Türkiye'de güzel şeyler olmaya başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Özgür Özel'le AK Parti Genel Başkanı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önce AK Parti'de, daha sonra CHP Genel Merkezi’nde bir uzlaşı siyasetiyle buluştu. Ben hakikaten bu işten birçok vatandaşın olduğu gibi, fevkaladenin fevkinde çok memnun oldum. Çünkü ülkede ayrıştırmadan birleştiren, kavga etmeden muhalefet yapacak bir çizgiye gelmeye başladık. Bu anlamda da yeni anayasa çalışmalarında Cumhuriyet Halk Partisi ile AK Parti çok güzel neticeler alabilir diye düşünüyorum. İnşallah ülkemiz için hayırlara vesile olur. Sayın Bahçeli de görüştü. Bunlar güzel şeyler, çünkü siyaset ülkemizin her şeyine dokunuyor.

Düzce'ye gelince birtakım absürt siyasetler var. Talih Özcan, CHP Milletvekili. Tam bir halk adamı, gönül adamı. İnsanlara dokunuyor, ancak bir teşkilat var. İl yönetimi paylaşımlar yapıyor, grup kurmuşlar. Hiçbir basın da bunu itibar almıyor, ama paylaşım yapıyorlar. Laikliğin kabulünü, halifeliğin kaldırılışını, harf devrimini paylaşıyorlar. Bunları artık aşmak lazım. Bir de bir paylaşım daha yapmış. Demiş ki, Düzce Belediyesi Bahçeşehir Anonim Şirketi’nin bölgede verdiği temizlik ve çöp alım hizmeti olan 100 liralık aidat, çöpsüz 350 lira, çöple 500 liraya arttırılmış. Allah'ınızı seviyorsanız Düzce'de hangi sitede 100 liraya aidat ödeniyor? 100 liraya bir aidat var mı? Lükslerinden bahsetmiyorum, en normal sitede 600-700 lira. Bu belediye hepimizin. Yıllardır, aylardır verdiği hizmeti bedava gibi vermiş. Şu anda bir hizmet çıtasına çıkarmış. Yüzde 350 zam yapmış. Bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin il başkanı ve yönetimi, eski CHP'de kalmış. 1940'lardaki kafayla kalmış. Milletvekili değişmiş, toplum değişmiş, ama bunlar değişmemiş. Muhalefeti yaparken bir yere bir şey söylerken daha mantıklı daha makul daha halkı ilgilendiren konuları yapın.

BELEDİYENİN 240 MİLYON LİRA ALACAĞI VAR

240 milyon Düzce Belediyesi'nin alacağı var. Altında 3-5 milyonluk arabalarla gezen kelli - felli adamlar görüyoruz. Yaşadıkları evleriyle, çok ciddi zenginlikleri olan insanlar, bir tapu alacak belediyeden emlak beyanı belgesinde, belediyeye emlak parası ödememiş. 15 bin lirayı ödememiş, en üst perdeye telefon edip ‘Şu bizim 15 bin ne olacak?’ diyorsun. 15 milyonluk yer alıyorsun, emlak vergisi gelince 15 bin için ‘Sayın Bakanım’ diyorsun. Bu ne aymazlıktır ya… Toplumdaki vatandaşın belediyeden hakları var, ama belediyenin de vatandaştan hakları var. Emlak vergisini ödemeyeceksiniz, tapu harcını ödemeyeceksiniz. Evinizin bir köşesinde kendinize bir mezar odası koyun, o evler nasıl bırakılıp gidilecek? Nasıl çıkıp da 2 metre toprağın dibine girilecek. Her nimetin bir külfeti var, 240 milyon lira belediyenin alacağı var. Vatandaşın üzerinden Düzce'de bir araştırma yapılsın. Yüzde 100 buna eminim köy muhtarlığından da biliyorum. Köy muhtarlığı yaparken salma ödemeyen paranın hesabını sorardı. İmeceye gelmeyen yapılan işin hesabını sorardı.

CHP BU KAFAYLA 50 YIL DAHA BEKLER 

Belediyeye emlak vergisi, su vergisi veya belediyeye olan mükellefiyetleri yerine getirmeyen adamlar, en çok muhalefeti yapan adamlar. Eski CHP'li kafasında kalanlar da bunlara alet oluyor. Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy verilebilir, bu seviyeye geldi Türkiye. Radikalinden, dindarından, muhafazakarına kadar Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy verilebilir. Hala bu arkadaş il başkanı ve oradaki yönetim ‘Şu devrimin yıldönümü, laikliğin yıldönümü’ diyor. Bunlar geçmişte kaldı. Tabii kendiniz bilirsiniz, Cumhuriyet Halk Partisi Özgür Özel olsun, Talih Özcan bu işi güzel getiriyor. Ama bu kafadaki insanlar siyasette olduğu sürece 50 sene daha bekler. Ama bu kafa değişirse Talih Özcan'ın halk dokunuşu haline gelinirse, işte o zaman ikiyi de zorlar Cumhuriyet Halk Partisi. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy verilebilir noktaya geldi. Bunlar da hala eski CHP gibi millete zulmettiler çizgisindeler. Yıl dönümünü paylaşıyorlar. Akıl tutulması gibi bir şey.

Geçtiğimiz pazar günü kayınpederim Kemal Türk hakkın rahmetine kavuştu. Bizleri telefonla arayan Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz Talih Özcan, Ercan Öztürk, AK Parti İl Başkanı Sayın Hasan Şengüloğlu, Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü ve tüm konuya hakim olan, duyanlar, gelenler tüm dostlarımıza Allah razı olsun. Allah sizlere hayırlı uzun mübarek ömürler versin. Bu muhteşem evlerde, malikanelerde, yaşam alanlarında birer tane de mezar odası olması lazım. Nasıl çıkacak evlerden insanlar? Her ölüm en büyük nasihat.

Vatandaş, vatandaşlığını belediye, belediyeliğini yapmalı. Bu 240 milyonu da tahsil etmeli. Parasını düzenli olarak ödeyen, görevlerini, mükellefiyetlerini yerine getiren insanların suçu ne? Alınamayacak insanlar varsa bir tasarruf kullanılır ama varken vermeyenler mutlak ve mutlak bir yaptırıma tabi olmalı.

VALİ YIKIMLARIN ARKASINDA BAŞKAN UYGULUYOR

Akçakoca'da yıkım var. Çevre Şehircilik Bakanlığı'nın da bir genelgesi var. Düzce Valiliği’nin de bir genelgesi var. Yolgeçen hanına dönmüş. Mavi bayraklarımız bu sene yok. Mavi bayrak bu sene gelir gelmez şimdi alınacak bir bayrak değil ki. Bir yıl boyunca su analizi, çevre kontrolü yapıldıktan sonra verilen bir bayrak bu. Alanlar işgal edilmiş, çökülmüş resmen. Peşkeş çekilmiş, ulufe dağıtılır gibi dağıtılmış. Bunlar yıkılıp daha nezih, insanların sahile daha ulaşabilir yol yapılmalı. Yaz geliyor, şurada deniz sahilleri işgal edilmiş, çökmüşler. Bunlar kaldırılırken sayın valimize buradan gönülden teşekkür ediyorum. Düzceli bir vatandaş olarak, devletin temsil yetkisindeki duruşu ve buradaki kararlılığından dolayı sayın kaymakamımıza da teşekkür ediyorum. Akçakoca hepimizin. Her yaz akşamında o deniz kenarında iyotlu havada, o havayı soluma hakkı herkesin var. O yaz günlerinde deniz sahilinde o alanlar kimseye peşkeş çekilemez. Çekilmiş, şu anda geri çektiriliyor. Bu konuyla ilgili bu duruşu da bir yerel idareci olarak sağlayan Fikret Albayrak'ı tebrik ediyorum. Hakikaten güzel bir yerden başladı. Çünkü o sahil bandını yapan Fikret Albayrak, çok emekler verdi, çok belalar, sıkıntılar çekti.

Akçakoca’ya yürüyüş bandı kazandırmış ama birileri, bankamatik memurları da olmak üzere paralar ödenmiyor. Belediyede kaç tane bankamatik memurunun olduğu tespit edilemedi. Belediyeyle hiç işi yok adamın, belediyeye uğruyor. Para almışlar, hangi ağzınızla yediniz? Hangi imanınızla, hangi vicdanınızla harcadınız? Akçakoca bir felaketten kurtulmuş. İnşallah bu yıkımlar da olduktan sonra Allah nasip ederse, hepimiz Akçakoca’nın O Allah'ın verdiği güzel nimetten, sahilden faydalanırız.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;