BU BAYRAM FARKI GÖRECEĞİZ

Akçakoca CHP'li Belediye Başkanı Fikret Albayrak, CHP'li İstanbul'u Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İmamoğlu'yla CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan'ın temaslarından sonra bir görüşme gerçekleştirdi. Talih Özcan, Düzce'nin geneli noktasında İSKİ ile ilgili meseleleri görüşmüştü. Kurban bayramında Fikret Albayrak farkı ortaya çıkacak. Bu arada arıtma ve diğer konularda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordinasyonu başlattığını duyurdu. Bunlar çok güzel şeyler, Düzce muhafazakar kimlikli bir yer. Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy vermeyen bir yerdi. Talih Özcan sahaya indiği zaman, o eski CHP kafasından sıyrılan zihniyette, halka tepeden değil de, halka baktığı yerden bakan bir CHP noktasına gelmeye başladı. Özellikle Kadim Durmaz Tokat milletvekili Düzce'ye ziyarete geldiğinde, ‘Sizin gibi insanlar olduğu sürece, Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy verilebilir.’ dedim.

Düzce'de Cumhuriyet Halk Partisi oy alabilir ve milletvekilliğinde bir yerel yönetimlerde söz sahibi olabilir. Olacak öyle görünüyor; ama burada en büyük espri şu; Sayın Özcan ve Albayrak şu anda vitrindeki isimler. Talih Özcan Düzce'de ki İSKİ ile ilgili gerek arıtma ve diğer yatırımların koordinasyonunu yapıp, neticelendirebilir. Cumhuriyet Halk Partisi, burada çok güzel bir ivme yakalayabilir. CHP'li belediyeler karınca kararınca batak halde olan, bitik halde olan hiçbir ünitesi hiçbir biriminde hiçbir faaliyet olmayan ve adeta bitkisel ölüme giren Akçakoca Belediyesi'ni canlandırma adına, bir seferberlik yapmalı. Akçakoca Belediyesi'ni ayağa kaldırmalı. Cumhuriyet Halk Partisi eğer iktidar olmak istiyorsa, yerel seçimlerde ve genel seçimlerde varlığını hissettirmek istiyorsa, bunu yapmalı. Milletvekillerinin 2 yıl görev yaptığında, milletvekili emeklilik hakkını elde ediyor. Bu hak elde edildikten sonra, 2025 yılının Eylül ayından sonra, bu memlekette erken seçim konuşulmaya başlanır. 2026 yılında da erken seçim gündemi, Türkiye'nin gündemine oturur gibi görünüyor.

Bu arada Sayın Özcan'ın temaslarında inşallah güzel şeyler kazanacağız. Akçakoca bu bayram ve bu yaz belediye başkanı Fikret Albayrak'ın gayreti, samimiyetiyle Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin de Akçakoca'ya dokunmasıyla beraber bu yaz Akçakoca'da hakikaten güzel bir ortam yaşayacağımızı umut ediyorum. Görünen köy kılavuzu istemez.

ÖZLÜ, ÇIKACAK KANUNA ALTYAPI OLUŞTURACAK

Türkiye'nin gündeminde sokak köpekleri var. Sokakların sahibi kediler, köpekler olacak. Bunlar hayatın içinde ama bir kontrolsüzlük var. Burada birileri hayvan hakları savunucusu üzerinden siyaset yapıyor. Sokakta hayvanlara sevgi gösterirken, evde bir tane köpek besliyor mu? Bu bir soru işareti. Önce insan, sonra hayvan. Sayın Faruk Özlü'nün tezi, sunumu, altyapısı Türkiye'de çıkacak olan kanuna, çıkacak olan yönetmeliğe altyapı oluşturur seviyeye geldi. Cumhuriyet Halk Partili milletvekili Talih Özcan, Sayın Ekrem İmamoğlu'yla diyalog kurup bir meseleyi anlatma noktasında sonuçlandırmaya doğru giderken, bir taraftan da belediye başkanımız Türkiye'deki çıkacak kanuna ciddi şekilde katkı sunuyor. Düzceli olarak insana umut veriyor, mutluluk veriyor. Düzce'de de güzel şeyler oluyor.

AK PARTİ DÜZCE'DE BAŞARILIYMIŞ

AK Parti Genel Merkezi’nde bir toplantı yapıldı. İl Başkanı Sayın Hasan Şengüloğlu da oraya gitti, çok başarılı görmüş. Hasan Bey öyle diyor. AK Parti Genel Merkezi, Düzce’yi çok başarılı buluyormuş ve memnunmuş. Hani adam berbere gitmiş demiş ki, ‘Berber saçım ak mı kara mı?’ ‘Önüne düşecek şimdi keseceğim, görürsün ak mıdır, kara mıdır?’ ‘Eylül, ekime kadar hiçbir İlçe Başkanı veya İl Başkanı görevden alınmayacak, Eylül’de veya Ekim'de kongreler başlıyor.’ Diye bir açıklama yapmış Sayın Şengüloğlu. İnşallah hayırlısı olur. Başarıyı görmüş ve açıklamasını yapmış. Var mı yok mu? Seçim sonuçları değerlendirmesi zaten yapıldı. Sıcakta eriyen kar gibi, AK Parti Düzce'de ve Türkiye genelinde ciddi bir erimeye girdi. Onun sebebini de bilmiyoruz, ama bir sebep var ki; hepsinden önemlisi aynı dili, aynı duyguyu konuşmamaya başladı vatandaşla.

BELTUR'DA GEVŞEME VAR

Havalar ısındı, akşamları oturuyoruz, kalkıyoruz. Sosyal tesislere gidiyoruz, mesire alanlarına gidiyoruz. Ancak bu Beltur’da Levent Sivrikaya geldikten sonra personel bazında, yönetim bazında bir gevşeme başladı. Yani netice itibariyle ile havaların da sıcaklığından dolayı da olabilir. Adamlar gayretli, samimi ama sonuç odaklı çözümler üretemiyor. Erdem Yılmaz'dan sonra Beltur’da bir gevşeme başladı. Yönetimle ilgili, yönetimdeki insanlarla ilgili farklı haberler de çıkınca Beltur’da Levent Bey biraz böyle bocaladı. İnşallah bu Faruk Özlü’nün çizdiği vizyonda gösterdiği hedefe ulaşır.

Geçtiğimiz günlerde bir teknoloji heyetiyle toplantı yaptık. Yeni binamız, inşaatımız başladı. Bu konuda çok emek verdiler, imar müdürü. Kendisine buradan teşekkür ediyoruz. Düzce Belediyesi Hasan Bey'e olsun, başkan yardımcısı olsun. Çok ince eliyorlar imarda, çok sık dokuyor. Kalender Bey İmar Müdürü, o kadar ince dokuyor ki, en son biz bu dokumada zorlandık. İnşaatımıza da yakın bir zamanda başlıyoruz ve Öncü RTV’yi daha modern daha nezih şartlarda yayına vermek için, altyapımızı daha güçlü hale getirmek istiyoruz. Binamız bittikten sonra size daha güzel, daha nezih bir yayın sunmak için uğraşacağız. Şu anda artık uydu ciddi bir sorun, ciddi bir maliyet. İnternet üzerinden akıllı televizyonlarınıza indirdiğiniz programla, bizi evinizden çok rahat izleyebileceksiniz. Sizlerin samimiyeti, teveccühü ve duasıyla bizlerin de gayret ve desteğiyle Düzce'yi temsil etmek için uğraşıyoruz.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;