Geçtiğimiz çarşamba akşamı “Düzcelilik gidiyor, Düzcelilerdeki hangi milletsin rekabeti bizi maddi manevi, içtimai, siyasi olarak bitiriyor. Artık kendimize gelelim.” demiştim. Çok kabul gördü. Düzce'nin çok büyükleri, çok hassas insanları gerçek Düzceliler arayarak konuyu dile getirdiğim için bana teşekkür ettiler. Onlara teşekkür ediyorum çünkü onlar demişlerdi, ben de tercüman olmuştum. Öncü Düzce'nin sesi, Düzce'nin sözü, Düzce'nin gözü, Düzce'nin kulağı. Öncü demek Düzce demek.

Çilimli'de bir anket yapıldı. Yapılan ankette Yılmaz Yıldız diye Başkan Yardımcısı var. 15 yıl Muhsin Yılmaz'la beraber mücadele vermiş bir isim. Ankette şu soruldu: ‘Muhsin Başkan olmazsa sen aday olur musun?’ ‘Muhsin Başkan olmazsa oyunuzu kime verirsiniz?’ Milletvekili Ercan Öztürk için de sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından yardım alanlarla bir anket yapılmıştı. Bilinirliği çıkan bir milletvekili adayı olarak kabul görmüştü. Ercan Öztürk zaten Sosyal Yardımlaşma Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevinde bulunmuş bir isim. Buna benzer bir şey olmuş.

Partiyle hiçbir hukuku olmayan bir isim Yılmaz Yıldız’ı çağırıyor. ‘Biz Muhsin Başkan’ı aday yapmayacağız. Sen olur musun?’ diyor. O da diyor ki ‘Muhsin Yavuz'un olduğu yerde ben varım, yoksa ben yokum, yanındayım.’ İş oralara gelince konu en son il başkanı ve Faruk Özlü’ye kadar gidiyor. Kamuoyuna açıklamalar yapılıyor.

Siyasette isimleri belirlerken bu kadar hileye, bu kadar şerre bu kadar nifağa gerek var mı? Birilerini bir makama atıyorsunuz, birilerini bir yere getiriyorsunuz. Birilerini bir yere atıyorsunuz. Seçecek olan millet ama bu arada bu işin günahı var. Vebali var, dünyası var, ahireti var. Çok gizli gizli dönen dolapların hepsi bir gün ortaya çıkıyor. Gizli ilişkiden mutlak ve mutlak bir gün ortaya çıkıyor. Ve yanlış bir yol izleniyor. Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ı ben çok seviyorum. Milletle ileri geri konuşuyormuş, yiyormuş. Anketlerden çıkmıyormuş. Pek ihtimal vermiyorum. Kim yapıyor, nasıl yapıyor bu anketleri?

Yakup Demircan hakikaten çoluğuyla çocuğuyla Gölyaka'daki insanlara dokunan bir insan. Eleştirdiğimiz yönü yok mu? Var, olacaktır da. Yakup Demircan'ın anketlerden veya Osman Başkan var Beyköy'de, çıkmaması mümkün değil. İhtimal yok. Bununla ilgili birçok konuda doğru olmayan, samimi olmayan adımlar atılıyor. Enaniyet var, gurur var, kibir var. Ey AK partililer

 Ey MHP'liler, Ey CHP'liler, Ey siyasi iradede riyaset makamlarına adaylarını belirleyen insanlar, ölüm var ölüm. Hesap günü var. İnsanların kaderiyle oynarken gereğini gerektiği gibi yaptığınız zaman vicdani olarak, insani olarak, İslami olarak parti ve misyon noktasında gerçekten rahat uyuyabiliyor musunuz?

Yarın bu sokaklarda gezmeyecek insanlar, buradaki adayları belirlemesin. Sıkıntılar var. İnşallah Allah'ın adaleti tek. Biz bu memlekette entrika çevirenlerin sonuçlarını çok iyi biliyoruz. O gücünüz, o enaniyetinizin altında Allah sizi ezer. Yanlış yapılıyor. Anketlerin, anket denilen mekanizmanın içinde hiç Düzceli olmayan Düzce’yle alakası olmayan ses kayıtları var. Adam gelmiş de 1-2 senede Düzce'nin bütün ilçelerine bütün noktalarına hakim olmuş. Hadi oradan ya biz 50 seneden beri bu memlekette yaşıyoruz. Biz neyin ne olduğunu öğrenemedik. Sen 1 senede mi öğrendin?

Akçakoca’da Fikret Albayrak parti meclisinden çıktı. Belediye başkan adaylığı ön seçim yapılmıştı. Partililer arasında çıktı. CHP'nin adayı Fikret Albayrak olacak. Bir anket diyorsunuz. Düzce'deki anket olayı tam bir fecaat, amatörce tam çocukça. Hiçbir akılla izah edilemeyecek halde. Akçakoca’da anket yapılıyor. Cüneyt Yemenici’yi mi görmek istersiniz? Fikret Albayrak’ı mı görmek istersiniz? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek’i mi görmek istersiniz? Zaten MHP'nin adayı Okan Yanmaz. Akçakoca’yı sata sata peşkeş çekti. Sıfıra inmiş Akçakoca. 500 milyona yakın mal satılmış. Bu zaten Fikret Albayrak’ı büyütüyor. Bir de AK Parti'nin yaptırdığı ankette Nevin Gökçek mi, Fikret Albayrak mı? Tayyip Erdoğan'ı mı koyacaksınız? Bu kadar ahmakça bir strateji olabilir mi? Kim veriyorsa bu akılları, nasıl oluyorsa çok saçma işler.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;