Geçtiğimiz cuma günü Yorumluyorum programında bir rezaleti anlattık. Spor Sokağın bitiminde ASKF’ye destek olsun diye bir çadır kurulmuş. Murat Postoğlu önceden Faruk Özlü’nün şoförüydü şimdi ASKF yönetim kurulu başkanı oldu. Niyet güzel mi güzel. Düzce Amatör Ligi’ne destek olmak için güzel bir niyet. Ama hayat, nasiple niyet arasında yaşanırmış ya ama nasibe baktığınız zaman adam gelmiş caddeyi komple kapatmış. Belene Kampı’nın çadırları gibi koyun ahırı gibi kapatmış caddeyi çadırın içinden geçmeden karşıya geçmek mümkün değil. Murat Postoğlu sen yıllardır Özlü’nün yanındasın, seçim döneminde olsun olmasın bu kadar abest bir organizasyonu nasıl teklif ettin, nasıl yaptın, nasıl hayata geçirdin?

Görmemişin uşağı olmuş hesabı var ya bu irade verilmiş maalesef. Buraya gelen de zarar etti, esnaf da zarar etti, siyaset de zarar etti. Olayın ikinci boyutu Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkcı, yaptığım yorumlar için ‘Bana haksızlık ettin. Ben bunun mücadelesini verdim çadırların kalkması için ama sen beni burada sorumlu yaptın’ dedi. Sen sorumlusun zaten. Saçına, başına, genç görünmek için niye böyle dertlisin. Boyalarla, parfümlerle, fınk fınkle geçirecek olduğun zamanını Düzce’nin esnafının, Düzce’nin insanının derdi ile geçir. Çadır kurulurken neredeydin Kayıkcı? Herkes mevki-makam peşinde’ Düzce’ye bu cahil cühela bir organizasyonu getirten Murat Postoğlu da bunu fark etmeyen ve esnafın derdinden bir haber olan gençleşme adına saçını, başını orasını burasını şekilden şekle sokan Mustafa Kayıkcı da bu işten sorumludur.

Çadırlar kurulurken neredeydin kardeşim, yoktun. Bir izahı bile yok cahil cühela bir iş yani Faruk Özlü’ye hürmet, hizmet eden Murat Postoğlu ile destek veren Mustafa Kayıkcı bu cehaletinin bedelini ödemeli. Faruk Özlü’nün bu işten sorumlu olduğuna pek de inanmıyorum. Çünkü önüne alternatif koyuluyor o da bir çözüm üretelim yaklaşımında bulunuyor.

Panayırcılık ile spor işi olmuyor. Panayır koymayın kardeşim Düzce'nin ortasına olmuyor. ‘Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.’ der ya büyükler; Şeyh Edebali’nin bir sözü var, ‘Ananı, atanı say bereket büyüklerledir.’ Bu kadar esnafa duyarsız olup da saçını, başını boyatmak lay lay lom peşinde koş, sonra biz konuşunca ‘Ben de bunu bilmiyordum, haksızlık ediyorsun.’ de. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden ile görüştük yarın (6 Şubat) bu çadırlar kalkacak. Niye koydunuz? Asayiş olaylarını önleme gibi bir madde vardır, niye önleyemediniz? Düzce'de ticaret oluyorsa, esnaf geliyorsa bundan Mustafa Kayıkcı'nın neden haberi yok? Bu panayırlar kurulabilir ama şehrin tam ortasına bu kurulabilir mi? Haberin yok ama hangi saç boyası ile hangi parfümün ne zaman çıktığını biliyorsun Kayıkcı. Yaşını başını almışsın niye genç görünmeye çalışıyorsun o saçlar başlar boyanıyor ben onu da anlamış değilim. Ona gösterdiğin ihtimamı esnafın sesine göster. Memlekette ne oluyor ne bitiyor bilmen lazım.

AK Parti’nin ilçelerdeki adayları ile ilgili son toplantıdan sonra Ankara Genel Merkez’den bir bilgi geçti elimize. 3 alternatif koymuşlar, benim dikkatimi çeken bir şey var. Her ilçeden 1-2-3 diye isim yazmışlar ama ikinci sıradakiler aslında işin olabilecek boyutunu gösteriyor. Gelelim listeye

-Akçakoca

Osman Cumhur

Ali Uzun

Esvet Sarıoğlu

Akçakoca için bunu göndermişler Ankara’daki üst kurula. Genel merkez üst yönetimi karar verecek.

-Yığılca

Cihan Marango

Selami Savaş

Muzaffer Yiğit

-Cumayeri

Recep Tuna

Musa Birdal

-Gölyaka

Fazlı Koç

Yakup Demircan

Fazlı Koç nereden çıktı, ‘Ben aday olmayacağım.’ diyordu, anlamak mümkün değil.

-Kaynaşlı

Hüseyin Aydın

Erol Bayraktar

Ahmet Türkmen

Üçünden de kamuoyunda bir etkileşim var.

-Gümüşova

Özgür Ören

Kenan Sübekçi

Kenan Sübekçi, MHP’de belediye meclis üyesi ve Muharrem Tozan’ın yakın dostu. Kimin kümesinde yemlenip, kimin kümesinde yumurtladığı belli olmayan bir model. Yine Gümüşova’da Ahmet Azap var eski belediye başkanı anlaşılan Muharrem Tozan çok güzel bir oyun kurmuş.

-Çilimli

Yılmaz Yıldız

Muhsin Yavuz

Çilimli Faruk Özlü’nün memleketi doğduğu büyüdüğü yer Topçular Mahallesi. Çilimli’de Yılmaz Yıldız yani Yılmaz Yıldız dediğiniz adam Muhsin Yavuz ile çocukluğundan beri arkadaş ve 15 yıldan beri beraberler. Ona bir idare verilmiş başkan yardımcısı sıfatı ile buraya gelen derdi olanı dinle diye Muhsin Yavuz bir irade vermiş, çok da güzel yapılmış. O iradeyi Muhsin vermese Yılmaz Yıldız sıfır önüne bir konulabilecek bir adam değil. Çok güzel bir memur olur çok güzel itaat eder. Eğer aday yapılırsa organize sanayi bölgelerinde ve orada oluşabilecek inşaat ve imkânlarda onu oraya kim getirmeye çalışıyorsa ona iyi biat eder. Ona ikinci adam veya birinci adam önemli değil. Çilimli’yi yönetebilir mi yönetemez ama mutlak biat eder.

Beyköy

Hasan Çam

Osman Kılıç

Mevcut Belediye Başkanı Osman Kılıç vatandaşa hitap eden bir başkan.

Boğaziçi

İbrahim Ercan

Erhan Alemdar

Çarşamba günü bekliyoruz. Ama burada bir hassasiyet var. Düzce’de ve Türkiye’de Yeniden Refah’ı kimse tutamaz. Düzce’de ne olur bilmiyorum ama Türkiye genelinde yeniden Refah’ı kimse tutamaz. Mevcut belediye başkanları toplumda yüzde 42, yüzde 62 neyse anketlerde ön plana çıkıyor. Hissi var, nefsi var, menfaati var, vicdanı var. Bir de cüzdani değerleri var. Bir yaklaşım var ise….

AK Parti Çilimli’de seçimi kaybederse Faruk Özlü’nün seçim kazanmasının bir anlamı yok. Çünkü Faruk Özlü’nün memleketi. Bu adayların isimlerinin bu kadar tartışılması ve uzaması bu işi bağlayamama süreci her gün AK Parti’ye zarar veriyor. Bunları ben görüyorum onlar görmüyorlar mı, görüyorlardır ama hissiyat ve nefsiyat kolay aşılmıyor.

Çok güzel bir söz var, konuşmamda söyledim yeniden onunla bitirmek istiyorum; ‘Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.’ İnşallah bu isimler bölgemize, ilçemize hayırlara vesile olsun.

MAKALENİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN