AK Parti’nin 4 ilçe başkanı istifa etti. Görüşmeler başladı. Koordinatör milletvekili geldi, görüşmeleri yapıyor. İlçe başkanları siyaseti bir makama gelmek için yapar, İl Genel Meclisi’nde olmak için, Belediye Başkan Adayı olmak için. Belediye Başkan Adayı olmak için yaptılar.

Ayşe Keşir, Düzce’de ne derse o olur. AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı, Milletvekili. Ercan Öztürk, Ayşe abla ne derse onu der. Algı bu biz bilmiyoruz tabi parti içerisindeki sistem nasıl oynar. Beceriklilik önemli değil, Ayşe ablanın nerede gördüğü önemli, Düzce için de geçerli. Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Selim Metin, İl Özel İdare’de Genel Sekreter olacak diye konuşuldu ama sonuç alınamadı. Eski Rize Milletvekili, Şevki Yılmaz’la Düzce Belediye Başkanlığı için görüştüğü gündeme düştü. Şevki Yılmaz, Sayın Cumhurbaşkanı’yla Selim Metin için Düzce Belediye Başkanlığı noktasında görüştüğü gündemde.

Mehmet Keleş, AK Parti’de siyaset yaptı, görevden alındı ama niye görevden alındığını kimse bilemedi. Boğaziçi mezunu İbrahim Caboğlu’yla inanarak MHP’den aday adayı oldu. Ümit Yılmaz’ın manevrası İlhami Caboğlu’nun Boğaziçi mezunundan aldığı tecrübelerle güttüğü siyasetten dolayı Mehmet Keleş olması gerekeni olamadı ama MHP harekete geçmişti, tabanı umutlandırmıştı Milletvekilliği noktasında ama o da olmadı, MHP’den yollarını ayırdı, İYİ Parti’den Belediye Başkan Adayı diye söyleniyor. ‘Partiden partiye geçilir mi?’ denildiğinde de Mehmet Keleş gönüllerdeki bir isim. AK Parti’de yer bulamadı, MHP’deki ayak oyunlarına öngörüde bulunamadı Düzce’ye de hizmet etmek istiyor. AK Parti’nin içerisindeki AK Parti’de MHP’nin içerisindeki konu mankenleriyle beraber AK Parti’nin baskısıyla Milletvekili Adayı olamadı, büyük ihtimalle İYİ Parti’den aday olacak.

CHP Milletvekili Talih Özcan’a, ‘ithal, talihsiz’ diyen oldu ama Özcan bugün İstanbul Caddesi’nde vatandaşlarla sohbet ediyor. Caddeyi görmeden, sokağa inmeden hüküm verenler bu işte biraz yanacak gibi.

Özcan, ‘Düzce Belediye Başkanlığı’nı alacağız.’ diyor. Dr. Faruk Özlü figürü var. MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun Faruk Özlü’ye gidip ‘İttifak yapalım.’ dediği söyleniyor. AK Parti’yle MHP Düzce’de ittifak yaparlarsa yaklaşık yüzde 70 oy var. Yüzde 30 mu büyük yüzde 70 mi? Önceki dönemde MHP, İYİ Parti aday çıkardı. Dr. Faruk Özlü yüzde 47’yle seçilmişti, yüzde 39 İYİ Parti almıştı, yüzde 21 MHP almış. İYİ Parti’nin CHP’nin peşine takıldığı gibi MHP’de AK Parti’ye ittifak yapalım diyormuş, seçim bitti. Dr. Faruk Özlü’yle devam edilecekse veya edilmeyecekse adayın kesinlikle burada seçimi tek başına kazanacağı anlamına geliyor.

AK Parti’den Hasan Şengüloğlu ve Hakan Kuşçuoğlu’nun ismi belediye başkanlığı için geçiyor.

Siyasetin suyu yavaş yavaş ısınmaya başladı. Yarış yapılsın Düzce kazansın, Düzce’yi ilçe teşkilatıyla, iliyle şekillendiren Ayşe Hanım’ın Düzce’de Faruk Bey’in kendi vizyonuna yakışır bir pozisyona geçmesi durumunda Ayşe Hanım’ın Düzce’ye belediye başkanlığı yapması gibi bir vefa borcu var.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN