Davut Güloğlu Yeniden Refah Partisi’nin Düzce Belediye Başkan Adayı. Hayırlı olsun. Davut Güloğlu Kaynaşlı’da coşkulu, büyük bir konvoyla karşılandı. Davullar zurnalar, eğlenceler, heyecanlar derken tanıtımın yapılacağı yere gelindi. Akşam da Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan da programa katıldı.

Davut Güloğlu ile beraber Düzce’deki seçime talip oldu. Mehmet Ali Çelik var. EYT döneminde AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen MHP’den milletvekili aday adayı olan ama Yeniden Refah Partisi’nde de hareketi yapan arkadaşlardan biri. Bunu niye örnek verdim? Kızgınlar, dargınlar, çaresizler AK Parti'nin içinde milli görüş tabanında olan veya milli görüşe yakın olanların ciddi bir kısmı Yeniden Refah Partisi’ne ışık yaktı.

Davut Güloğlu ne alaka? Düzce için kaç mahallesi var, kaç kişi yaşıyor, kaç seçmeni var. Önüne koyulmuş bilgi vardır ama Düzce'nin Ağa Mahallesi’nde bıraksanız Davut Güloğlu’nu yürüyerek Fatih Mahallesi’ne gelemez. Navigasyonsuz gelemez, ne dediği belli değil. Bazen böyle trafiği karıştırıyor.

Olmayacak yollara sokuyor. Davut Güloğlu’nun aday gösterilmesi Düzce’ye kıymet verildiği anlamına geliyor. Rahmetli Necmettin Erbakan hocamızın muhterem evladı Türkiye'de de güzel değerlere katkı sağlayacağına inandığımız Dr. Fatih Erbakan, Davut Güloğlu’nu uygun görmüş ama bu coğrafyayla hiçbir benzerliği yok.

Talih Özcan'a dedik ya, Özcan daha yerli çıktı. Düzce'de doğmuş, daha sonra gitmiş. Faruk Özlü de Düzce'de doğmuş, sonra 30 yıl dışarıda kalmış, sonra gelmiş memleketine hizmet ediyor. Düzce ile ne alakası var? Karadenizli ama yani Düzce'de Yeniden Refah Partisi’nden aday. Bilemiyoruz tabii bunu zaman içinde göreceğiz. Davut Güloğlu elbisesi buraya uymadı.

Ben de bir milli görüş rahle-i tedrisatından geçen bir kardeşiniz olarak milli görüşçü bu arkadaşlar, Özlü'nün burada yapmış olduğu konsere çok tepki vermişlerdi. ‘Sanatçılar geliyor, niye böyle oluyor, gençler kavga ediyor.’ diye. Sanatçı bir belediye başkan adayı var. Hem de Düzce ile hiçbir bağlantısı yok. Sapanca’da yaşıyor Güloğlu gitseydi Sakarya'dan aday olsaydı. Oy verilir mi verilmez mi bunu bilmiyoruz ama bildiğimiz bir şey var. Davut Güloğlu Düzce'ye güle güle geldi. Ne oldu sana diye başlar miting alanlarında o gençler şarkılarla türkülerle heyecanlarla güzel bir seçim atmosferi geçer. Milliyetçi Hareket Partisi'nden, AK Parti'den, muhafazakâr kesimden olup da çıkış yolu aramak isteyenlerin adresi Davut Güloğlu. Hayırlı olsun. Hayır bildiklerimizde şer, şer bildiklerimizde hayır vardır. İnşallah hayırlara vesile olur.

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce merkezde ve tüm ilçelerde adaylarını açıkladı. Gümüşova'da yol kazası olan Muharrem Tozan var. Bir de Yığılca da var, hasbelkader oraya gelmiş Rasim Çam var. O bölgelerde adaylarını açıklamadı. ‘Düzce Merkez’de Yılmaz Eser’ diyorlar. Varsa bu memlekete fayda olacağına inandığın, oyunu verirsin.

Yığılca’da 3 bin civarında seçmen var. Ama Düzce Merkez’de 25 binin üzerinde Yığılca’nın seçmeni var. Oradan yetişmiş kıymetli insanlar mutlaka vardır. Mesela bir Ahmet Bey var, 30 bin kişiye iş sağlamış. Türkiye'ye mal olmuş projeleriyle başarılı bir isim var. AK Parti'den belediye meclis üyeliği için aday adaylığı için müracaat etti. Bölgedeki insanların tabiri caizse temsilcisi olabilir.

Düzce'de çok değişik etnik gruplar var. Hepsinin temsilcilerinin bir yerde olması lazım. Ancak özellikle hafta sonu Abhaz Kültür Derneği’nin yemeğinde çok müthiş bir kalabalık vardı. Kalabalıktan birçok insan geri döndü. Talih Özcan orada çok enteresan bir konuşma yaptı. Faruk Özlü Abhaz Kültür Derneği için bina yapacağını, temeli için çalışma yapacağını söyledi. Talih Bey dedi ki ‘31 Mart'ta biz seçimi alacağız. Ondan sonra senin yaptıklarını tebrik ediyoruz, üzerine ekleriz.’ Dedi.

CHP, Düzce'de seçimi Rıdvan Bilgin’le muhtemelen kazanacağım diye sahaya girdi. Herkes iddialı ama iddiasız olan birisi var. O da vatandaş. Vatandaş bu dönemde doğru bildiği, inandığı şekilde hareket edecek.

Cumhurbaşkanı belediye başkanlarını açıkladı. İstanbul'da 3 dönem belediye başkanlığı yapmış Hilmi Türkmen Üsküdar belediye başkanı 4. dönemde aday gösterildi. Düzce'de bir algı vardı ya 3 dönem kuralı. Demek ki bu 3 dönem kuralı kalkmış. Çilimli'de Muhsin Yavuz’un, Beyköy'de Osman Kılıç’ın önü açılmış anlamına geliyor. Şehir entrikalarına kurban giderlerse onu ben bilmem. Çünkü biliyorsunuz milletvekili seçiminde 50 aday adayı sahaya çıktı. Maddi manevi harcamalar yaptı. Ama zaten liste 6 ay önceden yapılmış. Liste yapıldıktan sonra bunlar konu mankeni gibi sahada dolaştırılıyor. Çarşamba günü önemli bir açıklamamız olacak. Bir belediye başkan adayının aday olabilmesi için çok ciddi bir iddia var, bir itham. Önden nakit verdiği, arkadan senet verildiği gibi bir iddia var. Bunları teyit edelim çarşamba akşamı inşallah onu paylaşacağız.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;