Son bir haftadır Türkiye'nin yüreği yanıyor. Büyük devlet olmak, büyük devletler liginde olmak yani bulunduğunuz bölgede kurulan oyunun içinde bir figüran olmaktan çok oyun kuran, oyun bozan pozisyona geldiğinizde başınıza her türlü bela ve musibeti salmak isterler. Şırnak'ta geçici üst bölgesinde şehit olan askerlerimizi Allah rahmetiyle muamele eylesin. Bu memleketin bekasını korumak adına can veren tüm şehitlerimizi rahmetle analım. Bu küçük bir oyun değil, çok büyük oyun. Çünkü bu coğrafyada 1,5-2 milyara yakın İslam aleminin tek lider ülkesi Türkiye'nin çıkardığı sesi bize farklı şekillerde bedel ödettirmeye çalışan güçler var. İsrailli bir yetkili diyor ki ‘Kuzey komşumuz bizim canımızı sıkıyor.’ Daha canınız çok sıkılacak. Dışarıdaki bu gelişmelerden ülkenin bekası ve mukadderatı noktasında hain eylemler hakkında biz kendi içimizde söylemlerimizi ve yaklaşımlarımızı çok dikkatle kullanmamız lazım.

AK Parti’nin Beyköy Belde Başkanı Osman Yavuz, şehitlerin olduğu gece bir paylaşım yapıyor. Duygularından bahsediyor ama çok siyasetten, etikten, edepten hayadan çok uzak. Diyor ki ‘CHP'ye Beyköy seçimlerinde yüzde 24 oy veren O çocukları şehitlerin kanıyla boğulun.’ Şimdi Beyköy'ün yüzde 24'ü senin bahsettiğin insanlardan mı? Türkiye'de CHP'ye oy veren veya Düzce'de CHP'ye oy veren insanlar senin dediğin O çocuklarından mı? Böyle bir ifade olabilir mi, böyle bir siyaset olabilir mi? Bu ne kadar cahil, cühela, yol-iz bilmez bir halde kullanılmış bir ifade. Ondan sonra da bir açıklama yapıyor ama iş işten geçmiş. Birilerinin istediği cahil, cühela birtakım ifadeler. Bir iktidar partisi belde başkanının, beldede CHP’ye yüzde 24 oy vermiş insanlara bu şekilde çok ağır bir dille itham etmesi çok yanlış. AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu’nun, Osman cahili ile ilgili yapmış olduğu bu paylaşımın gereğini yapacağına inanıyorum. Ama nasıl yapacak, yapamaz ki akrabalık var. Yani soy isimler değişik ama akrabalık var. Nasıl yapacak onu da bilmiyoruz.

İş bilenin de kılıç kuşananın. Bir senaryo var. Özellikle de Akçakoca bir çıkmaza girdi. Cumhur İttifakı'nın AK Partili ile Milliyetçi Hareket Partili yüzde 7,5 oy oranı olan bir belediye başkan adayı var. Karışık bir durum var. Fakat burada Nevin Gökçek’in adı geçiyor. Ankara eski Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Akçakocalı. Bizim de hemşehrimiz olan bu hanımefendi iyi bir insan ama Akçakoca'nın mahallesini bilmez, insanını tanımaz. Memleketine faydalı olmak için bayağı bir mücadele veren Nevin Gökçek’in ismi burada anketlere giriyor. 6 aday adayı var. AK Parti'den pırıl pırıl aday adayı olmuşlar. Hepsi de birbirinden kıymetli adaylar. Bir senaryo kurmuşlar, Nevin Gökçek AK Parti’den belediye başkanlığına aday olsun. Eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici de yanına kontenjandan girsin. Osman Cumhur’u da monte edelim. Nevin Gökçek, Ankara'dan işleri takip etsin. 6 aday adayı günlerce maddi, manevi, içtimai çoluk çocuğun vaktinde naklinden alıp mücadele veriyor.

Bu nasıl bir aymaz, akıl almaz bir siyasettir. İzahı yok, aday adayı olmamış, olunmamış. Anketlere isimler konuluyor. Karşındaki adamı niye bu kadar büyütüyorsun? Yaptığın anketlerden netice ne çıktı, bilmem ama siyasi bir aymazlık, siyasi bir cehalet. Nevin Gökçek hakikaten memleketimizin insanı ama Akçakoca’da aday olup olmayacağı belli değil. Sosyal medyadan Akçakoca'nın fotoğraflarını paylaşmakla adaylık olunur mu? Ama olursa ne olur? Nasrettin Hoca'nın hesap ‘Bu deniz bu mayayla yoğurt olur mu?’ Yazık. 6 aday adayının gece-gündüz, 7/24 verdikleri mücadelede kendilerini anlattıklarına yazık.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı’ndan aldığımız bir bilgi, 4 isim Ankara'ya gönderildi. Dört isimden biri bu hafta içinde açıklanacak. Dananın kuyruğu koptu kopacak. 18 Ocak'ta da AK Parti'nin ertelenen aday tanıtım toplantısı Ankara'da yapılacak. İlçe adaylarının açıklanmasını bekliyoruz. Hayat niyetle nasip arasında yaşanırmış. Nasibinde olanlar halisini görürler. Bu hafta baya bir hareketli geçecek. İbrahim Aykut geçen hafta bu stüdyolardaydı ve dedi ki ‘Konuralp’in ilçelikten alınmasında FETÖ parmağı var.’ Faruk Özlü’den Konuralp’in yeniden ilçe yapılmasını istedi. Bu ifadenin çok su kaldıracağına inanıyorum.

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN;