Öncü Haber Merkezi’nden arkadaşlarımız ‘İbrahim Korkmaz Dr. Faruk Özlü’ye biat etti’ diye yazmışlar. ‘Kavganın kazananı olmaz kaybedeni olur.’ İbrahim Korkmaz’la Dr. Faruk Özlü çok itilaflı hâllere düştüler, Bakan’a Milletvekili’ne hakaretten dolayı Korkmaz, AK Parti’den ihraç edildi. Geçtiğimiz günlerde bir araya gelmişler Beşir Atalay ve Amerika’da yaşayan Erdoğan Hoca’yla. Beşir Atalay ve Erdoğan Hoca İbrahim Korkmaz’a ziyarete gelmişler, Dr. Faruk Özlü’ye de bilgi verilmiş, o da onları Aydınpınar’da ve Mutfak Sanatları Merkezi’nde misafir etmiş, nezaket, insanlık adına güzel bir eylem. Faruk Bey’in olaya dahil olması ve İbrahim Korkmaz’ın o fotoğrafı vermesine, ‘Dün itilaflıydılar bugün dostlar, 40 yıllık kani olur mu yani’ diyenlere bakmayın, İbrahim Korkmaz ağırlasa da Faruk Özlü ağırlasa da fark etmiyor.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir göreve geldikten sonra orada olan hâl herkesin malumu. Şampiyonlar ligi gibi bir kadro kurdu. Devlet hastanesi ve ilçe hastanesi gibi yönetilen Tıp Fakültesi’nin başına Elif Hoca’yı getirdi, hastane yönetimi noktasında akademik kariyere sahip. Doç Dr. Ve akademik çalışmasını da hastane yönetimi üzerine yapmış ki herkesin nutku tutuldu. Ali Hoca’mız başhekim oldu, 77 sicil numaralı, DÜ Tıp Fakültesi mezunlarından, tanımadığı yok. Bir anda hızlı bir operasyon yapıldı ve hastane yeni kimliğine kavuştu. Hastanedeki oluşum ve kadro bize sağlık, insanlık olarak yansısın. Hakikat kendiliğinden belli olsaydı hitabete gerek kalmazdı, hitap ederken hizmet edecekler, faydalı olacaklar ve hepsinden önemlisi, müdürlüğün altında 4 müdürlük daha kurulup hepsi ihtisas alanlarına göre yeniden şekillendirildi. Tıp Fakültesi aslında yönetim, idare ve irade olarak iktidar, muktedir olmanın vermiş olduğu avantajla insanlara faydalı hizmet sunma noktasında adımlar attı. Nedim Hoca’yı tebrik etmek lazım. Cengiz Hoca bu işlerin arka ve ön planındaki süreci belirlemede bir faktör.

AK Parti’nin 4 İlçe Başkanı istifa etti. Orhan Kansız, Esvet Sarıoğlu, Özgür Bey ve Mehmet Gül. Gümüşova’da en özel kalem bilinen Cihan Ünal’ın belediye başkanlığı için ismi geçiyordu, Özgür Başkan niye istifa etti anlayamadım.

Çilimli’de Orhan Kansız’ın İl Genel Meclisi için istifa ettiği duyuluyor ama Muhsin Yavuz gibi 3 dönem inşaların gönlüne taht kurmuş belediye başkanlığı yapan bir isim var. AK Parti’de 3 dönem kuralından bahsediyorlar ya, Muhsin Yavuz’u 3. Dönem yapmamak için veya böyle bir çalışma söz konusu. Ne kadar başarılı olurlar onu da bilmiyorum da çok ihtimal görülmüyor.

Esvet Sarıoğlu, Belediye Başkan Aday Adaylığı için istifa etti ama ne adar kabul görür bilemiyoruz ama 3 tane isim partisinde bir yer bulamayacağını ve siyasette uzun vadede muvaffak olamayacağını ve 7 Ekim’deki önemli kongrede ‘Ayşe Keşir’le devam mı tamam mı?’ diye baktığımızda Kadın Kolları Genel Başkanlığı makamında bir dönem yapılmış, 7 Ekim’e kadar fırsat bu fırsat diyerek 31 Eylül itibarıyla istifa etmeleri lazım çünkü Ayşe ablanın istediği belediye başkanı, milletvekili, Ayşe abla ne istiyorsa öyle oluyor orada bu pozisyondayken ama 7 Ekim’den sonra değişirse onu bilmem. Ama burada bazı İlçe Başkanları çok Ayşe abladan fırsat göremeyip umudunu yitiren ‘Ben bu partide daha siyaset yapamam ama istifa edip aday adayı olayım da seçilemezsem zaten kenarda köşede otururum.’ Diyerek istifa eden 3 tane başkan var.

Akçakoca’da AK Parti Aday Adaylığı’nda Cüneyt Yemenici’nin, Erol Solak’ın, Esvet Sarıoğlu’nun ismi geçiyor. Netice itibarıyla istifaların arkasındaki sebep, ‘burada daha istikbal ve istiklal noktasında gelecek göremiyoruz, zaten belediye başkanı adayı yapmazlar, çok uğraşmamıza gerek yok, kenara çekilelim’ diyerek istifa eden var.

Ayşe Keşir, bulunduğu konum itibarıyla çok etkin bir yerde. Düzce’ye iyi emek veren bir yerde, Ayşe Hanım’ın Milletvekilliği, Genel Başkanlığı’ndan sonra Düzce’de ne yapar bilemiyoruz ama Dr. Faruk Özlü’nün belediye başkanlığı değil üst seviyelerde başkanlık görevi alma gibi bir durumu varmış. Düzce’de ittifak da söz konusu. Kim aday olursa olsun ittifakın gücüyle kazanacak gibi. 2019 seçimlerde Faruk Özlü’den başka kazanamayacak olan AK Parti’nin çok alternatifi doğacak. Anormal bir isim olmadığı sürece seçimi kazanacak diye hesap edenler var. Ama burada da Ayşe ablaya bir görev düşüyor. Böyle bir durum olursa Ayşe ablayı Düzce beklesin, Ayşe ablanın Düzce’ye bir belediye başkanı olarak bir borcu var, onu da yerel yönetimde belediye başkanı olarak, bunu yapıp Düzce’ye olan vefa borcunu, Düzce’nin ona borcunu helalleşmesi lazım.

PROGRAMI İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN