İnsanlar doğduklarında ağlar, sevdikleri ise dünyaya geldiği için güler. Ama ölürken insanlar susar. Sevdikleri gidiyor diye ağlar. Ölümle doğum arasında bir çizgidir yaşam aslında. Ben ve meslektaşlarımızın sağlık konusunda eleştirdiği bir konu vardı. Kalp hastalığı çağımızın hastalığı.

Bugün kabul edelim, etmeyelim Düzce Atatürk Devlet Hastanesi sağlık kalitesi, sağlık hizmeti, insana olan saygı nispetinde değer noktasında, bırakın Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bölgedeki birçok hastaneden daha verimli, daha güzel, daha kaliteli. Tabii dışarıya gitmeyen bunun ne olduğunu bilmez. Düzce’ye sağlık alanında önemli bir hizmet kazandırıldı. Başta Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Ercan Öztürk'ün bu konuda ciddi gayreti var.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne anjiyo ünitesi kazandırıldı. Bu çok önemli, iyi bir gelişme. Birçok ildeki devlet hastanelerinde bu cihaz vardı. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi de bir ilk ve kalp-damar cerrahisinin önemli bir tedavi yöntemi olarak anjiyo ünitesi kazandı. Kalp krizlerinde ilk müdahaleyi yapabilecek adım atıldı. Başta İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’a, Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Ercan Öztürk’e ve burada emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyoruz. Yaşam kalitemizi, sağlık kalitemizi arttırma adına atılan bu adım Düzce’mize hayırlı olsun.

Kalp rahatsızlığı olan, kalp krizinden dolayı hastanelere giden insanlar çaresiz ve aciz hallerinden kısmen kurtuldu. Sebep olandan Allah razı olsun, güzel bir hizmet oldu. Milletvekili Ayşe Keşir, Ercan Öztürk ve İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ı tebrik ediyorum. Dr. Yasin Yılmaz hakikaten bir gönül insanı olarak atom karınca gibi gece-gündüz insanların sağlıklı kalma hakkını verebilmek için çalışıyor. Büyük bir mücadele veriyor. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nin başhemşiresinden başhekimine kadar tüm çalışanları da hakikaten fedakar bir mücadele veriyor.

Bu yatırım için emeği kim verdiyse, gayreti kim gösterdiyse teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. İnsanımıza yaşam kalitesine, sağlık kalitesine atılan her adımda bu mücadelenin içinde olanları bir daha, bir daha tebrik ediyorum. Nasrettin Hoca'nın bir hikayesi var. Eşekten düşmüş. Herkes başına gelmiş ‘Ne oldu hocam?’ diye. Hoca demiş ki, ‘Az gidin başımdan. Eşekten düşen biri varsa o gelsin, o anlar benim halimden.’ Buradaki insanlar çok mağdur oldu. Ben de yıllar önce validemi burada değil başka bir yerde tedavi ettirmiştim. Kalp önemli bir şey. Daha hayırlı hizmetleri, daha güzel müjdeleri biz bekleyelim.

Siyaset için bu akşam (20 Aralık) çok önemli bir toplantı olacak. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Ercan Öztürk ile AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu bir araya gelip son rötuşları atacaklar. Hangi ilçede, hangi beldede kimi belediye başkan adayı görme tespitinin son aşaması netleşmiş olur. Mayıs ayında milletvekili aday adayları piyasaya çıktığında zaten bir yıl önceden isimler belirlenmişti. Millet çıktı sahaya ama aday adayları ondan önce zaten belirlenmişti. Şu anda da belki belirlendi. Onu da bilmiyoruz ama belirlenmeyen bir şey var, vatandaşın iradesi. Vatandaş kime nasıl oy verecek? Onu zaman gösterecek. Bugünlerdeki toplantılardan sonra şekillenecek. İttifak olacak mı, olmayacak mı? Olacaksa hangi ilçede, hangi merkezde ittifak olacak mı? İttifak ortaya çıktıktan sonra bütün dengeler altüst oldu. Aday adayı olanlar, bu işe temayül edenler gönül verenlerin bir anda modları düştü.

MHP ittifaka katılacak mı? Düzce'de kamuoyunda ses getirebilecek bir aday noktasında bir çıkış da yapamadılar. Eski Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile görüşüldü. Olmadı. Eski Belediye Başkanı İsmail Bayram'la görüşüldü. Ondan da bir netice çıkmadı. Herhalde bir güvensizlik var. Birileri birilerine güvenmiyor. 50 kişilik ekip var. En son aday bulamazlarsa Milliyetçi Hareket Partisi'nin İl Başkanı İlhami Caboğlu orada aday olur. Ama şu anda kamuoyunda ses getirebilecek, masadaki hesapları altüst edebilecek bir aday profili üzerinde bir aşama kaydedilmediğinden ittifak olacak mı, olmayacak mı hala belli değil. Tabii ben müneccim değilim ama sahadan aldığım tecrübe ile konuşacak olursam, Düzce'yi Başkan Dr. Faruk Özlü'nün yaptığı hizmette sıkıntı yok. Bir şehir içi otobüsleri eleştirisini bir kenara bırakıyorum. Onlar da çözülmek üzere.

İttifaka da gerek yok. İttifaka da ihtimal vermiyorum. İttifak söylentileri özellikle ilçelerde birçok dengeyi altüst etti. Partinin adayı ‘İttifak olursa ben yokum.’ dedi. Herkesin modu düştü. Aday adayları, ‘İttifak varsa biz bu sahaya niye çıktık?’ diye serzenişte bulundu. Bir an önce bu işin şekillenmesinde fayda var. İttifaka Düzce merkez başta olmak üzere birçok yerde AK Parti'nin ve belediye başkan adaylarının pek ihtiyacı yokmuş gibi görünmüyor. Zaten AK Parti şu anda Düzce'de 5 tane yerde var. 10 tane belediye var. Düzce Merkez, Çilimli, Beyköy ve Gölyaka’da AK Parti mevcut adaylarla devam ettiği zaman çantada keklik demeyelim de çok kuvvetli bir ihtimal kazanacak. Diğer yerlerdeki dengeler ne olur bilmem.

Düzce merkezden Yığılca’ya bir aday çok oy taşımış. Örneğin Akçakoca’da 2 bin 500 oy, şehir merkezinden köylere çıkmış. Tabii seçimlerde bir etken, bir denge ama hepsinin kararını partilerin genel merkezi verecek. Ölçüleri şu; kiminle kazanacaksak yola devam edeceğiz.

Magazin bu ara çok gündemde. Bir resmi kurumun üstteki amiriyle alttaki memuru bir masaj salonunda karşı karşıya gelirse ne olur? O memur oradan gider mi, gitmez mi? Düzce'de bu yaşandı biraz daha netleşsin önümüzdeki günlerde bunu anlatmaya çalışacağız.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;