30 Ağustos, bir milletin dirilişinin, bir milletin devlet olduğunun ve olacağının, yenilmeyeceğinin, yenilemeyeceğinin tarihi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda ecdadımızdan ahirete intikal eden tüm büyüklerimize, şehitlerimize, gazilerimize Allah rahmetiyle muamele eylesin. Mızıkalarla davullarla zurnalarla değil, ecdadı ve 30 Ağustos ve ondan önceki dönemlerde bu toprakları bize yurt eden ecdadımızı rahmetlerle analım.

Öncü Medya, Düzce’nin gözü, kulağı, sesi, soluğu. Sarsılmaz Silah Sanayisi’nin eski Vali’miz Sayın Zülkif Dağlı ve Milli Eğitim Müdürü’müz Murat Yiğit döneminde imzaladığı bir protokolden bahsetmiştik. oncurtv.com da detayları var.

Protokolde, ‘Yer gösterildikten sonra 120 gün içerisinde inşaata başlanıp, proje başlama tarihinden en geç 18 ay sonuna kadar teslim edilecek.’ yazıyor. 32 derslikli okul, bu söz verilmiş ama biz; ‘Turgut Özal Lisesi’nin öğrencileri, Turgut Özal aile birliği, ideolojik, siyasi hepsi var, tertip var içerisinde.’ Buradayız. Bir söz verilmiş, kimse buna bakmıyor. 32 derslikli Turgut Özal okulu kadar gayet güzel bir okul. Okula ‘Sarsılmaz Aliş’ ismi verilecek. ‘Biz maddi, manevi, içtimai değerlerle değerleneceğiz, ekonomik, içtimai olarak büyüyeceğiz, bakanlar, cumhurbaşkanları, valiler bize hizmet edecek, teşviklerden faydalanacaksınız’, iş bu millete vermeye gelince görmedik duymadık unuttuk yapacaksınız. Eski valimiz Zülkif Dağlı’dan sonra 3. valimiz geldi ama biz hala Turgut Özal okulunun meselesini bitiremedik ve bunu devamlı siyasetçilere, milletvekillerine, belediye başkanlarına, il başkanlarına yıkmaya çalışıyoruz. Ey Düzceliler Sarsılmaz’ın 2017- 2018 yılında Düzce’ye okul yapmak için protokol yaptığını şimdi duydunuz. Sarsılmaz yetkilileri siz duymuşsunuzdur. Nerede okul, inşaat, inşaatın yeri? Bu millete hizmet etmeye çalışan siyasetçileri eleştirmek çok kolay ama burada Düzce’nin geleceği noktasında bir anlaşma yapılmış. “Adam sözünden at yularından tutulur” demişler, sizi nereden tutacağız? Sadece Sarsılmaz değil; Mustafa Aycan, Aycan Fındık. Düzce’de ekonomik ve içtimai olarak hali vakti yerinde. Beyköy tarafında bir santral yaptı, bazı kurallara uygun olmadığını biliyor, dönemin valisi Vasip Şahin, oradaki belediye başkanına, ‘Başkan, bunlara yardımcı olalım’ diyor. Belediye Başkanı yaptıklarının doğru iş olmadığını söylese de ‘Kanuna ve yasaya aykırı olmayanları yapalım. Bu adamlar bize söz verdi okul yapacak’ diyor. Mustafa Aycan santraldeki yaptıkları için okul yapma sözü veriyor devletin valisine. Vali devletin temsilcisidir. Cumhurbaşkanı’nın temsilcisidir. Valiliye gösterilen saygı devlet ebedi müddete gösterilir. Mustafa Aycan, nerede bu söz? Ben kendisine sordum bize bir cevap vermedi. ‘Siz benim işlerimi kolaylaştırın, devletin asaletini bana yaşayın ben de bu kolaylıklardan sonra devletime olan asaletimi, hassasiyetimi görevimi, okulla göstereyim.’ Demiş. Nerede Mustafa Aycan okul?

‘Faruk Özlü okula gelmiş birilerine bir şey demiş’ Faruk Özlü’nün işi değil Düzce’deki okul, Milli Eğitim Bakanlığının işi. Sayın Bakan’ımız mutlaka bu konuları bilecektir. Mustafa Aycan ‘Ferrero’ denilen firmanın Düzce’deki sağı solu. Allah zenginliği dilediğine, ilmi dileyene verirmiş. Bu işlerde Burhan Özdemir’i örnek alın. Ekonomik olarak belki sizinle bir araya gelemez ama insan olarak bu millete vermeye çalıştığı her şeyi veriyor. Çok ciddi yatırımları var ama Düzce’den almadan veriyor. Sizin gibi alarak vermezlik etmiyor. Düzce’nin fındığında fıstığında ticaretinde her türlü imkanlardan faydalanın devlete verdiğiniz sözü yerine getirmeyin. Ne hale geldik. Şu anda devlete verme zamanı. 13 il yıkılmış, okul tartışması var. Gittiğiniz zaman valilik makamında belediye başkanı makamında veya bakanlık makamında anılıyorsunuz biliniyorsunuz ilgi görüyorsunuz. Bu ilgi güzel değil mi? Ben bir Düzceli olarak Sarsılmaz’ın ve Aycan Şirketler Grubu’nun Düzce Valisi’ne ve Düzceliler’e verdiği sözün tutulmasını bekliyorum ve bu işin takipçisi olacağını herkesin bilmesini istiyorum. Vatan, millet, imkan olmadan malın, imkanın olsa ne olur. Devlete verilen sözün de yerine getirilmemesinin de izahını bizi izleyen ve dinleyenlere bırakıyorum. Ayçan ve Sarsılmaz, lütfen devlete verdiğiniz sözü yerine getirin.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN