Bugün (5 Temmuz) 663. Kırkpınar Güreşleri var. 663 yıl önce 40 tane pehlivan güreşmiş. Türk'ün Avrupa'ya vurduğu bir mühürdür. Bütün başpehlivanlara başarılar diliyoruz. Bütün güreşçilere başarılar diliyoruz. Nurettin Zafer vardı Düzce'den şampiyon. Yine Düzce'den Ordulu Mustafa Bük vardı. Türkiye'ye mal olmuş ve aynı zamanda da Hamit Kaplan olimpiyat şampiyonu vardı. Bunların olduğu bir coğrafyada yaşarken maalesef son yıllarda ata sporumuz olan güreşe gerekli ehemmiyeti gerekli asaleti göstermiyoruz. Güzel büyük pehlivanlar olmuşken, bir markamız varken bir değerimiz varken bu değerlerimizi maalesef son yıllarda asaletimizden birlikte yitirdik. Her şeyden önce asalet insanları yücelten ilim kültür içtimai ve zenginlik değil ahlak ve fazilettir.

Allah şu cuma gününde rahmetiyle muamele eylesin, sebep olduğu hallerden dolayı da uygun görürseniz ruhuna bir Fatiha okursunuz. Orhan Özdemir. Akçakoca’da mütevazi demirci. Akçakoca'da da Refah partisinden Belediye meclis üyeliği yapmış, mütedeyyin, mülayim yani toplumda komşuluk ilişkilerinde ve ticari ilişkilerinde istisna insanlardan bir tanesi. Bir evlat dünyaya gelmiş bu nesilden. Burhan Özdemir isimli bir evlat. Güreş meydanlarında cazgırlar derler. Aslında tarihimizin ve kökenimiz mesajlarını, tekerlemelerini ders gibi verirler. Pehlivanları sahaya salarken der ki ‘Her ananın doğurduğundan pehlivan olmaz.’ Allah herkese Burhan Özdemir gibi bir evlat, Orhan Özdemir gibi bir ata nasip etsin. Bu beyefendi iş insanı. Düzce'de Allah buna nasip etmiş, içtimai ve ekonomik olarak büyümüş. Türkiye'ye mal olmuş. Demirci babanın oğlu, gelmiş bu memlekete hayır hasenat, Akçakoca'daki camileri Düzce'deki birçok yere halılarından tutun Merkez Cami’nin yeniden yapılmasına kadar, Cedidiye Cami’nin minarelerinden tutun da birçok hizmetlerde bulunmuş. Son 3-4 yılda Akçakoca genelinde devletin yapmadığı yatırımı yapmış. Bu çok enteresan, hassas, çok kıymetli.

ORADAN ÇIKACAK DEVLET ADAMI MEMLEKETİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK

Orhan Özdemir Fen Lisesi var. Orada bu fen lisesini öyle bir hale getirmiş ki Düzce ilinde ve Türkiye genelinde birçok özel okulda ve devlet okulunda olmayan birkaç tane adım atmış. Dünyada yapay zekayla eğitim noktasında Orhan Özdemir Fen Lisesi ilk defa Düzce'de pilot uygulama yapılmış. Burada 400 kişilik bir konferans salonu var. Bizim vilayetimiz ve çevredeki büyük şehirlerde de o standartlarda bir yer yok. Dışarıdan gelebilecek öğrencilere karşı yatılı okul imkanı da sağlanıyor. Memlekete yapılan en büyük yatırım eğitim. Burhan Özdemir birilerine örnek olmalı. Her ananın doğuramayacağı bir yiğit. Turgut Özal Lisesi’ni ihale ettik, edemedik. Düzce'de muhtemelen Pekintaş firması yapacak. Herkese her hayrı her hizmeti nasip etmez Allah. Abdülhamit Han Beylerbeyi Sarayı’nda hapisken Çanakkale'den düşman saldırmaya başlıyor. O dönemin İttihat Terakkicileri geliyorlar Abdülhamid Han'a ‘Hünkarım bu düşman Çanakkale'ye doğru geldi. Biz payitahtı Karaman'a taşıyacağız, İstanbul'dan çıkacağız. Sizi de almaya geldik.’ Abdülhamit Han diyor ki, ‘Bizans Kralı Konstantin bile Fatih Sultan Mehmet dedemle savaşırken Bizans surlarında şehit oldu. Bana o şerefi vermiyor musunuz? Ben buradan ayrılmam, siz buradan ayrılırsanız, devletin ikbali geleceği noktasında Özgüven eksikliği olur, güç düşer. Buradan sakın ayrılmayın. Çanakkale'de yaptırdığım tabyalar var. Siz bunlara dokundunuz mu? Ben orayı öyle bir dizayn ettim ki dünyanın sonuna kadar oradan hiçbir deniz kuvvetleri ve ordu geçemez.’ Bunu niye anlattım?

ZEKİ, GELECEĞİ OLAN GENÇLERİN ADRESİ ORHAN ÖZDEMİR FEN LİSESİ

Allah Orhan Özdemir’e bir evlat nasip etmiş. Öyle bir eserler yapıyor ki öyle bir hizmetlere dokunuyor ki siyasetin haricinde devletin malıyla Yörük malıyla kurban kesmek kolaydır. Devletin bütçesiyle hizmet etmek kolaydır ama bunu çoluk çocuğunun rızkının parasını harcamak öyle her baba yiğidin harcı değil. Allah rahmetiyle muamele eylesin Orhan amca öyle bir güzel evlat yetiştirmiş ki bu ülke yaşadığı sürece o okullardan faydalanıp bu memlekete hizmet edecek evlatlar olacak. Dünya ve ahiretinin, neslinin, asaletinin bir nişanesi olarak kalacak. Bir Türk dünyaya bedeldir diyor ya Gazi. Oradan çıkacak olan bir tane bilim adamı, ilim adamı oradan yetişecek olan bir devlet adamı bu memleketin kaderini değiştirir. Düzce şimdi ben size soruyorum; Bu memleketten bir Avni Akyol, bir Necmi Hoşver geçti. Bu memleketin her tarafına ilmek ilmek dokunmuş. Düzceli kaç tane profesörün var? Düzceli komutanın var? Burhan Özdemir’in bu atmış olduğu adım, gençleri en üst safhaya taşıma gayreti belki 20 sene sonra belki 15 sene sonra bu okulumuzdan yetişecek bir değerle, bizim bölgemizin kaderini değiştirebilecek. Çünkü gerek kendi şirketi bünyesinde gerek MÜSİAD bünyesinde bu başarılı gençler burs, iş garantisi sunuyor. Zeki geleceği olan ve dünyada kendini, ailesini, ülkesini değiştirebilecek kabiliyette olan gençlerin adresi Orhan Özdemir Fen Lisesi. Bunun daha iyisini öğrenmek isteyenler okula gitsinler. Öncü Medya Haber Müdürü Canan Üstüner, oraya gitti, röportaj yaptı. Evladının istikbalini ve ikbalini gerçekten ilimle, bilimle, dünyayla, akademiyle yapmak isteyenlerini adresi Orhan Özdemir Fen Lisesi. İnşallah o okullardan, bizim okullarımızdan güzel insanlar yetişir. İnşallah bir Burhan Özdemir'le kalmasın. Düzce'nin Burhan Özdemirlere ihtiyacı var. Kefenin cebi mi var? Hepimizin girecek olduğu 2 metrekare bir yer. Bugün bir konsensüsle bu memlekette eğitime, ilime, bilime bu Özdemirler olmadığı sürece biz aynı yerimizde sayacağız.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;