Bayram yaklaştı… Partilerin bayramlaşma günleri var, partilerin değişik programları var. AK Parti bugün, bayramlaşma yaptı sessiz sedasız, kendi arasında, vatandaştan uzak. Vatan Partisi mi? Bu nasıl bir anlayış? Bayrama 4 gün kala bayramlaşma olur mu? Milletin önüne çıkmak, milletle kucaklaşmak, milletle dertleşmek gerekir. Milletin derdini kendi derdi eden, hastalığıyla sağlığıyla, gecesiyle gündüzüyle bütün dünyasından fedakarlık eden bir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisi, Düzce'de bayrama 4 gün kala bayramlaşıyor. ‘Niye böyle oldu?’ diye sorduk. ‘Çok yoğundu, herkes

yoruldu’ dediler. Peki, sadece Düzce'de mi seçim oldu? Diğer iller, merkezler, partinin genel merkezinde ne zaman bayramlaşma? Bayrama 4 gün kala bayramlaşmak, milletten kaçmaktır. İktidar partisisin, sen Türkiye'yi yönetiyorsun. Herkesi davet edeceksin, belediye başkanı, meclis üyeleri, vatandaş gelecek. Birbiriyle kucaklaşacak. Seçimde istenilen sonuç elde edilememiş, sahada insanlara anlatılamamış. Sandıktaki sonuç için, mahkemelerde uğraşacağınıza bunu yapın.

İnsanlara değer verebilseniz, insanlarla kucaklaşabilseniz, enaniyet, gurur, kibir olmasa, bugün bayramı bayram coşkusunda geçirirsiniz. Temayüllere göre, bayramın birinci gününde bu bayramlaşmalar olurdu. Ne oldu size ya? Hasan Şengüloğlu ben diyorum ya; sırat köprüsünde. Bir bakarız, sırat köprüsünde yok. Arsa işleriyle uğraşırken, emlakçılarla gezip tozarken, onlarla nerede ekmek var, nerede rantlı bir yer var diye bakarken, bu işlerle uğraşamamış. Çok yazık! Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı seven, gönül veren, onun yolunda 28 Şubat'tan bugüne kadar mücadele veren bir gazeteciden ziyade, bir insan olarak yakıştıramadım bu durumu. Herkesin tarafı var, kimse hikaye okumasın. Herkesin gönlünde bir aslan var. Benim aslanım da Recep Tayyip Erdoğan. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir misyona, Düzce'deki bu AK Parti'nin halini yakıştıramadım. Birçok insan yakıştıramadı.

AK Parti Düzce'de zafer kazandı… AK Parti Düzce'de zaferi Faruk Özlü’nün kendi vizyonuyla, insanlara inandırıcılığıyla kazandı. Davut Güloğlu gibi bir popçu, hala mahkemelerde uğraşıp didiniyor. Onun gibi birisi geleceğine, Faruk Özlü gibi bir değer Düzce’de kalsın diye ov verdiler. Faruk Özlü, kendi ismiyle kazandı. AK Parti'yi Düzce'de bu hale getirenleri, Cumhurbaşkanı biliyor mu? AK Parti teşkilat başkanı Erkan Kandemir biliyor mu? Niye bayramda insanları kucaklamak varken, 4 gün önce bayramlaşma yapıyorsunuz? Ne mantığı var?

Bugün (5 Nisan) devir teslim töreni vardı. Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, 15 yıldır memleketine hizmet etti. Büyük bir hezimetle seçimi kaybetti. Bence Osman Kılıç’a yakışmadı. Yakıştırılan sonucu ben bu kadar hizmete rağmen pek uygun görmüyorum. İnsanlar Fatih Ocak’a devretti. Hayırlı mübarek olsun.

Çilimli halkı çok asilce durdu, işin başından beri. AK Parti'yi bu hale getirenler, oralarda yoktu. 2024'te bu birçok insanın olacağını zannetmiyorum, bu hale getirenleri. Muhsin Yavuz, seçimlerde haklının karşısında, arkasında, haksızın karşısında durmanın haricinde tam ortada durdu. Milliyetçi Hareket Partisi'ne meyil etseydi, seçimi kazandırabilirdi, ama çok saygın bir duruş yaptı. AK Parti'nin adayı bu vesileyle de kazandı. Yılmaz Yıldız, belediyeyi nasıl yönetecek? Bir fotoğraf çektirdiler, Orhan Kansız o fotoğrafın tam ortasında. Bizim anlatmaya çalıştığımızda, ortaya çıkmış vaziyette. Muhsin Yavuz bugün belediyeyi 15 yıl önce sokaktan aldığı, fabrikadan işçi olarak aldığı, yanına aldığı arkadaşına ve yıllardır hizmet ettiği belediyede, armut ağacını toplayamayınca Yılmaz Yıldız itfaiyeye gönderdi. Seçim böyle kazanılıyor veya insanların gönlüne böyle giriliyor. Hayırlı olsun dilekleriyle ayrıldı, devretti. Çok asilce bir duruş. Muhsin Yavuz’u Düzce unutmayacak. Birol Şahin’i unuturlar, Erol Bayraktar'ı unuturlar, Muzaffer Yiğit'i unuturlar, ama Düzce'de asilce duran ve siyasi asaletini bozmayan Muhsin Yavuz'u Düzce unutmaz.

Yığılca’da devir teslim vardı. Selami Savaş görevi yanında 7/24 destek veren Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Başkanı Rasim Çam’dan kazandıktan sonra, çiftetelli oynayan Rasim. Nasıl bir ayakkabı, nasıl bir kalıpsa onu anlamadık. AK Parti'ye kazandırdım diye davul zurnayla oynadı. Bu kadar insanlar garip ya. Büyük bir keyifle devretti. 5 yıl yedi, içti, gezdi belediyenin arabasıyla. Ama bu arada seçim Yığılca halkına çok yaradı. Selami Savaş, ticaretten fındık parasını verirken birçok borçları ve faizleri tolere etmiş, söz vermiş. Söz yerine gelir mi gelmez mi? Bilmem, ama önemli olan insanlara bu yaradı. Fındık parası ve diğer borçların birçoğunun faizleri silindi. Orada da seçim kazanıldı, hayırlı olsun.

Memlük Devleti'nin başkanına soruyorlar: ‘Bu Memlükler nasıl yıkıldı?’ Şöyle cevap verilmiş; ‘Biz dostlarımızı dost bildik, dostluk yapmadık. Düşmanlarımızı dost kazanmak için yanımıza aldık, dostlarımızı mahvettik. Düşmanlarımızı dost zannedip de onların düşmanlığından yıkıldık.’ Burada bir hakikat var. Seçim veya hayatın içinde size vefalı olan, samimi olan, yürekten olan, dostlarınızı sahiplenmezseniz sonunuz Memlüklüler gibi olur. Karşınızdaki düşmanı dostlaştırırsanız, siz biterseniz.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;