Osmanlı döneminde bir İngiliz Büyükelçisi Osmanlı'yı ziyarete gelmiş. Osmanlı Devleti'ni dolaşmışlar. Sadrazamın odasına girecekken kapıda ‘La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah’ kelimesini görüyor ve diyor ki 'Bu nedir merak ettim.' Osmanlı'daki meslektaşı diyor ki 'Bu Osmanlı Ali'nin sigorta şirketinin tabelası.' İngiliz, 'Sizin sigorta şirketiniz de mi var?'

Gazze'de insanlık ölüyor. Gazze'de vahşet var. Gazze'de insanlığın onuru da ölüyor. Küçücük bir alanda dünyanın bütün süper güçleri toplanmış, gelmişler. Devletimizin ast subaylıkta sakladığı aklının ve devlet büyüklerimizin özenerek büyüttüğü bir Dışişleri Bakanı'mız var. Hakan Fidan’a Amerikan Dışişleri Bakanı sarılmak istedi ama ona müsaade etmedi. Bu havaalanında karşılanma sürecinde eskiden bize yapılan ikinci sınıf muamelenin aynısını yaptılar.

Bugün ilk defa Amerika dedi ki ‘Gazze Filistin toprağıdır.’ Zaten öyleydi. Yahudi siyonist o düzenbaz dünyanın bütün dengelerini bozan İngiliz'in mandasında zorla kurulan bir İsrail Devleti’nin işgal ettiği yerde insanlar var ve zaten onlarındı. Avrupa'nın içindeki haydutların, kanunsuzların işte toplumun hiçbir kesiminde huzuru güvenliği kalmayan haydutların kurduğu Amerika'nın başkanının dediği gibi Gazze toprağı Filistinliler'in. Bunu demesinin bir anlamı da yok. Devletimizin aklı, milletimizin aklı gerekli tedbirleri alıyor.

Cumhurbaşkanı'mız da dedi ya 'Gördüklerinizin daha fazlasını yapıyoruz.' diye. Kamuya geldiğimizde bu kadar vahşete, bu kadar imansızlığa, bu kadar insansızlığa ,bu kadar insafsızlığa karşı duyarsız olanı da var. 'Bozuk süt maya tutmaz.' derler süt bozuksa nasıl mayalarsan mayala tutmaz derler. Toplumda mutlaka sütü bozuk insanlar vardır. Bu yapılara da usulüne uygun bir şeyler söylenmesi lazım. Baltayla ağacın hikayesi var. Ağaç baltaya bir şey demem ama sapı benden diyor.

CHP'nin yeni Genel Başkanı Gazze'deki Hamas'a 'Teröristtir' dedi, seçim kazandı. CHP'nin içindekiler de daha sonra kıvırdı. İsrail'de terör devletidir dedi de CHP'nin geldiği nokta bu. Bizim olanla doğmadığı gibi bizim olanla da ölmeyecek. Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir ismi bu millet arayacak gibi geliyor.

Burada bir boykot var, olmalı ve kısmen oluyor. Düzce Belediyesi bütün gazlı içecekler ve diğer ürünlerde siyonist İsrail mallarını almıyor. Düzce Belediyesi Sosyal Tesisleri'ni de tebrik ediyorum. Faruk Özlü hassas bir davranış yaptı. Gölyaka Belediyesi Yakup Demircan, hiçbir sosyal tesislerine almıyor. İsrail'in mallarını boykot ediyor. Beyköy Belediyesi Osman Başkan takdire şayansın, o da bertaraf etmiyor. Çilimli Belediyesi almıyor Muhsin Yavuz tebrik ediyoruz. Akçakoca İsrail'e mi bağlı? Akçakoca Belediyesi'nin sosyal tesislerinde Gazze ile ilgili hiçbir dert yok.

Gazze'de katliam olurken, oynuyor, briç turnuvası yapıp milleti getiriyor. Belediyenin parasıyla sarhoş ediyor. Adam 5 seneden beri evinde çorba pişmemiş bütün ailecek belediyenin imkanlarından yiyor. Bu adamdan boykot istenir mi, istenmez. Çünkü adamda öyle bir ruh yok. Özel sektörde bir işi vardır özel sektöre bir şey diyemezsiniz ama eskiden bu memlekette Ramazan aylarında bir yerde hastalar için ihtiyaç sahibi lokantalar açık olduğu zaman camları kapanırdı. Bir edep vardı, bir haya vardı.

Herkesin bir sosyal medyası var. Bugün Allah için ne yaptın sorusu bize sorulacak. Ben sosyal medyalardan gerek belediyeden gerek kamudan gerek özel sektörden bu boykotu yapmalarını istiyorum.

Yani bu bir kere de Allah için bir iş yapalım, Gazze’de akan gözyaşı, insanlık için bugün bir şey yapalım ve boykot yapalım. Yapmayanı da ikaz edelim. Bu memleket biliyorsunuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kuruldu. O bugün dövülen bugün ezilen Gazze bizim Osmanlı'daki karargahımızdaydı. Biz olmazsak bizi başkaları haline getiriyorlar. Bilinçli olmamız lazım, devlet aklıyla milletin gönlü bir arada olursa ekonomik içtimai ve sosyal olarak hızlı bir ivme kazanırız.

Orada tecavüz edenleri ekonomik ve içtimai olarak güçlendiren biz zihniyet var. Tek bir yerde yok ama bu zihniyetler var. Boykot edilmesi lazım, karşı durulması lazım. Adamlık İsrail malı, özellikle siyonist ama her Yahudi böyledir diye bir şey demiyoruz tabii ama siyonist olan Yahudilerin malını en azından bir tepki olarak koyalım. Gazze'ye gidemiyoruz Gazze'ye boykot yaparak gidelim.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN