinde belediye başkanı adayı olabilir. Yarın Akçakoca'da da seçmen üye üzerinden temayül yoklaması yapılacak. Akçakoca eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak'la Mustafa Yıldız bu konuda adaylar. İnşallah memlekete faydalı olur.

MAKALENİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN