Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İstanbul'da Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Düzce Belediye Başkanı Adayı olarak açıklandı. Hayırlı, mübarek olsun. Açıklandıktan sonra saat 20.30'da Gölyaka gişelerinde bir karşılama merasimi düzenlendi. Burada çok değişik yorumlar başladı. ‘Niye böyle oluyor, olmuyor?’ diye. Ama bu karşılamada bir şey eksikti. Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Ahmet Mutlu danayı almadı. Cahit Aydın danayı kesmedi. Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz dua etmedi. Hiçbiri yoktu. Tabii latife olarak söylüyorum. İyi bir heyecan vardı, bir karşılama yapıldı.

İşin özüne baktığınız zaman iktidar olmanın bir nimeti var, muhalefet kalmanın da bir külfeti var. İnsanlar sevindi, vatandaş sevindi, partililer sevindi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün Düzce'ye kattığı şeyler var. Bizi de eleştiriyorlar sosyal medyada veya yorumlarda. Eleştirebilirsiniz gayet doğal ama Başkan Özlü'nün nimeti belli. Bugün (8 Ocak) çıkan bir haberde bin 300 Euro civarında Avrupa Birliği fonundan hibe olarak Düzce Belediyesi'ne para kazandırıldı. Başkan Özlü Mobilyacılar Sitesi için 300 dönüm bir yer kazandırdı. Basit gibi görünen ama çok büyük şeyler. Netice itibariyle Başkan Özlü, Düzce'ye bir şeyler katıyor.

Bugün (8 Ocak) Düzce’ye Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu geldi. Kültür Merkezi’ndeki bir çalıştaya katıldı. Daha sonra Düzce'de farklı temaslar yaptı. Düzce Belediyesi'nin başında Dr. Faruk Özlü’nün olmadığını varsayın. Muhalefetten bir belediye başkanı olsa programlara dahil bile etmezler. Ziyaret bile etmezler. Bir devlet tecrübesi var. Bürokrasi var. Bakanlık var, milletvekilliği var, belediye başkanlığı yeni açıklandı. Önünde bir 5 sene daha var. Bu nimet. Bunu söylediğimde, ‘Sen Dr. Faruk Özlü’yü niye övüyorsun?’ diyorlar. Başkan Özlü’nün Gölyaka Gişeleri’nde karşılandığı akşam dikkatimi bir şey çekti. Trol çetesi gibi sürekli olumsuz yorum yapıyorlar. İnsanlar görsün diye olumsuz mesajlar yazıyorlar.

Ben bugün açık ve net söyleyeyim, Dr. Faruk Özlü'nün Düzce'de hayata geçirdiği ve yeni dönemde uygulamak istediği büyük projeler var. Bu projeler arasında sadece şehir içi ulaşım yani toplu taşımada çok büyük sıkıntı var. O da bir şey yapıyormuş gibi görünen işin başındakilerin beceriksizliğinden kaynaklanıyor. Özlü’den değil tamamıyla çevresindeki iş bilmezlerden doğan bir mesele. Vatandaşları telefon direği gibi orada dikiyorlar. Yeni otobüsler alındı. Çok uzman olan adamlar var. Ben uzmanın, kılın, tüyün lafına bakmıyorum. ‘Vatandaş rahat edebiliyor mu, rahat yolculuk edebiliyor mu, zamanında araba geçebiliyor mu?’ ben ona bakıyorum. Bu konuda eleştirebilirsiniz ben de eleştiriyorum. Onun haricinde bir tane söyleyin Dr.  Faruk Özlü ile ilgili, bir daha belediye başkanı olmaması ile ilgili veya oy verilmemesi ile ilgili bir şey söyleyin. İsmi açıklandığı zaman niye bu kadar coşkuya kapılıyorsunuz? Eleştirilerin altını dolduracak bir şey söyleyin.

Herkesin bir hesabı var. Hesabına uymayan, menfaatine uymayan, işine gelmeyen, beklentilerine uymayan kişiler Dr. Faruk Özlü’yü eleştiriyor. ‘Bu kadar çok övüyorsun, ne alıyorsunuz?’ diyorlar. Burada bir belediye başkan yardımcısı var. Onun bir makam şoförü var. Maaş alıyor, şirketlerden alıyor. Bugün medya kuruluşunun toplam bir yıllık ilan veya dolaylı yollardan belediyeden aldığımız ilan dahil olmak üzere hepsi bir belediye başkanının bir aylık masrafı bizim bir yılda aldığımıza eşdeğer bile değil.

İnsanlar işkembelerinden baktığı için vicdanıyla bakan insan sayısı çok az. İmanıyla bakan, insan sayısı çok az ama cüzdanıyla bakan insan sayısı çok. Bizim gerçekten yapılan hizmetlerde, faydalı hizmetlerde her kim olursa olsun, ne olursa olsun biz bunun arkasında duracağız. Şehir içi ulaşım konusunda sorun ciddi çünkü işin başındaki arkadaşlar bir iş yaptı gibi görünüyor, yapmıyorlar.

Geçtiğimiz birkaç gün önce bir yakınım aradı bir cenaze var. Allah rahmet eylesin amcanın biri ölmüş. Taziye çadırı istiyorlar. Geç vakit belediye başkan yardımcılarının birine WhatsApp'tan yazdım. ‘Böyle bir durum var.’ dedim. Dönüş olmadı. Numan Şirin var Mezarlıklar Müdürü. Rahmani sakalla imamlıktan gelme ama o hatun kişilerle beraber cafcaflı doğum günü partisi kutlayan kişi. Ona da yazdım. Bakmadı. En son Cihan Bey'e yazdım belediyenin Özel Kalem Müdürü’ne. Cihan Bey hemen 10 dakika sonra döndü. ‘Biz gönderdik.’ diye bize not düştü. Peki özel kalem müdürü uyumuyor da sen niye uyuyorsun? Telefon ne işe yarıyor? Ehil deniliyor ya ehil adam yok etrafında Faruk Bey’in. 16-17 saat çalışan bir adamdan bahsediyoruz. Millet uyurken Faruk Bey yine Düzce için ne yapayım diye dolanıyor.

Herkes sefada, keyifte, birileri cefada. Ama bunlar zaten bu işlere menfaatten, işkembeden baktıkları için bizim burada gerçekten memlekete, millete, devlete, Düzce’ye faydalı hizmetler için Dr. Faruk Özlü’yü övdüğümde ‘Siz bundan ne alıyorsunuz?’ diyor. Bizim bir çıkarımız, hesabımız yok. Dr. Faruk Özlü Düzce'de tek kale maç yapacak. Zaten seçim alınmış. Dr. Faruk Özlü’yü indirmek mümkün değil ama ne kadar yüksek oy alırsa o kadar iyi. Tam açıklamanın yapıldığı gün, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhami Caboğlu da Faruk Bey'in ve diğer milletvekillerinin olduğu yerde AK Parti İl Başkanı’nın olduğu yerde çağrıldı. İlhami Caboğlu’na sordum. ‘İttifak mı var?’ diye. ‘İttifak falan yok. Salı günü biz adayımızı açıklayacağız.’ dedi.

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN;