Fındığa başladık, önce bir rakam açıklandı 430 TL. Fındık açıklandıktan sonra işçi fiyatları 480 TL oldu. Çavuşlar, aşçı 500- 550 TL alıyor. Fındık üreticisi 82 TL olan fiyattan hiç memnun değil. Türkiye’nin bir bölümü yıkıldı. Devletin imkanları kısıtlı diye baktığımız zaman teselli var. Bu fındığı işleyen Ferrero’nun yaptığı ciroyu bu memlekette yapamıyoruz. Fındığı niye biz işlemedik? Niye Fiskobirlik’i harekete geçirmedik? 80 yıldır ülkeyi yöneten insanlar bizi emperyalizmin eline ya da milletin değerlerini sömürdüler? 20 yıldan beri AK Parti iktidar biz niye yapmadık? Osmanlı’nın borcunu fındıkla ödedik ama fındıkta yatırımda önünü açmadık. İmkanlardan faydalanan var sonuç nerede? Fındığın işçiliğini yapıyorsak bunun sorumlusu yönetenlerdir. TMO çatlağa, bakacak. Fındığı almamak için uğraşıyor. AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu; fındık fiyatına yapılacak bir şey yok. Kaderimize razıyız. Yetkililerin enselerinde boza pişir. Vatandaş serbest piyasayla aradaki farkta üzülmesin. ‘Çalışmasını yapıyoruz.’ deniliyor. Hangi çalışma? Hızlı şekilde alın. Türkiye’de tekelleşmiş dünya sermayelerindeki Ferrero veya benzer firmalara mahkum etmeyin.

Memurların çoğu AK Parti’ye oy vermedi. Hırsız evin içerisindeyse kilit bir işe yaramaz. Bürokrasiye emir vermeyen bürokrasinin elinde oyuncak olur.

Bir esnafın iş yerinde yaşanan yangın için Çevre İl Müdürlüğünden aylardır bir evrak alıp işleme başlayamadı çünkü müdürlüklerin vatandaşın kaybettiği umrunda değil. Olmuyorsa, ‘Olmuyor.’ de. Oluyorsa milleti niye bekletiyorsun? Her ayın 15-20’sinde maaşını alıyorsun. Hizmetçin, özel kalemin var. Siz milletin başına efendi misiniz, millete hizmetkar mısınız?

Cumhurbaşkanı’nın bir özelliği var, atadığı veya milletvekili, bakan, bürokrat Cumhurbaşkanı’nın karşısına geçtiği zaman, Cumhurbaşkanı’nın seslenme şekliyle, millete hizmet adına en küçük bir hata yapmadan odadan çıkayım diye dertlenirler. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan’da millet sevgisi var devlet aşkı var. Bürokrat, bakan, vali, üst düzey devlet yetkililerine bu şekilde duruş sergilerken gönlüyle dinler. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘İlin patronu il başkanı.’ dedi. AK Parti İl Başkanı, bürokrat sefa sürecek sen cefa çekeceksin, yüksek yerlere gelecekler herkes hesap soracak istediğini sana konuşacak sen de o bürokrata rica edeceksin. Düzce’de başta TMO olmak üzere bürokrasinin silkelenmesi lazım, bunu yapacak olan İl Başkanı. Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Keşir’le, Milletvekili Ercan Öztürk’le, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yle konuşacak. İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, sen Düzce’de doğdun, Düzce’de büyüdün, Düzce’de yaşıyorsun, Milletvekili Ercan Öztürk de. Ayşe Hanım ve Faruk Bey’in belki başka yerlerde yaşamak gibi bire kültürü olabilir. Kararı verirken buradaki kriteri unutmamak lazım.

Sayın Şengüloğlu, TMO’nun yetkilisi kimse fındığın Düzce’de hızlı bir şekilde alınmasını, kapasitenin artırılmasını ve paranın hızlı bir şekilde ödenmesi sizin için iyi olacak.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN