Düzce'de ittifak yok. İttifakın işi bitti. AK Parti'nin ve MHP'nin kulislerinde aldığım bilgiye göre; Düzce merkezde, Akçakoca'da veya herhangi bir yerde ittifak yok. Her koyun kendi bacağından asılacak. Herkes kendi kaderini yaşayacak. İttifak olsaydı olur muydu? Bana göre; ittifak olsaydı aslında olmazdı.

Düzce'de 20 yıl bürokratlık, 5 yıl milletvekilliği ve 5 yıldır belediye başkanlığı yapan Faruk Özlü Düzce’ye muhteşem hizmetler kazandırdı. Fakat çok enteresan bir şey daha var. Faruk Özlü’yü Düzcespor üzerinden eleştirmek veya siyaseti rekabet haline getirmek isteyen bir cenah var.

Ben spordan pek anlamam ama anladığımız ve gördüğümüz şu; Düzcespor’a gelen futbolcular iki aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle forma çıkarmış.

Futbolcuların kazan kaldırması üzerine Kulüp Başkanı Okan Kaltu, kayyım heyetiyle bir görüşme yaparak durumu anlatıyor. Ardından Düzcespor forması giyen oyunculara gereken ödemenin yapılacağı bildiriliyor. Akşamında maaşlarını alacağı müjdelenen futbolcular peki ne yaptı, çıktığı müsabakada top oynamadı. 5-1 yenilip otobüslerin camlarını, çerçevelerini indirip, milleti birbirine düşürecek hale getirdiler.

Sonra forma çıkardılar. Düzcespor nereye gitti? Şu anda ara döneme girdik. İkinci yarı başlayacak. 20 günlük bir süre var, kampa gelmeyecekler. Ne yapılması lazım? Transfer yasağı gelebilir. Düzcespor ve bu camia 8-10 adamın çıkardığı formayla bitecekse buradaki idareciler ve irade sahipleri aciz kalacaksa kapatsınlar Düzcespor’u, mührünü vursunlar.

Düzcespor düşerse ne olur? Dünyanın sonu gelmez. 2. ligde 18 tane takım var. 12-13'ünde aynı sıkıntı var. Netice itibariyle ara dönemde yaparsın transferini, 1.5 yıllık yaparsın. Sezon bittiğinde transfer yasağa mı girdi? Şu anda bu boşlukta herkes bir forma çıkarıyor, bütün kulüplerde aynı sıkıntı var. Sezon bittiğinde transfer yasağı mı geliyor? Şimdi serbest. Bunu düşünemediler mi? Süleyman Demirel'i rahmetle anayım. ‘Endişeye mahal yok. Devletin güvenlik güçleri olaya vakıftır, hakimdir.’ derdi ya endişeye mahal yok. Düzcespor ligden düşmez. Düzcespor için kimse bir hesap yapmasın. Faruk Özlü’nün hakikaten Düzcespor’a güzel hizmetleri var. Daha önceki yönetim olsaydı iyi miydi? İyiydi. Böyle de iyi olur. Niyet hayır, akıbet hayır.

Bu ara siyasi kulislerde hareket çok. Gümüşova'da Belediye Başkanı Muharrem Tozan, AK Parti'den Gümüşova Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Kenan Sübekçi üzerinden bir oyun kurdu. Gümüşova'da şu anda eski Başkan Ahmet Azap muhtemel AK Parti'nin adayı. Muharrem Tozan’ın kurduğu oyun, kendi ayaklarına bağlanacak gibi görünüyor. 5 yıl Gümüşova, sadece sorun üreten, kimseyi beğenmeyen, sadece kendini beğenen ve bir kişilikle yönetildi. Gümüşova artık bu cezadan kurtulsun. Başkan tarafından gerçekten cezalandırıldı. İnşallah mükafatı bir değişimle olur.

Akçakoca’da şu anda ittifak yok. Bütün oklar, temayüller eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak'ı gösteriyor. Partisinden de büyük bir destek almış. Bu cumartesi günü üyeler arasında bir ön seçim var. Yani diyorlar ki ‘Ne olursa olsun şu andaki Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Akçakoca’yı öyle bir hale getirdi ki Fikret Albayrak önüne dayandı.’ AK Parti'nin adayı kim olur bilinmez ama en kuvvetli CHP'nin Adayı Fikret Albayrak. Orada sanki seçim bitmiş de mazbatanın alınacağı günü bekliyor gibi bir hava var.

‘İsmi küçük ama etkisi büyük’ derler ya Boğaziçi'nde Murat Altınışık ön plana çıkıyor. Murat Altınışık aday gösterilebilir ya da şimdiki Belediye Başkanı İbrahim Ercan’la devam diyebilirler. Murat Altınışık teşkilattan çok ciddi destek aldı, öyle duyduk, kulislere bu yansıdı. Erhan Alemdar da Ankara ve teşkilat arasındaki bağları güçlendirerek, genç dinamik arkadaşla mücadelesine devam ediyor. Murat Altınışık’ın orada teşkilat desteğiyle yol almaya çalıştığını görüyoruz.

Beyköy'de iki Osman çarpışıyor. Osman Yavuz ve Osman Kılıç. İkisi de AK Parti'nin aday adayı. Bu meydan hangi Osman'a kalır, bilemiyoruz.

Kaynaşlı'da Ahmet Türkmen'in ismi ön plana çıkıyor. Onun da teşkilattan ciddi bir desteği var. Ama Erol Bayraktar’ı da göz önünde bulundurmak lazım. İkisinin ismi ön planda.

Cumayeri’nde MHP’li Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu'nun AK Parti aday adaylarından en güçlü rakibi Selim Metin görünüyor.  

Gölyaka Belediye Meclisi’nde iki köyün mahalle yapılması ile ilgili grup kararına rağmen belediye meclis üyelerinin ret oy kullanması, Başkan Yakup Demircan’ı ‘Yönetemez hale geldi’ durumuna getirdi. Orada gerek merhum belediye başkanın oğlu Muzaffer beyin MHP'den aday adayı olarak gösterilme durumu gerek önceki dönem Gölyaka Belediye Başkanı ve şu an İYİ Parti’den belediye başkan adayı olan Bekir Akbulut’un mücadelesi var. Gölyaka'da iş zor, ortada bir seçim var.

Çilimli’de 3 dönem üst üste belediye başkanlığı yapmış ama yine de anketlerden en çok çıkan Muhsin Yavuz var. 3 dönem kuralının uygulanmayacağı gündeme geldi. Memleketine, milletine hizmet etmek isteyen insanlar mücadelesini veriyor. Başkan Yavuz da onlardan biri.

Akçakoca’da bir anket yapıldı. ‘Okan Yanmaz mı, Nevin Gökçek mi, Fikret Albayrak mı?’ Çok enteresan orada aday adayı olmayanın aday gösterilme durumu da var. İnsanların kulağına Cüneyt Yemenici geliyor. Düzce'de iktidar ve muhalefete bakıldığında nimete yakın olanlara külfet yüklenmeli, nimete uzak olanlara külfet yüklenmemeli. Gerçekten inanılan, güvenilen, bilinen ve değer verilenler olmalı.

Yığılca zaten tam bir karambol. Bir önceki Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Savaş Fındık sahibi İş İnsanı Selami Savaş ve Düzce Valiliği eski Halkla İlişkiler Müdürü Fahri Altınkayık AK Parti’den aday adayı.  

Ben bir şey gördüm. Bu seçimde heyecan yok, bu seçimde tabandan bir ses yok. Biz burada konuşuyoruz ama çoğunun da umurunda değil. Çünkü insanlarda bir heyecan yok. Seçimde aday adayları tabandan gidiyorlar, geliyorlar ama tabandan bir heyecan yok. Bu seçim suskunların seçimi. Birkaç güne kadar isimler açıklanır. İnşallah yeni yılda tüm adayların isimleri ortaya çıkar, hayırlı neticeler verir.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;