Valiler Kararnamesi çıktı. Düzce ilk adımda staj yeri gibi ilk valilerin atandığı yer gibi bir eğitim merkezi gibi bir il. Düzce’yi yöneten başaran Türkiye’yi yönetir. Düzce’den farklı illere giden valilerde belli tespit bize Mali İdareler Genel Müdürü Sayın Selçuk Aslan Düzce Valisi olarak atandı. Sayın Vali’miz Cevdet Atay da Şırnak’a tayin oldu. Allah hepimize hayırlara vesile etsin. Trabzon Vali’miz İsmail Ustaoğlu vardı. O da Balıkesir Valiliğine atandı. Sayın Antalya Vali’miz Ersin Yazıcı Malatya’ya gönderildi. Antalya’da dinlendi. Malatya yeniden yapılacak denildi. Aziz Yıldırım da Trabzon Valiliği’ne atandı. Allah hayırlara vesile etsin.

Sayın Zülkif Dağlı Vali’miz Samsun’a atandıktan Sayın Vali’miz Cevdet Atay buraya geldiğinden sonra 2 konuda bizden ricada bulundu. Telefonunu verdi, fakir, dertli kim varsa önce bana bilgi verin, haber yapmayın biz sonuç alalım. Devletin dertlerle dertlenme gibi duruşu vardır. Bu duruşu ben yapacağım. Milletvekili Ercan Öztürk İl Müdürü’yken birçok konuyu haber bile yapmadık. Sayın Vali Cevdet Atay buradan giderken, biz basın olarak fakir, çaresiz insanlara devletin tüm imkanlarını alarak bazı konularda risk alarak devletin şefkatli eliyle karşılık verdi. Biz onu dolu dolu Anadolu çocuğu olarak anacağız.

Bazı noktalarda risk almadığı için eleştirildi. Valiler Sayın Cumhurbaşkanı’na bağlı siyasetle iç içe olan yapıdadırlar. Aldığı en büyük eleştirilerden bir tanesi silah ruhsatları noktasında çok baskı yapılmadan imzalanmadığı noktasında bilgi var. Riski Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve İl Başkanı Hasan Şengüloğlu’na rağmen onların alamadığı riski Sayın Vali’den kimse beklememeliydi. Siyasi iradeye rağmen risk alınmaz. Düzce Valisi’si Cevdet Atay Düzce’nin adaletsizliğine hiçbir zaman duyarsız kalmadı.

Cinsi sapık bir adamın iptal edilen konseri vardı. Düzce Belediyesi’nin konserlerinde bağlantılandırılmış. Düzceli bir organizasyon firması belediyeden bağımsız getirmeye çalışmış. Birkaç kez bu adam buraya gelmiş. Düzce Belediyesi konsere almamış.

Atamalar yapılırken Esra Uzun Tarım Müdürü olarak atandı. Tarım Müdürü mahkemeyle gitti. Esra Hanım’la Düzce’nin yeni valisi Sayın Selçuk Aslan’a şunları söylüyorum; devletin kurumunda, Tarım İl Müdürlüğünün kontrolünde olan domuz eti vakası var. Devletin parasıyla alınmış bir yerde yedirilmiş. Siyasetçi, bürokrat olabilirsiniz ama bu millete domuz eti yedirmeye hakkınız yok. Domuz eti yedirenlere de kim olursa olsun haddini bildirmek gibi göreviniz var.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN