GÖKESAOĞLU’NA BAŞKANLIK YOLU AÇILDI, HER ŞEYİ BİLİYOR

Kent Konseyi Başkanı Ali Dilber’di, Meclis Başkan Vekili oldu. Kent Konseyi Başkanlığı boşalıyor.

Bugünlerde Kent Konseyi’ne Başkan seçilecek. Düzce'nin her konuda fikri olan yıllardan beri de bu işte fikirlerini, düşüncelerini farklı platformlarda yönlendiren bir abimiz var. Ragıp Gökesaoğlu, Kent Konseyi Başkanı olması için çalışmalar başladı. Ragıp Gökesaoğlu bu işe gayet de iyi olur. Çünkü bilmediği bir şey yok. Her konuda mutlaka bir bilgisi var. İstemeden de bir şey olmaz. Hani Süleyman Demirel rahmetli, Amerika Birleşik Devletleri’ne gidiyordu. Ekonomik sıkıntılar o günlerde de vardı.

Gazetecinin birisi sordu; ‘Sayın Başbakanım Amerika'ya gidiyorsunuz. Yanınızda ekonomiden sorumlu devlet bakanı Sayın Tansu Çiller’i de getiriyorsunuz. Para istemeye mi gidiyorsunuz?’ Süleyman Demirel dedi ki; ‘Biz Birleşik Devletleri'ne para istemeye gitmiyoruz. Diplomatik temaslarda bulunmak istiyoruz. Para istemeden vermezler, verirlerse de alır geliriz.’ Ragıp Abi’nin hesap durum ona benziyor. Artık millete bol bol nal hediye eder. Nal bereketin sembolü, güzel de bir hediyedir. İnşallah olur.

MAKAMLARIYLA BERABER GÖNÜLLERİNİ DE KOYDULAR

Toplumumuzun en büyük sorunlarından bir tanesi kuşak çatışması ve gençliğimizin geldiği nokta. Özellikle uyuşturucu! Düzce'nin devlet adamlarının toplumun huzurunu, mutluluğunu sağlamak gibi bir görevi var. Bunu gönülden yapmak var. Bu 3-4 gönüllü devlet adamımız var. Daha birçok memurumuz da vardır. Sayın Valimiz Selçuk Aslan, hakikaten bu işe gönlünü koymuş, gönül insanı. Bu meselelerin çözülmesi anlamında, Sayın İbrahim Ergüder Emniyet Müdürümüz, Sayın Başsavcımız Yasin Emre, Sayın Jandarma Komutanımız Albay Murat Kılıç. Bunlar hakikaten uyuşturucuyla ilgili devletin asayiş birimi ve adli yargı, çok büyük ehemmiyet verip durdurma noktasında mücadele içinde. Türkiye'nin birçok yerinde var, ama biz Düzce'den bahsedelim. Kontrolsüz bir yapı var, kontrol edilmiyor mu? Ediliyor.

GÜNÜBİRLİK EVLERE KONTROLLER SIKLAŞTIRILMALI

Günübirlik evler, fuhuşun, uyuşturucunun, gayri nizami ortamın döndüğü yerler. Yani bir otele gidiyorsunuz, bütün kaydınızı vermek durumundasınız. Ama bu günübirlik evlere gittiğinizde birçok şey ortada. Özellikle emniyet ilk zamanlar buraya bir operasyon yapmıştı. Gerek uyuşturucu, gerek fuhuş, gerek o günübirlik evlerde, garsoniyer evlerde Düzce'nin bazı zenginleri oralarda. Sonradan görme modeller var. Türkiye'nin ne tarafından gelirse gelsin, orada bir aşk yuvası, gayrinizami aşkların yaşandığı bölge var. Bu bölgede her türlü melanet dönüyor. Emniyet buraya girmişti, hakikaten o günlerde bir korku veya baskıdan durulmuştu ortalık. Bu ara yine bir rahatlama var. Düzce Emniyeti, polisimiz, jandarmamız mutlak görevini yapıyor. Onu tartışmıyoruz, ancak hakikaten gerçekle buluştuğu bir nokta var. İş vatandaşta. Vatandaş diyor ki; ‘Uyuşturucu kullanıyor gençlik.’ Gelecek nesiller için, gelecek neslimiz için çok kötü bir yapı. Düzce'nin duyarlı vatandaşları ihbar etmeli, nerede ne var? Sokakta günübirlik evler var. Bunların bir nizam, intizamı mutlaka var, fakat boşluğu da çok var. Gerek vergilendirme konusunda, gerek güvenlik noktasında. Günübirlik evlere bir çözüm üretilmeli.

ZENGİN ZÜPPELER CİRİT ATMAYA DEVAM EDİYOR

Bir de garsoniyer evler var. Bu zengin züppelerin imkanlarıyla beraber, gayrinizami aşk yaşadıkları yerler. Bu iş soğudu, ama ısıtılmalı. Belki de biz bilmiyoruz, ancak bizim bilmediğimiz bir şey mutlaka vardır. Ancak kanunlar caydırıcı olmalı. Ben özellikle uyuşturucu ve fuhuş konusunda yapılan muhabbetlerin, arkadaşlarla değil devletin ilgili birimlerine ve kurumlarına yapılması gerektiğini düşünüyorum. Herkes mahallesinin önünü temizlesin, herkes duyarlı olursa uyuşturucu kullanan da uyuşturucuya teşvik eden de korkar. Hiçbir şey bilemiyorsanız, hiçbir şeye güvenemiyorsanız CİMER'e yazın. İlgili emniyet müdürlüklerine, asayiş birimlerine bildirin.

19 Mayıs’ı kutladık, 19 Mayıs'ta Türk gençliğinin geldiği yere iyi bakalım. Bundan sonra gelecek olan nesilde, bu beladan kurtulmak için topyekün mücadele lazım. Düzce kolay bir yerde değil. Kaç yerden girişi var. Düzce'nin Ankara istikametinden, İstanbul istikametinden, Karadeniz istikametinden girişi var. Bunların kontrolü kolay değil. Emniyet güçlerinin işi de çok zor.

UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÜN MÜCADELE EDELİM

Akçakoca’da bir bekçi durmayan bir araca ateş etmiş. Peki, niye durmuyorsun? Devletin güvenlik kuvvetleri yolda kontrol yapıyor. Bundan biz şeref duyalım. Belki durmayan araca ateş etmek orantısız güç kullanmak, ama işin bir boyutu da var. Niye durmadın, neyi saklıyordun? Ben şahsen vatandaş olarak gönül rahatlığıyla duruyorum. Allah'ın ve devletin kanununa muhalif yaşadığınız sürece mutluluk yok. Mutluluğun formülü, Allah'ın ve devletin kanununa muhalif olmamak. İnşallah bundan sonraki zaman süreci içinde gerek uyuşturucu, gerek fuhuş, gerek nizami olmayan her türlü hal noktasında devletin güvenlik birimlerine gerekli bilgiyi, dayanışmayı ortaya koyalım. Devlet Usta’nın önüne unu, yağı, şekeri koyun. Helvayı devlet yapar. Geleceğimiz tehdit altında. İnşallah geleceğimizin huzurla, mutlulukla, umutla olduğu günlerde buluşmak üzere.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;