Millet bahçesi olsun diye belediyeye tahsis ettirildi. 2017-2018’de senelik fiyatı 23 bin TL. Temizliğini suyunu yaşanılabilir bir alan haline getirildikten sonra Gümüşova halkı ‘Ahmet Azap sen bu işi başaramadın.’ deyip Muharrem Tozan’ı belediye başkanı seçiyor. Muharrem Tozan aslında yol kazası ne hacıya ne camiye faydası olmayan bir adam. Partisiyle de sıkıntılı, İYİ Partililer’le poz verir AK Parti, Doğru Yol, MHP, İYİ Parti arsında dönen birisi. Başkan 23 bin TL’yi senede çok görüyor. Tahsisten vazgeçiyor, Orman Genel Müdürlüğü yine kiralamaya çıkarıyor. Muharrem Tozan’ın mı Ümit Yılmaz’ın mı İlhami Caboğlu’nun mu eli mi dokunuyor bilmiyoruz. Belediye Başkan Yardımcısı olan Kenan Sümekçi bu alanı alıyor. Belediyenin veremediği hizmeti merkezde belediye başkan yardımcısı neyin niyetini yaparak alıyor bilmiyorum. Her insanda bir şey bulan herkesi eksik gören başta Düzce’nin hiçbir valisiyle hiçbir belediye başkanıyla uyum sağlayamayan Muharrem Tozan, millet bahçesinden nasıl vazgeçtin? Düzce’de millet bahçesi olmayan tek yer Gümüşova. 23 bin TL çok para mı belediye için? Milyonları, valinin bile altında olmayan, Düzce’nin en küçük belediyesinin altında olan arabaya vermeye kıydın da ayda bin 900 TL’ye gelen bir yeri insanlara vermedin. Belediye ne iş yapar? İnsanlar burada otursun. İşletemiyor muydun? Beyköy Belediye Başkanı’na bak. Muhteşem bir yer yaptı. Kaledibi harika bir yer. Ona da mı aklın yetmedi? Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye sorsaydın. Aydınpınar, Mutfak Sanatları Merkezi, Erguvan Sosyal Tesisleri işletiliyor. Görüşmüyor musun? Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’a sorsaydın. Güzeldere Şelalesi’ni muhteşem bir şekilde işletiyor. Makam arabasının masrafına katlandın da insanların yorgunluğunu atması adına 23 bin TL’yi belediyeye kıyamadın mı? Partiden partiye giren, doğruluktan bahsettiğin zaman peygamber misali kendini tanıtan zavallı bir başkan. Sümekçi işinin nasıl olduğunu bize izah etmeyebilirsin farklı farklı mesajlar da verebilirsin ama nasıl alındığını kamuoyuna açıklamalısın. Sen açıklamazsan MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu; Muharrem Tozan buradan niye vazgeçti ne kadar bir tesadüf ki belediye başkan yardımcısı aldı burayı. ‘Kamunun malı böyle peşkeş çekilir mi?’ diye bunu senin açıklaman lazım ya da o dönemin milletvekili Ümit Yılmaz’ın açıklaması lazım.

‘Adam sözünden at yularından tutulur.’ Turgut Özal Lisesi yerel değil genel iktidarın sesidir, milletvekillerinin, bakanlığın meselesidir. Faruk Özlü Düzce’ye bir şeyler katayım diye uğraşıyor, oraya gitmiş, ithilafın içine düşmüş ve Turgut Özal Lisesi’nin hesabını vermek Faruk Özlü’ye düşmüş.

Türkiye’de savunma yatırımları ve ülkenin geleceği adına özelleştirilerek güçlendirilen birçok firmalar var. Bir tanesi Sarsılmaz firması. Stratejik yatırımlar var. 2017 senesinde bir okul protokolü imzaladı. 6 sene geçti. Devlet ve imkanları savunma stratejileriyle birlikte bu ve buna benzer şirketlere destek veriyor. Verilmeli ama Düzce’de okul konusunda sıkıntı var. Sarsılmaz imzalamış ne okul var ne yeri var ne adı var. Bazıları da diyor, ‘Dr. Faruk Özlü’yü yedirmeyiz.’ birisi diyor ki, ‘Yiyeceğiz.’ Dr. Faruk Özlü sizin masanıza düşmez. Faruk Özlü’nün yaptıkları yapamadıklarından fazla.

İnsanın yaşaması için önce insan olduğunu bilmesi lazım. İnsan olduğunu bilmesi içinse eğitilmesi lazım. Akçakoca’da Burhan Özdemir isimli hayırsever bir iş insanı var. Akçakoca Fen Lisesi tadilatta. Okulların açıldığında da açılışı var. Kendi insanınızı sevmezseniz maddi manevi içtimai olarak güçlendirmezseniz birilerinin sözünü tutmasını beklersiniz ama güçlendirirseniz kendi insanınıza çorbada sizin de tuzunuz bulunsun dersiniz.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN