Düzce Valisi cumartesi günü güzel bir karşılamadan sonra görevine başladı. Valimizin güzel açıklamaları var; insanı yaşat ki devlet yaşasın, Şeyh Edebali’nin en güzel sözü. Ameller niyetlere göredir diyor büyükler. Bunlar çok güzel ifadeler. ‘Valilik sizin kapınız.’ dedi.

Sayın Valim, Düzce’ye hoş geldiniz. Çok güzel bir başlangıç. Erbakan Hoca 1960’lı yıllarda partiyi kurmuş. Erbakan Hoca cuma gününe denk getirmiş. Allah rahmetiyle muamele eylesin hocamıza. Cuma namazından sonra İçişleri Bakanlığı’na dilekçeyi vermişler. Büroya gelmişler. Büroda imzasız bir mektup var. ‘Erbakan Hoca partiyi kurdun ama ordu ve Atatürk’ü unutma.’ demişler. Erbakan Hoca senelerdir bu ülkede şunu anlatamadı, ‘Mustafa Kemal yaşasaydı o da milli görüşçü olurdu.’ Dedi. Önceden valilik makamlarına bürokrasinin üst kısımlarına rotary lions dışarıda kontrol edilen seçilmiş ailelerin çocukları atanırdı. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diye Şeyh Edebali’den aldığı öğütü anlatan bir Valiler atandı. Allah razı olsun.

Düzce’de İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü ve Sağlık İl Müdürü gibi sizinle aynı duyguyu paylaşan bürokrattan başka bürokrat yok. Millete hizmet değil de eziyet, kolaylık değil de zorluk üzerine yapı var. Mütevazı bir İl Başkanı’mız var. İl Başkanı’nın istediğini dinlemeyen bürokratlar var. Talebi sorunla önüne koyan bürokratlar var. Düzce’de bürokratların çoğu AK Parti’ye ye vermedi. Bürokrat ya senden çok korkacak beni görevden alır diye ya senden çok umacak beni üst seviyeye taşır diye. Vatandaş bir kurumda derdini anlatıyor biz de haber yapıyoruz. Kurum sorunu çözmüyor. Görevde tutan başka emir veren başka. Sayın Vali’m niyetinizi Allah kabul eylesin, bu millete hizmet etmek için Sayın Cumhurbaşkanı’mız ve Sayın İçişleri Bakanlığı’mızın tavassutlarıyla buraya atandınız. Çok güzel ifadelerde bulundunuz ama bu ifadeleri dinlemeyecek Düzce’de bürokrasi var. Sorun üretiyorlar. Siyasi beklenti başka olduğu için, ana muhalefet partisinden beklentileri olduğu için bu iş çözülmüyor. Bürokrat il müdürünün görevi vatandaşın işini kolaylaştırmak. Güzel bir valimiz geldi. Denge şu, ilin patronu çok mübarek. Vali ve il başkanı üzerinden yönetiliyor iller. Devletin iradesini valiler üzerinden, siyasetin iradesini il başkanı üzerinden beraber konuşun. Düzce’de Vali’mizin ortaya koyduğu duygu, doğru bizde bir heyecan oluşturdu ama siyasetin bu duygunun büyümesi için İl Başkanı Sayın Hasan Şengüloğlu ve Ercan Öztürk. Yapmaları gereken Vali Bey’e bürokrasiye önünü açacak şeklide irade koymak. Bürokraside CHP 73 bin oy aldı Düzce’de. 2024 seçimlerinde birçok ilçe ve merkezde iyi geliyor. Kazanamıyordu. Hangi bürokrat, siyasetçi ne yaptı CHP 73 bin oy aldı.

Sayın Vali’miz, Ankara’dan umanlar ve yönetenler, Düzce’den umanlar ve Düzce’den yönetenler var. güce değil de millete muhabbet olursa, Cumhurbaşkanı’nın da istediği odur, Cumhurbaşkanı valiyi ve il başkanını dinler.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN