Muhtarlarla konuşuyorum diye bir program yapıyoruz. Bu programda çok güzel bir şey oldu Kara Hacı Musa Mahallesi muhtarı Hanife Gür bize röportajda demişti ki; “Karaca Hacı Musa Mahallesi olması lazım. Bizim mahallemizin ismi değişmesi lazım.” Düzce Belediyesi duyarlı davranmış bu değişmiş. İnsanlar genelde yapılan çalışmalardan, belediyecilikten memnun gibi görünüyor.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı bir yönetimi bugün Öncü grubunu ziyaret etti.  Arkadaşımız Canan Üstüner, İlhami Caboğlu ile röportaj yaptı.  

Ankara'da aday adaylığı başvuruları için hareket başladı. AK Parti pazartesiden itibaren aday adaylığı müracaatlarını alacak. Her aday adayı Gazze'ye AFAD'a yardım etmek için bağışta bulunacak. 30 bin lira bedeli olacak. Milliyetçi Hareket Partisi'nde ittifakla mı girecekler, tek başına mı girecekler, herkes kendi kurbanını kendisi mi kesecek bilemiyoruz. Düzce'de siyaset önümüzdeki günlerde daha çok ısınacak. İnsanların kaderleri ortaya çıkacak.

Beyköy'de bir belediye meclis üyesi var. Musa Küçük’ün oğlu Oğuzhan küçük, AK Parti'nin İl Gençlik Kolları Başkanı. Ben adayım diyor.

Kaynaşlı’da Erol Bayraktar eski belediye başkanı. Benim arkamda Ayşe Keşir var diyor. Çilimli’de Orhan Kansız ilçe başkanı. Muhsin Başkan 3 dönem kuralına takılacak alternatif aday benim diye düşünüyor. Ömer Demirtaş var. MHP'den önceki dönem belediye başkan adayı olan. Ticaret odası seçimlerinde Cumhur ittifakına karşı İl Başkanı İlhami Caboğlu’na karşı bir ali cingöz oyunları oynamıştı. İlhami Caboğlu ona WhatsApp'tan bir şarkı göndermişti. Hesabım var diye.

Orhan Kansız İlçe Başkanlığı yapıp AK Parti'de şu anda kazanacak olan aday ön planda. Gümüşova'da Kenan Sübekçi var. Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçilmiş belediye meclis üyesi başkan yardımcısı. Ak partililerle de Milliyetçi hareket partililerle de haşır neşir. İyi partiyi kenarda tutuyor. Gümüşova'da muhteşem bir şey oldu. Bütün AK Parti'den aday adayı olanlar “Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için. Kim seçilirse bunu kazandık diyerek elimizden geleni ardımıza koymayacağız” dediler. Siyaset adına Türkiye'de çok istisna bir örnektir.

Cumayeri’nde Mustafa Koloğlu, hiç makam kapısını kapatmayan insanlarla haşır neşir olan ve güzel bir aurası olan, insanlarda kabulü olan biri. Ama Yörük malıyla kurban kesip de belediyenin arabasıyla hısım akraba dolaşan biri. Karşısına çıkacak olan aday İl Özel İdaresi genel sekreter yardımcısı Selim Metin. Dursun Ay, il genel meclisi başkanı olacaktı, yapmadılar. O da adaymış.

Akçakoca zaten bir vaka. Zaman içinde bakacağız. Düzce merkezde Mehmet Keleş aradığını bulamadı. Sahaya iniyor, fotoğraf çektirecek insan kalmadı. İnsanlar ne yakın ne uzak siyaset mi yapıyorlar onu da bilmiyorum. Bir slogan oluşturmuşlar. Billboardlar senin, sokaklar benim. Sokaklarda da insanların beklentisi yok hatta Mehmet Keleş’e ne diyorsunuz dedim bir vatandaşa. İntikam alır Düzce'den dedi. İsmail Bayram’ın MHP ile görüşmeleri devam ediyor.

Faruk Özlü'nün Düzce'de başlattığı projeler var.  Şu anda da onlar devam ediyor. Bizi önümüzdeki haftadan itibaren sımsıcak bir gündem olacak yani şimdi Hz. Mevlana'ya sormuşlar “En iyi neyi bilirsiniz?” Mevlana, “En iyi haddimi bilirim.” Demiş. Haddini bilerek bu işlere talip olmak eyvallah. Ama haddini bilmeyene kamuoyunun haddini öğretmek gibi bir görevi var. Nasrettin Hoca hanımına demiş ben ticarete başladım. Hanımı da sen hocasın, ilim adamısın sen ne anlarsın ticaretten demiş. Nasreddin Hoca da, ses çıkarma hanım bana tüccar derler sana tüccar hanımı derler, geçinir gideriz. Desinler diye söylesinler diye siyasette yer edinmeye çalışan insanların hadsiz olduğunu düşünüyorum. Vizyonuyla, misyonuyla, geçmişiyle bu memlekete hizmeti kendine bir ibadet gibi gören anlayışın çok büyük katkılar sunacağına inanıyorum.

Akçakoca Ticaret Odası Başkanı Sayın Mehmet Nazım Pazvant, Düzce Ticaret Odası Başkanı Sayın Erdoğan Bıyık, belediye başkanlarımız, Ticaret Odası yönetimini ve Akçakoca'daki ticaret odası yönetimini Antalya'da oluşturdukları Düzce algısı Düzce coşkusu için gönülden tebrik ediyoruz. Memlekete adına bir şeyler yapmaya gönül veren insanlar lazım. Makamlardan almayan, makamlara veren, makamlara güç katan vizyonların hayata geçmesi lazım.

Özellikle Erdoğan Bıyık ve ekibini yani bu işe gönül veren insanları, kültür turizm il müdürünü ve Düzce Belediyesi ayrıca orada bir Beltur olarak bir stant açtı. Gönülden tebrik ediyorum. Düzce’ye ayrı bir renk kattınız ve işin başından beri sahada olan ve orada da güce güç katan sayın valimiz Selçuk Aslan’a da ayrıca teşekkür ediyoruz.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN