Hafta sonu AK Parti’nin 28. Dönem Milletvekili Aday Adayları toplantı yaptılar. Bu Düzce’de bir ilk. Milletvekilleri, milletvekili aday adaylarını davet edip ‘hepiniz bu davaya hizmet ettiniz, ekonomik olarak bağış yaptınız, siz de dahil oldunuz, güzel bir birliktelik olsun’ mantığıyla beraber çağırabilirlerdi, çağırmadılar. İl Teşkilatı, aynı şekilde ‘Size teşekkür ediyoruz, 2 milletvekili sizin sayenizde seçildi. Bundan sonra hepimiz bir olacağız, birlikte olacağız.’ diyebilirlerdi, demediler. Düzce’de ilk defa milletvekili aday adayları bir sebepten toplandılar, toplanmalarının dahilinde de her ay toplanıp istişare edeceklerini öğrendik. Bu Düzce siyaseti için çok güzel bir adım. Bunu CHP’liler de MHP’liler de yaparlarsa gerek milletvekilleri adayları- MHP’nin milletvekili adayı kalmadı- CHP’li adaylar, belki hep beraber yaparlarsa, ortak deklarasyon yayınlarlarsa, beraber hareket ederlerse hem milletvekillerini hem Düzce siyasetini hem siyasetçileri en güzel şekilde dizayn edebilirler. Özkan Çakır’ı ve oraya katılan herkesi tebrik ediyorum.

Hafta sonu 15 Temmuz gecesinin hatırlanmasının sonrasında Resmî Gazete’de yayımlanan bir genelgeye göre benzine 6 TL zam geldi. Emekli diyor ki, ‘15 bin TL’lik emekli maaşını kabul etmediniz, maaş az oldu.’  Bir insan 40 sene çalışıyor, 40. sene emekli oluyor. 40 senede işin, gücün, birikimin yoksa sadece emekli maaşına kalmışsan sen daha yaşama. 40 senede hiç kimseye faydan olmamış sonra ‘Maaşı ben az alıyorum.’ Yine de çok fena da değil emekli maaşları. ‘Emekli maaşları yükselsin, asgari ücret yükselsin, 300 bin TL’lik daireler 1,5 milyon olsun, 500 bin TL’ye araba alacaksın 800 bin TL’ye üç gün sonra satacaksın, bunlar yükselecek, en iyi arabaya bineceksin, mazot fiyatları artmasın, ekmek fiyatları artmasın.’ Nasıl artmayacak? Hayatta mutlu olmak için ya imkânlarını artıracaksın ya isteklerini azaltacaksın. Bugün Türkiye’de bana göre biraz abartılmış bir hâl var; sosyal yardım ve sosyal devlet. Devletin o kadar müthiş sosyal yardımları var ki sosyal devletçilik anlayışı altında, bunların hepsi olacak. Yolunu devlet yapacak… ama zam mı, gelecek. Neye göre zam olacak? Türkiye’de şu andaki iktidar, 20 yıldan beri iktidar, şimdi muktedir oluyor, devletin şimdi sahibi oluyor. Bu sistemi bize kurduranlar yönetenler yıllardan beri muktedir olanlar, şu anda ekonomiyle de oynadılar.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir lafı vardı; ‘Avrupa’dan 300 milyar dolar buldum.’ 15 bin TL emekli maaşı, ikramiyeler… vaatler güzeldi. Bu parayı Yahudilerin, İngiliz’in elindeki Londra Borsası veriyor. Siz bu adamların verdiğinin daha fazlasını almadan para verdiğini gördünüz mü? Parayı nasıl bir bedelle ödeyeceğimizi hiç hayal ettiniz mi? biz bu ülkenin başbakanların, cumhurbaşkanlarını, itelenerek, aşağılanarak gördük. Biz birtakım külfetler ödeyeceğiz ama nimetleri de olacak. Asrın depremi olmuş, hani çok insandık ya, hani çok yardımseverdik ya… 80-100 milyar dolarlık orada bir sıkıntı var. Nasıl aşılacak bu? Sen burada sefayı yaşayacaksın, onlar sefayı yaşayacak, öyle mi? Öyle bir şey yok. 6 lira mı, bir altı lira daha olsun. Oradaki insanlar da memleketin halinin düzelmesi için ne gerekiyorsa yapsın. Ben Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a inanıyorum ve güveniyorum. Türkiye’nin geneli de inandığını ve güvendiğini gösterdi.

Akçakoca’da Döngelli köyü var, 25 dakika Akçakoca sapağından dönemedim, araç kuyrukları var. Hani benzin 35-40 liraydı?

Suratında 2 bin TL’lik makyaj olan, üzerinde 5-10 bin TL’lik kıyafet olan, ‘hükümet, zamlar…’ diyor.

Hafta sonu Akçakoca’da Optimal firmasının sahibi Burhan Özdemir’in sponsorluğunda Akçakoca Belediyesi bir festival düzenliyor. Güzel bir organizasyon. Festivalde de insanlar stresini atar. Her gün eleştirdiğimiz Okan Yanmaz’ı burada tebrik ediyorum, güzel bir organizasyon yapmış. Hepimiz hafta sonu Akçakoca’ya kaçıyoruz. Gerek emniyet ve asayiş noktasında gerek hastane noktasında, hastanede tek bir tane acil doktoru var. Nüfus 4-5 katına çıkıyor, festivalde bu hafta içinde daha çok çıkacak. Sayın Vali’m başta olmak üzere, Sağlık İl Müdürü Sayın Yasin Yılmaz’a ve Sayın Emniyet Müdürü’ne sesleniyorum. Asayiş ve can güvenliği noktasında Akçakoca’ya gerek sağlık gerek polis gerek savcı gerek doktor ve hemşire noktasında lütfen katkı sağlayın, orada çok kötü bir hâl var. Sonra ‘Niye haber yapıyorsunuz?’ diyorsunuz. Baştan söylüyorum, orada sıkıntı var. Acilde insanlar derdine derman ararken burada doktor azlığı var. Özellikle de festival döneminde ve bu hafta yoğunluğunda, temmuz sonuna kadar buranın çözüme kavuşturulması lazım.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN